Erkeğin iffeti ve bunun toplumdaki algısı hakkındaki düşünceleriniz nelerdir?

Selamünaleyküm

Dinimize göre nasıl bayanın iffeti varsa erkeğin de iffeti vardır

Fakat toplulumumuzda bu algı biraz daha farklı

Bu konu için düşünceleriniz nelerdir?

0|0
8|13

En İyi Erkek Görüşü

• ve aleyküm selam efenim.

Elbette bunun cinsiyet ayrımı yok, iffet iki taraf içinde geçerli bir durumdur.

Ama ben bunun nedeni olarak;

-Kadının erkeğe olan bakış açısı

-Erkeğin rahat yetiştirilmesi, birçok şeyin mübah görülmesi

-Çevrenin fazlasıyla etkisi de mevcut

-Değişen genel düşünceler.

Erkek de en az kadın kadar iffetine düşkün olabilir ama bu toplumun düşüncesiyle mümkün olabilir :)

cut.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 12

• Bazıları kadınlar bekaretini koruyor ama erkekler her gün biri ile oluyor görüşü had safhada hayır ben buna katılmıyorum sorun çevremizde belki ahir zamanda bu artmıştır ancak erkekler her haltı işliyor demek kadınlarda yapsın diyenlerin arsızlik tohumu ekmek isteyenlerin bir kumpası gibi abi insanlar sadece kabire girene kadar yanımızda herkes böyle deyip bir anlık hevese kapılmamak çok zor olsada sonucu güzel... Sonuçta bunların muhafazasi için çevre mutlak önem arz ediyor...

0|0
    0|0
  • erkeğe yavşaklık yakışmıyor.

1|0
    1|0
  • Evet dediğinize katılıyorum, iffet ve namus sadece kadına ait değildir! Erkek te bu konuda terbiyeli edepli olmalı!

0|0
    0|0
  • namus türk töresine ait bir kavramdır. erkek hatuna hatun erkeğe aittir. ve bu ömür boyu değişmez. islamda öyle bir kavram yok, boşanır boşanır evlenirsin. erkeksen 4 er tane alabilirsin üstüne cariyelerin de olabilir. türk töresine göre bakarsan senin dediğin doğru ancak islama göre erkek daha esnek.

0|0
    0|0
  • Aleykum selâm,

Çok can alıcı bir noktaya değinmişsin. Bu çok önemli bir konu. Eve gittiğimde düşüncelerimi yazarım inşallah...

0|0
    0|0
  • Araplaşmaya devam edersek bugünleri çok ararsınız...

Arap zihniyetinde kadın obje erkek bireydir... Bu nedenle bu iyi günleriniz...

0|0
    0|1
    • Kapitalist sistem bunu söyler ve şuan bu durumdasınız

İslam ise tam tersini

• bazıları adam doğar bazıları sonradan adam olurmuş şair öyle diyor kızlarda namus veya iffet varsa erkekte adamlık delikanlılık diye birşey var :Danlayana

0|0
    0|0
  • iffeti olan erkekler çağatay ulusoy kıvanç tatlıtuğ bunları iffeti olur bize kim neden baksın :D

0|0
    0|0
  • İffetli insanım

0|0
    1|0
  • erkek içerde sçarda karıyada giderde erkeğin hakkıdır erkek yapar allah vermiştir bu hakkı erkeğe

0|1
    1|1
  • İffetin tanımı tam olarak yapılamıyor ki

0|0
    0|0
  • aleykumselam delikanlılık yok artık pek o kadar onu biliyorum

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Ve aleyküm selam.

Ahlakin,edebin,dogrulugun kadini-erkegi olur mu?

Bence olmaz.Bunlar "insanligin" getirisidir.Olmasi gerekendir.

Toplumun bunu sadece bayanlara dair düsünmesi cok büyük bir yanlis ve eksiklik.

Iffetli insan vardir,kadin degil.

...

1|0
    0|0
  • Namus, iffet kalıp olarak birileriyle yatıp yatmamaksa eğer, namussuz erkek sürekli namuslu kadın arar bit kadar beyni aslında hak etmediğini anlamamaya ısrar ederek

1|0
    0|0
  • Zamanında kültürümüze erkeklerin her şeyi yapması, namus ve harama dair istediği her haltı yemesi normal, uygun görülmüş cahil insanlarda yıllarca buna inanıp rahatsızlık duymadan öyle yaşamışlar en sonundada bu erkekler cehennemi boyluyacaklar

0|0
    0|0
  • Erkekler zaten peşten koşan taraf, onların iffeti olsa ne olacak :)

0|1
    3|1
  • iffetle ilgili herşeyden kadın sorumlu bizim toplumumuzda... ne yazık ki

0|0
    0|0
  • size katılıyorum sadece kızın namusu namustur zihniyeti yaygın bizde

0|0
    0|0
  • Bence bu kültürle alakalı.Türk kültürü de malum

0|0
    0|0
  • Aleykumselam maalesef toplumumuzda böyle değil. Namus iffet sadece bayanlar için sanıyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...