Kitap Okumak Aklı Geliştirir Mi?

Yani Kitap okumak insanı daha zeki,akıllı yapar mı? Mesela biri sana laf soktu hemen o anda çevirebilir misin? Ya da aklı ne geliştirir?

1|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• Ben çok kitap okurum.Seni zekileştirmez fakat akıcılık sağlar,çok yönlü düşünürsün böylece her zaman bir cevabın olur.Hakaret eden insanların zaten düşünme kapasitesi kıttır.Bundan dolayı senin durumuna fayda sağlayacağını düşünüyorum.

1|0
    0|0
    • Okumak zaman kaybı diye görüyordum :D

• Kitabın tarzıyla alakası yok bu konunun.Şöyle düşün kas yaparken ağırlık alırsın onla çalışırsın.(yeterki ağırlık olsun)Önemli olan okurken sıkılmamak. İlgini çekecek kitaplar alman lazım.Mesela ben fantastik macera romanları okurum.Çocukça gelebilir ama bu beni sarıyor sanada öneririm.

• bi denym abi eyw :)

Kızlar Ne Diyor 5

• kitap okumakla laf sokmaya eşit dehıldır unutma laf sokmak ınsanın dogasından gelır bunada patavatsızlık derler :D

dogustan gelen bı yetenektır zamana göre gelısım gösterır ama burda önemlı olan o kıtabı okumak dehıl

kendı dusunce kavramını gelıstrmekle ılgılıdır

okadar kıtap okuyan gördum bıl af bıle dıyemeyenlerı var

laf sokabılcak için kıtaba deılde ruhunun şaiirlıgıne ıhtıyacın var

0|0
    0|0
    • o zmn okumuyorum zaman kaybı :D

• bence kendını gelıstr kendını dınle cok laf sokmak ıstıosan otur bı kagıda dıyaloglar yaz düşün :D

bıde içindekılerı yazmak emın ol senı dha çok geliştirir.

• :D Boşver ya

• Algı hızını arttırır

Sorgulamanı sağlar

Çok fonksiyonlu düşünmeni sağlar

Sende olanı sana katar aslında. Extra zeka geliştirmez.

0|0
    0|0
  • kitap okumak zekanı değiştirmez, neyse o dur zeka(kitap ölçütüyle) ancak süslü ve etkileyici kelimler kurdururki buda seni etkileyici bir konuşmacı ya da yazar yapar ;)

0|0
    0|0
  • Tabikide, daha güzel kelimler öğrenırsın daha güzel cümleler kura bilirisn

hafızanı taze tutar her yönden kitaplar çok faydalıdır.

0|0
    0|0
    • vaktım olmuyor ama vakit bulup okumak lazm ne tarz kitaplar mesela geliştirir?

• Git bır kitapçıya seçmeye başla ılgın neye varsa ona yönelır alırsın zaten ;)

• :D ttamam

• Zeki yapmaz, o haslettendir. Akil olarak ceviklik saglar, fazla bilgi fiskirir cunku pekin ordisim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• kitap okumanın amacı elbette o değildir birine laf sokmak için okuma derim ama kesinlikle insanı geliştirir ufkunu açar ve zamanla daha düzgün cümleler kurmaya başladığını hissedersin sevmiyorsan bile okumaya çalış ve nasıl bir yararı olduğunu göreceksin.Düzgün ve güzel cümleler kurmak karşı tarafı ikna etmek zaten en güzel laf sokmadır sana verecek cevabı kalmaz , senin bilgi ve kültür seviyen karşısında ezilir.

0|1
    0|0
    • sevmiyorum ama okumaya çalışcaz artık :D

• bencede bir dene bişey kaybettirmez tam aksine kazandırır.Kendini biraz zorla zamanla olacaktır zaten

• tamam okuyam ben eyw :)

• kitap okumak kelime dagarcigini gelistirir buda aslinda yeni kelimeler bildigin icin karsisindakine cevap vermeyi kolaylastirir.

Okuman sana zarar degil fayda saglar.

0|0
    0|0
  • Kitap okumak hiç bilmediğin kelimelerle tanışmaktır.

0|0
    0|0
  • konuşma akıcılığı. kelime dağarcığı, konuşma düzeni sağlanır ayrıca üretkenlik artar o yüzden istediğin olabilir ama tek amacın bu olmasın :D

0|0
    0|0
    • yok zaten degil ama arada laf sokabiliyim yeni yeri geldiginde felan :D ?

• Ha sırf "laf sokmak" için okuyacaksın yani...

0|0
    0|0
    • yok ya birz aklımıda geliştiriym diye :D

• Cin ali kitaplarının hepsini okudum bir zeka gelişimi yaşayamadım kanka

0|0
    0|0
Yükleniyor...