Nedir bu milliyetçilik herkes bildiğini anlatsın?

Arkadaşlar milliyetçilik nedir sizce. bildiğinizi veya bu düşüncedeyseniz ne hissettiğinizi anlatır mısınız?

Not: gizli sen milliyetçi değilsin çünkü her ırktan gördüm seni...:)

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• TÜRK BİRLİĞİ

İSLAM BİRLİĞİ

TÜRK CİHAN HAKİMİYETİ

Türk Birliği

Türk Milletinin yoğun olarak yaşadığı bütün yurtların birleşerek ismi Turan olan devletin kurulmasıdır. Tek Vatan , Tek Devlet , Tek Millet ilkesinin gerçekleştirilebilmesidir.

İslam Birliği

Büyük Turan gerçekleştirildikten sonra Türk olmayan diğer Müslüman milletler de ümmet kardeşliği inancımıza uygun olarak birliğimize katılacaktır ve Türk İslam birliği gerçekleşecektir.

Türk Cihan Hakimiyeti

Nizam-i Alem , İlay-i Kelimetullah veya Türk Cihan Hakimiyeti. Türk-İslam birliği gerçekleştiğinde aleme Allah(c.c) ' in Nizamını yaymak ve Cihanda Türk hakimiyetini sağlamak.

0|0
    0|0
    • ezber iyi ama yazım 10 üzerinden 8. yine de tebrik ederim. Zaten 18 yy ın sonuna kadar Müslüman olan herkese türk kürt arap çerkez Süryani demeden Türk denmiyor muydu? bizim Türk olarak 600 sene hüküm sürmemizin esas sebebi hakikaten Müslüman bir devlet olmamız değil miydi?

Kızlar Ne Diyor 1

• Ben milliyetçiyim,Türklükte İslamiyette benim için önceliktir

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• şu gecırdıgımız zor zamanlarda kimki; inadına türküm inadına müslümanım dıyebılıyorsa benım ıcın mıllıyetcıdır..

0|0
    0|0
  • Milliyetçilik sadece Türk milliyetçisi olan kişiye denmez.Hem Türklüğü hemde İslamiyeti bir arada bulundurarak milliyetçilik yapmak daha uygundur.

0|0
    0|0
  • Asıl milliyetçi sabahtan akşama kadar marş söyleyip, şiir okuyup, and içen değildir; onun yerine F-16 uçaklarının yazılımını çözen çözdüren kişidir.

0|0
    0|0
    • o milliyetçilik değil vatanperverliktir kardeşim. :)

• milliyetçilik bence ırkçılığın modern ismidir. millicilik dersin o ayrı o da zaten vatanperverliktir 90 sene öncesi örneğidir. maksadımız fikirleri mukayese değil mi aynı zamanda :)

• Tamam kardeşim ben mukayeseye girmek istemiyorum şimdi bana göre de bir açıdan milliyetçilik budur. Ülkenin faydasına hareket edene diyebilirim.

• Milliyetçilik, Ulusçuluk ya da Nasyonalizm, kendilerini birleştiren dil, tarih veya kültür bağlarından bir üstyapı oluşturabilmiş sosyal birikimlerin adı olan millet veya ulus olarak tanımlanan bir topluluğun yaşama ve ilerleme ülküsünün toplumların ve insanlığın gelişmesini sağladığına inanan görüştür

0|0
    0|0
    • üstyapı oluşturup inanmayla yetinebilen bir görüş mü. görüşler realizmi savunmalı bence. inanmayla yetinmemeli.

• el ve ayaklarında toplam 20 parmağın var.Gün geliyor parmaklarından biri biz aynı vücutta değiliz ben dünyada yaşayan altı milyar insanda bulunan bir organım diye isyan ediyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...