Komünizmin bir diktatörlük müdür?

kuzey korede yaklaşık 80 kişi güney kore filmleri izliyor diye idam edilmiş edilmiş bu diktatörlük ne zaman biter?8

0|1
6|38

En İyi Erkek Görüşü

• tek adam olmak her zaman diktatörlüktür.adı ne olursa olsun böyle rejimler dünyadan silinmeli artık.hangi çağdayız..

0|2
    0|1
    • özgür ve ferah bir dünya diliyorum...teşekkürler...

• peki ya kemalist tek parti rejimi?

• Kemalist diye bir rejim şekli yok. atatürk dediğin gibi biri olsaydı çok partili bir rejimi savunmazdı

Erkekler Ne Diyor 37

• Komünizm;

Eşitlikten bahsedip herkesi işçi yapmak,

Barıştan bahsedip soykırım yapmak,

Demokrasiden bahsedip 1 kişinin diktatörlüğünü kurmak,

İnsan sevgisinden bahsedip milleti açlıktan sürünürken füzeye milyarlar yatırmak,

Özgürlükten bahsedip herkesi köle yapmak,

Ve barıştan bahsedip vatana ihanet etmektir...

2|4
    0|0
  • Bu diktatörluk ancak halk kafasını dizilerden kaldırıp kendi özgürlük hikayesini yaşarsa biter. Yoksa anca kendileriyle özdeşleştirdikleri dizi kahramanlarına gözyaşı döker, özgürlüğe de ancak diziler de kavuşurlar.

0|1
    0|0
  • Cumhuriyet de bir diktatörlük olabiliyor. Bkz. Türkiye.

0|1
    1|1
    • Maalesef ülkemizde cumhuriyet tam olarak uygulanmıyor şeriat rejimi baskısı altında ortaya karışık bir cumhuriyet rejimi yok çünkü

• Cumhuriyet'in zaten demokratik olması beklenemez ki. Bu dünyadaki tüm cumhuriyet rejimleri için geçerli. Yani senin dediklerinle alakası yok.

• Ülkemizde de maoculuk lenincilik gibi şeyleri benimseten insanlar var çevremde de bunlara inanan salaklar da var. akıl olmazsa inanda çok olur. unutmayalım ki Allah bile insanı özgür bırakmış gerisini arif olan anlar.

1|0
    0|0
  • komünizm gercek olsaydı. çin ve rusyada ne zengin nede fakir olurdu.

1|1
    0|0
  • kuzey korede insanlar liderlerinin resimlerine sarılır her sene anıyor ağlıyor zırlıyor betonlaştırıyor töbe haşa yaradanın yerine koyuyor

aynı bizim ülkemizdeki atatürk meselesi gibi (:

0|2
    1|3
    • Atatürk bustune çelenk koymak tapmak değildir

• Sozde gezi olaylarında da camide içki içilmiş türbanlı çocuklu kadına saldırılmış yalan haberlere karnımız tok

• biz nediyoz sen nediyon ben bişey demedim sende duymadın oke (:

• hiçbir düşünce tarzı tek başına başarılı olamaz ne komünizm ne liberalizm vs vs her düşüncenin mantıklı ve saçma yönleri vardır en güzel yönetim farklı yönleri tek bir düşünce altında birleştirmek doğanın gereğide budur melezlik ve gen zenginliği arttıkça insan ırkı daha zeki ve daha güzel olur

0|0
    0|0
  • Komunizmle yönetildiğini idda eden ülkelerin tavırlarını komunizmmi sanıyosun? Ozaman hep beraber japonlar gibi ateist olalım?Ya da iran ve diğer şeriatle yönetilen ülkeler yanlış islamiyet uyguluyo diye islamiyete inanmayalım?

0|1
    0|1
  • Bir yönetim şekli ama bazıları tarafından bireylerin özgürlüğünün toplumun ve rejimin iyiliği için kısıtlanması kabul görmüyor.

Ve bu sistemde tüm mallar ortak mülkiyete dayalıdır sosyalizmden farkı ise sosyalizmde yalnız üretim araçları ortaklaşadır.Amaç ise sınıfsız bir toplum yaratmaktır.

0|0
    0|0
  • demokrasi ve diktatörlük tartışılabilir, ama kominizmle diktatörlük tartışılamaz, cumhuriyetin olduğu bir çok ülkede de diktatörlük olabilir, demokrat parti öncesi Türkiye gibi,

ingiltere'de cumhuriyet yoktur, sadece demokrasi vardır, halk ne derse kayıtsız şartsız o olur, cumhuriyet statikolar yardımıyla, demokrasiyi kendince uygular.

0|0
    1|0
  • Komünizm gereksiz birşey tartışmaya değmez bir görüş...

1|3
    0|0
  • kominizm asla diktatörlük değildir, Genellikle, kominizmi uygulayan ülkeler diktatörlükle yönetilin ülkelerdir.

islami rejimi uygumaya çalışan ülkelerde totoliter yönetim hakimdir.

işte cumhuriyetle demokrasi arasında da böyle bir fark var. Demokrasi istediğini iktidar yapar. Cumhuriyet uygular.

0|0
    1|0
  • Suç yönetimde değil halkta. ayaklanma duygusu yok cesaret yok daha doğrusu Ucunda ölüm Olsa bile Bu sistemı değiştirmeleri lazım. çok saçma Kurallar kanunlar var O Ülkede

0|0
    0|0
  • kuzey kore rtük'ü işini fazla ciddiye alıyormuş.

kim ne yapsın haberi bile yoktu belki adamın.

kim derken adı o.

0|0
    0|0
  • nedir abi evin yok bir mülkün yok çocugun yurtlarda yetşiyo karına bile karım diyemiyon herşey devletin

0|1
    0|0
  • diktatörlük ve romantik bir hayaldir. Herkez komünizmin nasıl bir bokluk olduğunu anladı bizim ülkemizdekiler hala direniyor.

0|1
    0|0
  • komünizm dünya da olduğu sürece hiçbir millet rahat uyuyamaz...

Adolf Hitler

0|2
    1|1
  • evet

0|0
    0|0
  • çinde Uygur Türklerine benzer yaptırımlar uyguluyor.üzeri açık diktatörlükler olduğu gibi üzeri kapalı diktatörlükler var,bunlarda bitmeli.

0|0
    0|0
  • yönetimin değişmesi gerek. yoksa böyle sürer gider...

0|0
    0|0
  • butun yönetim sekli bir diktalık bulundurmak zorunda

ama dediğin gibi kominizm esitliği savunan bir diktatörluk

0|1
    0|0
  • Komünizm görüşü çok mantıklı ama ve uygulanması imkansız bir görüştür komunizm adı altında yapılan sömürü çok fazla dünya da

0|0
    0|0
  • bizim başbakanda evde kızlı erkekli film izleyenleri idam edecek ... en azından böyle olması isteniyo muhalefet tarafından ... diktatörlük isteyen bir kitle oluştu son zamanlarda ülkemzde

0|0
    0|0
  • soru bile abes. tabiki. Stalin kendi milletini katletti. 15 milyon Rusu öldürdü. Komünizm özgürlükçü ve demokrat değildir.

0|0
    0|0
  • evet haklısın zaten Suudi Arabistan ve İranda demokrasi var, hayranız demokrasilerine :) :) önce bilgi, sonra soru lütfen

0|0
    0|0
    • maoyu, lenini ve kaç kişiyi açlıktan öldürdüklerini oku ondan sonra gel. bilgiymiş.

• zaten Humeyni çok demokrat bir insandı haklısın :)

• komüinizm o değil, mesela bak araştır kaddafinin halkı yönetim biçimi asıl komünizmdir;)

0|0
    0|0
  • Bizim kemalistlere boyle adam lazim diktatorluk nedir ogrenirler

0|1
    1|0
  • Güney korede kuzeye geçmek isteyen biri vuruluyor. Bu nedir peki ?

0|0
    0|0
    • Güneyden kuzeye gitmek isteyenlerin birşeyler kullandığını sanıyorum. düşüp kafasını yarmış olmasın

• Korede mehmetçiklerimiz boş yere şehit oldu. halbuki bunlar birbirlerini böyle öldüreceklermiş söyleselerdi de bizim mehmetçiğimiz heba olmasaydı

• Koreyi bölen Japonya Abd ve Rusya'dır.

• sen bu soruyu sorarken bir kere daha düşünüp vazgeçtiğin zaman biter

0|0
    0|0
    • Keşke bu kadar kolay olsaydı

• Kuzeyde korede insanların umut için öldürüldükleri düşünmüyorum bu daha çok umudu yok etmeye yönelik bir davranış

• umutsuzlukları sonları oldu bizim sonumuz da cahillik ve din duygularımızın sömürülmesiyle olacak ama ne kadar erken uyanırsak o kadar önemli.

• öyledir. dış müdahale olmadan bitmez kolay kolay. olsa cok daha fazla insan ölür

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    7

Kızlar Ne Diyor 6

• Komünizm veya diğer yönetim şekilleri... Hepsi tekelcilikten çıkmadığı müddetçe insanları yolmaya ve zarar vermeye devam edecek.

0|1
    0|0
  • küba da farklı değil.

1|1
    0|1
  • Komünizm diktatörlüktür, ama kötü bir diktatörlüktür.

Diktatörlük sistemine sıcak bakan biriyim. Ama komünizme değil.

0|0
    0|0
  • koministler ne kadar safsa kominizmde o kadar kötüdür. şuanki insan zihni mükemmel bir sistem bir ihtimal kursa bile onu yine uygulayamaz. aptal, saçma sapan, ilkel varliklariz. hala didişiyoruz köpek gibi.

0|0
    0|0
  • Nefret ediyorum kendilerine..

0|0
    0|0
  • kapitalizm var oldugu sürece kominizm devam eder

0|0
    0|0
Yükleniyor...