Ecdat tarih yazmış evlat okumaktan aciz

Sizcede ecdadımıza bakınca şu anda onlara uzak değilmiyiz hatta kurtuluş savaşında ki atalarımızın kıyafetleriyle dalga geçen torunlar cumhuriyet yerine cümhuriyet yazan atalarımıza gülen sorumsuz bir nesil olmamızın sebebi neydi ?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Ecdat dediğin en iyi ihtimalle 90 yıl önce yaşamış insanlar elbette arada farklılıklar olucak, eğer değişim olmasaydı, gelişim de olmazdı. Teknoloji, siyasi modeller hatta dinler hep atalardan farklı bir yola girmenin sonucuydu, dönemlerinde çığır açan büyük devrimlerdi.Ayrıca kim oturup kurtuluş savaşı dönemindeki kıyafetlerle dalga geçiyor ya da çevresinde cümhuriyet yazan ataları var ve bunu komik buluyor bilmiyorum, o ben değilim en azından. Bu tarz keskin genellemelerle ülke gençliğinin tamamı hakkında yorum yapmak abes oluyor.

0|0
    0|0
    • Kardeşim sınıfta görmedik mi sanki dalga geçip geçmediklerini ayrıca ben teknoloji farklılığı değil kültürel farklılıklardan bahsediyorum gelenek ve göreneklerden genelleme de yapmadım fazla uzatmamak için kısa kestiğimden dolayı açıklama yapmadım

• Kendi adıma ben görmedim ve bende sadece teknolojik farklılıklardan bahsetmedim. Örneğin Müslümanlık insanları atalarının yaşadığından daha farklı bir yola yönlendirmemiş midir? Kur'an öncesinde insanların sahip olduğu gelenekleri eleştirmez ve bırakılmasını tavsiye etmez mi? Bu gelenekler onların ataları veya ecdatlarının sahip olduğu gelenekler, kültürler değil mi? Böyleyken ecdada nasıl bir kutsallık yüklenebilir ya da asla değiştirilmemesi gereken kesin doğrularla yaşadıkları söylenebilir.

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 2

• Hele şükür bir anlayan çıktı. 5* Walt Disney in projesi tuttu,kültür yolunu buldu.

0|1
    0|0
  • osmalıyı bile düşman olarak gördükten sonra bırakta kurtuluş savaşını unutsunlar

bir millet tarihini yabancıların yazdığı kitaplardan okursa unutmaya mahkumdur

0|0
    0|0
Yükleniyor...