''Bizim halkın %60'ı aptaldır''

Aziz Nesin'in bu cümlesine katılıyor musunuz?

Şu siteye bile bakınca, ben haksız olmadığını düşünüyorum.

İktidara gelirsem, aptalları öldüreceğim. Aptallara yaşam hakkı yok :))

Güncellemeler:
Soru da ''Türkleri kast ediyorum'' zannedilmiş.

Böyle bir şey yok. Etnik millet ismi vermedim. En çok aptallarında, en çok çoğalan insanların yaşadığı şehirlerde olduğunu bilmek gerek.

İlk ve son güncelleme :)

0|0
6|31

En İyi Kız Görüşü

• Siteye bakarsan istesen böyle bir topluluğu bir araya getiremezsin.

Her telden çalan var.

Aptallık konusuna gelecek olursak az bile denmiş.

Var olan potansiyeli kullanamayanları ya da işine yarar şekilde kullananları da sayarsak az demiş, az.

1|0
    1|1
    • Kesinlikle.

Nöbetçiler! Hatunu, manzaralı yere alın...

• Nöbetçiler eşliğinde alınıyoruz yukarılara vayt be gffhf

@ulg ona ben karar vermiyorum.

Aptal olan kısma girmediğim kesin. Ama potansiyelin ne kadarını değerlendirdiğimi asla bilemem, bilemezsin.

• Aptal olan kısma girmediğim kesin dedikten sonrası çok kayda değer değil...

Erkekler Ne Diyor 31

• Nick - Düşünce uyumu detected :D

Bknz: link

3|1
    0|2
    • Nasıl bir uyum :(

• Yok canım o kadar da değil :)

İyi geceler

• @cevaplayan ya öyle sallamıyorum bak sadece İnönü savaşları için dedim :) bence sizde araştırın zaten Google de en çok arananlar da var iyi geceler =)

• link

Tam isabet.

Atatürk'e komünist diyen mi ararsın, Antisiyonistim deyip AKP'ye oy veren mi, Şeriatçı olup profilinde Kaypakkaya resmi taşıyan mı ararsın..

Hepsi var mk.

1|3
    1|0
  • Yalnız Merhum NESİN gelen tepkilerden sonra özür dileyerek düzeltme yapıyorum. % de 60 aptal değil, % 90 ı aptal demişti. Ve de çoook haklıydı.

1|0
    0|2
  • mal kelimesi daha uygun aptal az kalır bu halka

1|1
    0|2
  • burada cok degısık yobazlar gordum sıke surulcek akıl yok mk harbiden boylelerını gordukce soykırım mantıklı gelıyor.

1|2
    0|2
  • türk halkında ilerleme var o %50'lere düştü artık...

2|1
    0|2
  • Aziz Nesin'e katılıyorum. %35'i kör. Yüzde 4,90'ı susturuluyor. %0,10'una ne oluyor onu bende bilmiyorum:) Kendisi ateistti, bu yüzden severim.

Yanlış hatırlamıyorsam ''Beni çocukların koşup oynadığı bir bahçeye gömün. Orada mezar olduğunu bilmesinler.'' diye bir vasiyeti vardı sanırım. Böyle bir sözü kaç insan söyleyebilir ki anasını satayım?

1|1
    0|2
  • Dibine kadar haklı. Siteye bak çevrene bak siyasi iktidara bak havaya bak yere bak. Aptal her yerde.

1|2
    0|1
  • Faşist bir şairin kaleminden dökülenler...

0|3
    0|0
  • yüzde 70'de olabilir

1|1
    0|2
  • Tembeliz biz. Kim ne derse araştırmaya üşenip inanırız ve sorgulamayız.

1|2
    0|2
  • düşünmeni engelleyen bir zihniyet 60 yıldır iktidarda

1|0
    0|2
  • Adamcağız yıllar evvel hakikatı dile getirmiş...

0|1
    0|2
  • %90 olmasın o

1|0
    0|2
  • Kendinin %40 lık dilimde olduğuna nasıl bu kadar emin olabiliyorsun ?

0|1
    1|1
  • kendini zeki sananlar asıl aptallardır.

0|3
    0|0
  • Aziz NESİN

bir b0k bilmiyorsun.işin kötüsü bir b0k bilmediğinide bilmiyorsun ...

asıl sorun budur.çok var bu insanlardan.

diğer insanların haklarına müdahale eden görüşlerine saygı duymayan herkez için gelsin.

sırf zararsınız .mk

0|1
    0|0
  • Hangi açıdan baktığına bağlı %40'ın içinden bakarsan %60'ı aptaldır. %60'ın içinden bakarsan %40'ı aptaldır.

2 tarafa da sorarsan %100'ün aptal olduğunu görürsün.

Bardağın yarısı boş mu dolu mu olayı ile aynı aslında.

0|0
    0|0
    • Aynen %100 aptal. Hepimiz aptalız :(

• Herkesin aptal olduğu bir yerde aslında herkesinde akıllı olması gerekmez mi? Sonuçta aynı düzeyde aptal aynı düzeyde akıllı oluyoruz. :)

• Aga aptalız işte... Zeki olsak vatana millete yararlı işler yapar, ekonomimiz tavan yapardı... Ama yarıdan çoğumuz facete, twitterda birbirimize laf sokmaya çalışıyoruz. Buna ben de dahilim. Aptalım mk...

0|1
    0|0
  • neye göre aptal ? yani neyi referans alıyorsunuz kendinizi mi ?

1|1
    0|0
    • PanzerGeneral, abartılan o kadar çok yalan dolan var ki...

Tarihi kazananlar yazar. Hitler tüm yahudileri yok etmek isteseydi, ülkeyi terk etmeleri için süre vermezdi. Hepsini toplar kamplara gönderiridi zaten.

• Aynı geminin yolcusuyuz. Çok takılma bunlara

• asıl bunlar farkı oluşturur. eğer böyle devam edilirse zaten dünya da sadece tek akım olacak

egoizm... sonra egoizme karşı bir savaş da verecez... benim için herşey ayrıntıdadır ve senin takılmadıklarını benim kafam takar cevaplamaya çalışır..

• ya dünya halkları? ya kendisi? dünyada bu kadar kan, acı, yoksulluk bir tarafta; diğer tarafta ihtiras, tüm zamanların en büyük zenginlikleri... ya batılı halklar onlar dahi modern köleler değilmi? dünyanın geri kalanı geri kalmış köleler yığını ama neticede köle köledir. patron akıllı mı? akıllı olsa dünyayı kirletip sonunu hazırlar mı? insan kendi kendinin hem patronu hem düşmanı. yüzde altmış çok düşük bir rakkam.

0|0
    0|0
  • katılıyorum

0|0
    0|1
  • aptallardan biride sensin demek sonucta bu sitedesin

0|2
    0|0
  • Kesinlikle haklı bence :)

0|0
    0|1
  • Biraz ağır ama gerçek

0|0
    0|2
  • işin ilginci ve komik tarafı türk halkının tamamı tarafından kullanılan bir tespit aziz nesin'in bu sözü :)

0|0
    0|0
  • bunu hakaret değil özeleştiri olarak görebilseydik bugün o oran baya düşmüştü

0|0
    0|0
  • Çok iyimser bir oran. %90 felan o.

0|0
    0|0
  • şöyle bir şey var ;

aptal olmak veya

gözünü açmamak ya da açmak istememek

0|0
    0|0
  • Kesinlikle katılıyorum zaten belli değil mi ?

0|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    1

Kızlar Ne Diyor 5

• kesnlikle doğru katılıyorum

1|0
    0|1
  • Aziz Nesin dedi de biz mi katılmadık..

Çok doğru.

0|1
    0|1
  • Aziz nesin <3 ne dediyse dogrudur

1|0
    1|2
  • ihtisas alanım. + bayılırım aptallık yapmaya da, "şu siteye bakınca haksız olmadığını" düşünüyorsan sen de aptal olduğunu kabul ediyorsun yani? neyse, öldür bakalım beni.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle haklı

0|1
    0|1
Yükleniyor...