Muharrem ayı geldi ve 10 çeşit rızık alınacak.

Sizler eve neler alırsınız bugünde ?

Ayrıca aşure zamanı olduğunuda hatırlatalım.

Ben aşureyi sıcak yemeyi severim. Annem içine kurban eti de atar.Bereketi bol olsun der.Ayrıca içindeki fasulye ve üstüne serpilen nar hoşuma gider.

Peki sizler neli seversiniz ?

0|0
16|14

En İyi Kız Görüşü

• Aşure için mi? Bizim evde hiç pişmez, yapmazdı annem. Birinde portakal ve kayısılı yemiştim çok güzeldi

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 14

• Kurban eti mi?

Aşureye bayılırım ama kurban eti ne oluyor onu anlamadım. Benim bildiğim aşurenin özelliği yemişlerden yapılmasıdır. Kabak patlıcan katacam bende bakim nasıl oluyor bu sene :))

0|0
    0|0
  • kurban etli aşure mi:D ilk defa duydum ya:D ben normal olan aşureyi çok severim etlisini yemek kısmet olmadı:D

0|0
    0|0
  • Aşure bol malzemeli, kavrulmuş fındık ve cevizli ve üstüne de tarçın güzel olur. Yalnız fazla sulu değil biraz kıvamlı olmalı, böylesi süper olur.

Aşureye kurban eti konmaz yav. Öggggkkkk.. :((

0|0
    0|0
  • Bizim adetlerimizde bunlar pek yok zaten aşureyle pek aram yok. Yani içinde et, fasulye, buğday olmasaydı iyiydi. Kuru incir, fıstıklı felan daha güzel olurdu.

0|0
    0|0
  • annem her muharremde yapar fakat içinde ne var hiç bilmiyorum.umarım kurban eti falan yoktur :(

0|0
    1|0
  • En sevdiğim tatlıdır :) yapınca mesaj at adresi yollarim sana :D

0|0
    0|0
  • iğrenç bişi zaten

0|0
    3|1
  • çok yemem 2 kaşık falan :D bol narlı severim.

0|0
    0|0
  • bayılırım aşureye ve sulu severim ben. etlisini yapıyorlar bazı yerlerde evet ama pek sevmem. bol malzemos bir aşure süper olur :)

0|0
    0|0
  • Asure olaydi yenirdi gercekten. Narli falan guzelce sogutulmus bol malzemeli.

0|0
    0|0
  • aşure pek sevmem

0|0
    0|0
  • Ben bir tek annemin aşuresini severim

1|0
    0|0
  • Yıllardır ancak dışarıda yerim ama aşure zamanı ne oluyor ki

0|0
    0|0
  • canım aşure çektiiiiiii öğrenciyiz malum :(

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 15

• İçine katılan her türlü aşurelik malzemeye ok de et, domates ve zeytin de neyin nesi?

tatlıyla eti bir arada düşünemiyorum..

0|0
    0|0
    • o parçalanıyor liflerine öyle atılıyor. domates ve zeytinide ben duymadım

• tavuk göğsü gibi oluyor herhalde..Ama yine de et , domates ve zeytin, Iıh !

• Ben de üzerine serpilen nara bayılırım ama kurban etini kesinlikle yiyemem.

0|0
    0|0
  • Kurban eti sevmiyorum asurede ya.

0|0
    0|0
  • Biz Degisik yapariz asureyi. Nar koymayiz bir tane elma dograriz icine , 12 adet mahzemeden olusur. Annemin asuresi cok guzel olur

0|1
    0|0
  • Farklı yapıyor anneniz :)

Badem kayısı kuru üzüm buğday ve nar :)

0|0
    0|0
  • herkesin muharrem ayını kutluyor ibadetlerinin oruçlarının kabul olmasını diliyorum...aşure yapmak önemli degil aşureyi fakir fukara kişlere dagıtıp paylaşmak önemli...

0|0
    0|0
  • biz 12 atıyoruz. 12 imamların askına

badem, elma, kaysı felan guzel oluyor ama cokta onemli degil bence yeterki 12 çeşit olsun

0|1
    0|0
  • domatesli ve zeytinli getirmişti bir komşu:) bence aşurelik malzeme hariç içine saçma sapan tatları karıştırmamak lazım.Kuru inciri de sevmiyorum içinde.Üstündeki ceviz,fındık,kuş üzümü ve nardan oluşan bölüm favorim:)

0|1
    0|0
  • portakal kabuğunu çok severim aşurenin içinde

0|0
    0|0
  • Kurban etini ilk defa duyuyorum pek sevmem asureyi açıkçası

0|0
    0|0
  • etlisini hiç duymamıştım biz baya tatlı niyetine yiyoruz

portakal kabuğu rendesi olduğunu hatırlıyorum

0|0
    0|0
  • Asurede et ne alaka ya

0|0
    0|0
  • Şu Aşure'yi sevemedim bir türlü

0|0
    0|0
  • kuş üzümü,portakal kabuğu rendesi ve nar..

0|0
    0|0
  • ben yiyemiyorum karisik geliyo ya

0|0
    0|0
Yükleniyor...