Madem bira içiyorsun, neden domuz eti yemiyorsun?

eksisozluk.com/madem-bira-iciyorsun-neden-domuz-eti-yemiyorsun--3414392

Ekşi sözlüğün en çok tartışılan sorusu. Tüm site bunu konuşuyor. Sizin cevabınız nedir?

0|0
13|23

En İyi Erkek Görüşü

• Ayrıca balık olayı tam bir fiyaskodur. Ağlarla yakalanan balık oksijensizlikten boğularak ölmektedir dolayısıyla islami şartlara uygun kesilmeyen haram gıda kategorisine dahil olurlar. Tabi herşeyin açık ve net bir şekilde izah ettiğini kendisi söyleyen ve dolayısıyla yorumlanmaya, yontulmaya, çağımızın gelişmelerine laf cambazlıklarıyla, şark kurnazlıklarıyla uydurulmaya ihtiyacı olmadığını belirten Kur'an ile tekrar çelişerek (saçma) bir açıklama getirecek olan "alim"lerimiz bol bol mevcuttur piyasada.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• O kıyaslama aslında tavuk ve domuz arasında olsaydı daha mantıklı olurdu.Domuz kuranda yasak olarak geçer , nedeni ya da tefsiri ise pis ve kendi pisliğini yediği üzerinedir.Tavuk da aynı şekilde kendi pisliğini yer ve kurban kesilen hayvan şartlarına dahi uymaz.İslam kültüründeki bir diğer paradokslardan biridir bu da.

0|0
    0|0
  • Alkol bizim genelegimizde olan bir şey rakı gibi.rakıdan sonra gelenelde cila yerine bira icilir.ha domuz etide bunlar kadar haramdır fakat alkollun verdigi etkiyle domuz etininki bir değilki alkolu kafası icin icersin muhabbet icin icersin dert icin icersın mutluluk icin icersın icersinde icersin fakat domuz eti yiyecek yanı doymak icin.inek etiyle doyamıyormuyuz gayetde güzel doyyoruz.boşu boşuna günaha girmeye ne gerek var.

1|0
    0|0
  • ikiside haram evet ancak ne kadar çok haram yersen o kadar iyidir dimi.bir günah işledin diye bütün dünyada ne kadar günah varsa işelemenmi gerekir.domuz eti yesek hanemize bir günah daha yazılır ama yemediğimiz için faydamıza oluyor.

2|0
    1|0
  • Bi dakika yemediğini nerden biliyorsun? Derim. Türkiye'de talebin kat be kat üstünde bir domuz eti üretimi var ve resmi satış rakamları çok küçük bir kısmı bunun. Yani yemedim diyen bir daha düşünsün

0|0
    0|0
  • Neden yemiyorum söyleyeyim ekşi sözlüğe yazmak için uğraşmayacağım sen benim yerime yaz.

Çünkü ben böyle sosyalize oldum sığır etinden midem bulanmaz fakat yağlı domuz etinden midem bulanır ayrıca inanışımıza ve kültürümüzede ters eğer hristiyan bir ülkede doğsam domuz eti yerdim çinde doğsam fare yerdim çünkü oranın kültürüne göre sosyalize olurdum.yeterince açıklayıcı sanırım.

0|0
    1|0
  • Çünkü, "sana ne topraam".

1|0
    1|0
  • Valla mantıklı bir konu :D İkiside islamda haram kılınmış şeyler. Bira içiyorum ama domuz eti yemiyorum. Sebebini bende merak ettim bak şimd :D

0|0
    1|0
  • Ben yiğiyorum.

0|0
    1|0
  • Domuz var da biz mi yemedik ?

0|0
    1|0
  • bir alman atasözü gibi bişey

0|0
    0|0
  • Iste ne güzel , butür tartismalar yeni bir Ateist genclik yaratiyor :)

1|0
    0|1
  • Zevk meselesi..

0|0
    0|0
  • saçmalamayın.

1|0
    0|0
  • bira içmiyorum domuz etini de bir tatmak isterim

bi daha da yemem çok sağlıksız olduğu söyleniyor

cayırt

0|0
    0|0
  • ekşici lütfen yol al :)

0|0
    1|0
  • bu zevk meselesi, tamamen karakteristik, aslanların ot yemesi gibi birşey

0|0
    0|0
  • Adamlar haklı diyebilecek hiç bişey yok tatlım :)

0|0
    0|0
  • Aynı Sey mi

0|0
    0|0
  • bira domuz etinden mi yapılıyor ?

0|0
    0|0
  • gereksiz bir soru niye cumaya gitmende o zaman ateist mi ilan edceksiniz

0|0
    0|0
  • Bira içiyorlar anal da yapmasınlar ? O da günah.

0|0
    1|0
  • Bırak ekşi'de tartışalım o zaman.

Domuz eti çok yağlı ve kokusu ağır geliyor bana. Hoş, yedim tabi ama psikolojik olarak yemiyorum.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 13

• "çünkü ateist ve vejetaryenim, ayrıca sana ne lan"

1|4
    1|2
  • Bira da içiyorum, domuz eti de yiyorum. Kime ne?

Ayrıca domuz etiyle şarap daha lezzetli oluyor ^^

1|2
    1|3
  • İstersem domuz eti de yerim kime ne ?

2|1
    2|0
  • veganım et tüketmem ayrıca kimene yani milletin işi gücü yok tartıştığı şeye bak kime batıyosa bence önce onu çıkarmaya çalışsın batık yapar...

0|0
    0|0
  • Domuz etinin verdigi zararlari bira vermiyor

0|1
    2|0
  • Domuz etiyle bira aynı şey değil. Ortak yanları ikisininde dinimizce haram olması ama ben bira içtim domuz eti yemedim yemem. Zararlı cunku

0|2
    1|0
  • Domuz yiyen eşini kıskanmıyormuş. din hocamız derdi

:)))

0|0
    0|0
  • bira meyan kökünden yapılır kendi pisliğini yiyen hayvanı neden yiyelim ? nasıl bir tartışma konusudur bu

0|0
    0|0
  • Canım isterse domuz etinin üstüne bira döküp öyle yerim kimseyi bağlamaz.

0|1
    1|0
  • Müslümın diye geçinenelerden soğutan sorular dedikoku da günah yapmayan var mı ?

1|0
    1|0
  • bira göbek yapıyor

ayrıca ne biliyorsun domuz yemediğimizi

derim

0|0
    0|0
  • Yiyorum ben , sorun yok .

Hristiyanım , melezim ayrıca .

0|0
    0|0
  • yahu ben de Müslümanım ama bazen bu yobazlığı yapanlara sinir oluyorum adam domuzu yemez çünkü vücuda zararlı pis bir hayvan bu illa islamla bağdaştırmak niye?

0|0
    0|0
Yükleniyor...