Niye kültürler farklı?

Dünyadaki bütün ülkelerde farklı, çeşitli kültürler var. Peki bunun sebebi nedir?

0|0
8|2

En İyi Kız Görüşü

• Kültür:İnsan toplumuna özgü bilgi, inanç ve davranışlar büyünü ile bu bütünün parçası olan maddi nesneler.Toplumsal yaşamın dil, düşünce, gelenek, işaret sistemleri, kurumlar, yasalar, aletler, teknikler, sanat yapıtları gibi her türlü maddi ve tinsel ürününü kapsamına alır.

Kültür: İnsanoğlunun biyolojik olarak değil de sosyal olarak kuşaktan kuşağa aktardığı maddi ve maddi olmayan ürünler bütünü.Eş anlamlısı “ekin”.dir.

bu düşünceler insandan insana değişir , farklılaşır her insan bir değildir bu yüzden kültürlerde farklılık gösterir.

her kültür farklı bir dünyadır aslında.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

Erkekler Ne Diyor 2

• Bu kültürler üzerinde dinlerinde etkisi vardır ve bazı toplumlar dine göre yaşamak istemediklerinden kendilerine göre yaşarlar mesela avrupa ve amerika kendi dinlerine göre yaşamak istemeyen toplumlardır.

Diğer yandan dine göre yaşamak isteyen veya dinin etkin olduğu toplumlar vardır mesela arap yarımadası iran gibi ülkeler dine göre yaşadıkları için bu iki toplum arasında büyük farklılıklar oluşabiliyor.

Bana göre toplumların kültürleri üzerinde en etkili etken dinleridir ve nasıl yaşamak istedikleridir.

0|0
    0|0
  • yaşam tarzı,din,doğa koşulları,batıl ilaçlar,coğrafi konum,efsneler vb vb

0|0
    0|0
    • kültür diyorum sen nediyon mk

• panpiş aynı şeyi konuşuyoruz sadece sen a kolundan tutmuşsun ben b kolundan :D

• aman pnp kol mol tutmuşuz sakata gelmiyelim aman diyim neyse şimdi anladım pnp a ile b kolların farklı olmasından.

Yükleniyor...