Kız ve erkek aynı evde yaşamalı mı yaşamamalı mı

İki görüşte bence haklı siyaset olarak bakmayın siz elinizi vicdanınıza koyarak kız ve erkeğin aynı evde yaşamasına karşımısınız değilmisiniz

• Karşıyım
    50% (15)35% (17)41% (32)Oy Ver
  • Karşı değilim
    50% (15)65% (31)59% (46)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
24|31

En İyi Kız Görüşü

• kafanıza göre takılın kime ne

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 23

• Bu seferki bu olaylara ben ciddi anlamda kizdim

Devletse devlet iktidar sa iktidar

Kimse kimsenin ahlak bekcisi degildir

Bu ulkede 18 yas resit sayilmis simdi nedir bu milletin yatak odasina kadar girecrkler artik

He tamam ben sahsen ogrenci evlerini onaylamiyoruk bunuda soyliyyim

Amaa her ne olursa olsun kimse ben ne yaparim karisamaz gunahsa benimdir ahlak sa benimdir

6|6
    1|1
    • aynen ama bazı şöyle durumlar var mesela bir erkek sevgilisiyle aynı evde kalıyor seks yapıyolar ya da yapmıyolar :)) o ayrı bişe ama aynı erkeğin kız kardeşi evden dışarı bile sevgilisiyle buluşmaya iznini zor alıyor nerde burda adalet nerde eşitlik :))

• Dogruyu kobusmak muhim olan hele basa koysan bak sen ozamn :D

Saka saka sakin he

• benim sorumda beni geçtin senin ayağını kaydırmak isterim ne başa koycam:9

• 18-19 yaşındaki öğrenci olsun veya 20-25 yaş arası

kime ne onların hayatından ya hiçkimsenin karışmaya hakkı yok

karışırsa aileleri karışır buda onların sorunu onların hayatı

5|4
    1|2
  • Reşit olmuş bireye kimse karışamaz. Kendinden sorumludur o

4|4
    1|2
  • kimseyi ilgilendirmez tabiki yasal olarak yasaklanmasına karşıyım. ama kendi şahsi fikrim de birlikte oturmalarını uygun bulmuyorum. öncelikle dini açıdan zaten günah.

1|2
    1|2
  • karşıyım. garip kızlar daha evlenmeden bide ev hanımlıgına mı soyunsunlar be. bu kız gezcek tozcak mı, okula mı gitcek yoksa evde sevgilisine kek yapıp toz mu alacak. ben karşıyım arkadaş. onuda geçtim bu işin ağdası var makyajı var tüm hileleri görecek o adam hiç hoş değil

1|3
    1|1
  • İsteyen istediği şekilde yaşar.Bunun tartışılması bile sacma

3|5
    1|2
    • evet haklısın :))) ama benim kardeşim harici olanlar

• Kimseyi ilgilendirmez!

2|4
    0|2
    • senin kızkardeşin kalsın istermiydin :))

• Senden bahsettim Yasakçı bir zihniyetin tutumundan kendi onayladığın kısmı aldın ve alkışlatma çabası içerisindesin.Bir altımda ki cevap ve yorumundan çıkan sonuç bu.

• :)) beni diktatör hümeyni yaptı kız iki dakkada:))) ben yanlış okumuşum bir kafede oturup çay bile içmemeliler şeklinde okudum :)) yanlışları düzeltelim

• Karşı değilim.Özel hayat kimseyi ilgilendirmez.İnsanlar özgürdür bu konuda.

1|2
    1|1
  • Herkesin kendi hayatıdır kimse kimsenin seçimlerine karışamaz .

T.C. Anayasası 21. Madde yaşar diyor . Bunun üzerine kimseye hiç bir şekilde laf düşmez. Düşmemesi gerek . Peki bu uygulanıyor mu ? Bu gidişle hayır .

1|1
    0|1
  • yasamamalı ..

0|2
    0|0
  • siyasetten pek anlamam bu konuda da siyasi düşünmedim hiç. ama ben karşı değilim. yani iki taraf da normal, güvenilir insanlarsa sıkıntı yok. hiçbir kızın veya erkeğin karşı cinsle gerçek bir arkadaşlığı yok mu yani, herkes karşı cins görünce hemen asılıyor mu. konuyu duyunca hemen kötüye yormak yanlış bence. aynı evde kalınabilir sıkıntı yok

0|1
    1|1
    • :)) hayret kimse gel kalalım ozaman dememiş :))

• çünkü yazımda bir şeyin altını çizdim 'güven'. tanımadığım insana güvenmiceğime göre de .. yazmayanlar mantık kullanmış yani :))

• :))) mantıklı

• iki insanın bişeyler yapması için aynı evdemi olmsı lazım sorarım size? insanın içinde olucak bişeyler yapmak istedikten sonra heryerde yapar bunun önüne böle geçemezsin... İnsanın fikri neyse zikri odur o yüzden bence yaşasınlar eğer yaşamak istiyorlarsa

2|1
    1|0
    • doğru söylüyorsun ama yanlış yerden girdin :)) bir film vardı hatırlıyormusun ünlü bir bayan şarkıcıyı kaçırıp bir mahsene kitliyorlardı orada günlerce kaldığı onunda esir olduğunu düşündüğü ama aslında onu kaçıran kişiyle seks yapıyolardı

• ben karşıyim ama bunu engellemek ne kadar doğru olabilir ki. Yani belki de ödev yapmak için gittiğin arkadaşların olacak o zaman ona da mi engel olacaklar.

2|1
    1|0
    • hayır o ayrı bişey birlikte yaşamak diyoruz yoksa bikaç saattan baksetmiyoruz böle düşün

• ızmirde bazı yurtlar altlı üstlü oluyormuş. Yani bir katta erkekler bir katta kızlar. Ve erkekler kızların olduğu kata geçiyorlarmis bir şekilde. Ben bunu 3 sene önce duymuştum. Ama kantini bir olan yurtlar var ne zarar gelebilir ki ondan saçma o yüzden

• kantini bir olanlar öyle de burdada bir yurt var özel kız erkekler daireleri farklı erkekler kızların koridoruna doğru duvarı delmişler ordan sohbet ediyolarmış :)))9 sonra banyonun oldu yeri de delmişler kızlar bu sefer şikayet etmişler:))

• Yaşayabilir , kime ne?!

1|3
    1|2
  • Yaşamamalı,evlilik denen bir kurum var. Ama buna karışmak heleki bu şekilde hiç bir siyasetçinin işide olmamalı,bilgilendirilebilir,uyarılabilir ama hayat bu karışılmamalı.

0|2
    2|1
    • :)))))) değil mi

• Bir şekilde bilgilendirebilir,en azından toplum yara almaz.

• :))) bişe olmaz :))))

• ben karsi degilim. kim kiminle yasamak isterse yasasın. özel hayata karisilmaz. zaten bu gidişle sokakta bile yan yana yuruyemiyecegiz.

2|2
    1|1
  • at ve arpa mümkünmü ya ben karşıyım !

0|3
    3|3
  • Kime ne kimin ozel hayatindan. Isteyen istedigi gibi yasar.

0|1
    1|1
  • Olay siyasi degil

0|3
    1|3
  • yaşamamalı

bi cafede buluşup kızlı erkekli çay içmeliler ^^

2|0
    0|1

• Karşıyım

0|0
    0|0
  • ben karşı değilim :D

0|0
    0|1
  • eğer bir birey resitse ailesi dışında kimsenin Karışma hakkı yoktur. resitlik zaten kendi kararlarını kendi verebilecek kapasiteye gelmiş anlamındadır. kaldı ki ben lise donemindeyken -reşit olmayan- kapısını açık bulduğu apartmanda sevisenleri tanıyorum. yapacak olan adama yer farketmez. ben karşıyım ya da değilim demiyorum. kimseyi ilgilendirmez diyorum. yasayanada saygı duymak lazım yasamayanada

1|1
    1|1
    • :)))) bende böle düşünüyorum ama kişi kendi yaptığından utanmalı önce yoksa baskıyla engellenemez zaten

Erkekler Ne Diyor 31

• Böyle bir soru sorulması ve bu konunun ciddiye alınıp tartışılması bile ne kadar geri kaldığımızın bir göstergesi.

İnsan hakları, bireysel özgürlükler ve kişisel tercihlerin bu kadar ayaklar altına alınması ve insanlara kendi doğrularını dayatan bir anlayış olduğu sürece akıldan ve mantıktan uzaklaşmamız kaçınılmaz.

1|0
    0|0
  • Yaşamalı diyenler olucaktır, yaşamamalı diyenler olucaktır. Bu durumda birlikte yaşamak isteyenlere karışılmaması gerekir kendisi istemiyorsa yaşamasın. Başkasına niye karışıyorlar ki?

1|1
    0|0
    • :)) nerem içim fesat yaa :)) bende yaşasınlar diyorum ben her kıza karışamam ki benim karıştıklarım aile üyelerim kız kardeşim falan olur anca diyerlerine zaten karışmam

• Aslında bu konuda herkesde olduğu gibi erkeklere güvenememe sorunu var ama zeki kız eve çıkıcağı arkadaşını iyi seçer, zaten bazı şeylerin oda farkında sonuçta.

• mesela benim eve gelse bir kız çıksa :)) yemek yapsın bulaşık yıkasın dokunan namerttir :))) bu işler bana göre değil

• karsi oldugumu bildirmek isterim... lakin bunun devlet bazinda bir yaptirima gitme olayinida dogru bulmuyorum... alenen bir toplum disi davranis olmadigi taktirde herkesin ozeline saygi duyulmali... bu konuda asil yapilmasi gereken aileler bazinda ahlaki ve egitimi tesvik etmek olmalidir... boyle seyler bizim toplumumuza gorede asiri serbest bir davranistir... herkes kendi kizi icin dusunsunecek olursa bir erkek ile beraber kalmasinin uygunsuz olduguna kanaat getirecektir...

0|1
    1|0
  • yarın birgün kızım olursa o şekilde yaşamasını istemem.ama bir başkası yaşamak istiyorsa bu beni ilgilendirmez

0|2
    0|0
  • Yaşamalarında bi' sakınca yok bence

2|1
    0|0
  • Devlet denilen, insanların kendi koyduğu kurallarda boğulduğu mekanizma,

insanların özel hayatına karışamaz, karşı değilim, nokta.

0|1
    0|1
  • Adam nereye saldıracağını şaşırdı.Bari hıncımı 3 kuruşla zar zor geçinen,ailelerinde kilometrelerce uzakta olan,karnını kimi zaman kuru ekmekle kimi zaman hiç doyuramayan öğrencilere sardı.Ayıptır günahtır.Ahlak bekçiliğinden önce namusu sorgulamadan önce kitap fiyatlarını sorgula,Ailesinin okula göndermediği kız çocuklarının hayatını sorgula.Neden ülkemizde

hala çocuk gelinler olduğunu sorgula...

0|1
    0|0
  • Yasarlar Tabi Ama Erkek Kontrolu kaybetmedigi surede :D

0|1
    0|0
  • İki kişi eğer birlikte yaşamak istiyorsa yaşayabilir. Yaşamasa bile her istediklerinde buluşur yine sevişirler. Kız ve erkeğin arkadaş olabileceği ve sadece seks için bir araya gelmeyeceği gerçeğini kabul edemeyenlerin gereksiz yorumlarını dinliyoruz. Halbuki kız ve erkeği birbirinden uzak tutarak daha çok cinsel açlığa, meraka sebebiyet verirsin. Daha çok lez ve gay çıkar. Halbuki iki cinsin çok iyi arkadaş ta olabileceği eğitimi verilse (özellikle erkeklere) sorun ortadan kalkar.

1|0
    0|0
  • ben :))) benim evime bir kız gelebilir

0|1
    0|0
  • ne evi arabada da erkekli kızlı binmemelleler oyüzden mesela suudi arabistanı kınamalıyız ve bir bilimsel gerçek te var ortada link

0|0
    0|0
  • BEN TAYYİPİN KARŞI OLDUĞU HERŞEYE KARŞIYIM

0|1
    0|2
    • pardoooooooon TAYYİPİN BÜTÜN DÜŞÜNCELERİNE KARŞIYIM :D EKSİLEMEDEN OKUYUN

• KARDEŞ YANLIŞLIKLA OLDU BAŞKA BİŞEY DİCEKTİM :D TAYYİPPİN AK

• :)))) ben anladım da artık kimse anlamıyor :))))

• soruya bak isteyen dilediğini yapar kardeş kimse ne başkasını ne yaptığı

senin evde ışığı açmana biri karışıyormu ya da camı açmana falan

0|1
    0|0
  • çok yanlış bir anlaşılma var :) aynı evde degil aynı yurt odasında :) kimse kimsenin evine karışmıyo arkaşdaşlar a:)) ayrıca aynı evde kızım başka bir erkekle yaşayabilir diyosa :)) bana gelebilir o adamın kızı bende yalnız yaşıyorum :)) hani bazı millet vekilleri karşı çıkıyo ya onların birinin güzel bir kızı gelsinde bir ay aynı evde kalalaım bakalım :))

0|1
    3|0
    • Seninle hayvan bile aynı evde kalmaz, üniversiteli kızlarmı kalıcak.

• yok aga mantıksız mı ama bir chp millet vekiline kzıını bir hafta gönder desem ne derki :) ya bir adamlarda din ahlak yokki :) eski genel başkanları bile p*rnocu :)

• :)))) öle

• Karşıyım ben namus kavramı kalmıyor ortada bence iyi yapıyorlar buna siyasi açıdan bakmazsak .

0|2
    4|2
    • dikkatli olun eksiciler devrede) tabi kitleyi ilgilendirdiği için

• Eksi veya artı hiçbiri umrumda değil . Burda gerçekleri konuşuyoruz.

• Zina-fuhuş: Bir milletin içinde zina-fuhuş ortaya çıkıp, nihayet bunu aleni olarak işlediklerinde, mutlaka o millette taun yani veba hastalığı ve onlardan önce gelip geçmiş milletlerde görülmeyen hastalıklar yayılır.

0|1
    1|0
  • karşıyım tabi bizim milletimizn belli kültürel ve ahlaki değerleri war bizim kültürümüzle ahlak değerlerimizle örtüşmüyor bazıları arkadaş olarak görüyorum desede ilerde baska şeylerede sürekler bu durum

0|0
    0|0
  • herkesin büyüdüğü çevre ve ailesinden gördüğü terbiye aynı olmadığı için isteyen istediği gibi yaşar diyorum.

0|0
    0|0
  • Bir ortamda bir kız bir erkek varken üçüncüsü şeytandır...

dikkat etmek lazım...

1|0
    0|0
  • Erkek bayan bir yerde kalabilir

Bunda sorun yok devlet karisamaz

1|1
    0|0
  • aklı başında reşit insanlardan söz ediyoruz herkes kendi kararını verir herkes de saygı göstermek zorunda

0|0
    0|0
  • bu konu tartışılıyorsa bu ülke bitmiştir sonra bu ülkeye kötü diyince kızıyorsunuz...

1|0
    0|1
  • aynı evde yaşayabilrler bir sakıncası yok

0|1
    0|0
  • isteyen istediği gibi yaşar kime ne bundan?

0|0
    0|0
  • karşı değilim diyen müslüman değil cehennemde yanma olasılığı fazla hristiyanlardır

0|1
    1|1
  • Kimseyi ilgilendirmez konuşulması bile saçma o kadar diyim

0|0
    0|0
  • degılım çünkü biz 2 erkek 2 kız olarak aynı evde kalıyoruz.tamamıyle bakıs acısı.büyük sehırle kucuk sehırler arasında da baya mantık farkı var.herkesın aklı cınsellıge kayıyor.ama ınanın ögle degıl baktıgınız gözle alakalı sadece..

0|0
    0|0
  • karşıyım ama özgürlük denen bir şey var.

ailesinden başkası karşımaması lazım.

0|0
    0|0
  • karşı değilim hatta bir insan nasıl böyle bir şey düşünebilir anlamıyorum. insanların giyimine karışılmasını bile anlarım istesen de istemesen de sokakta görmek zorunda kalıyorsun rahatsız olabilirsin ama evin içini görmüyorsun ki ne yaparlarsa yapsınlar. ayrıca bunlar aynı evde kalıp organ kaçakçılığı mı yapıyorlar, esrar mı üretiyorlar sanki. evlilik dışı cinsel ilişki zararlı bir şey değil. dini yönü de kendilerini ilgilendirir.

0|1
    0|0
  • ya zaten bu öğrenci evleri durumu şu pkk lı olan pkk nın kendi evleri var , bazı aşırı uç grupların evleri var ve bu evlerde yetiştirilenler öyle din devlet ahlak bu tarz şeylere düşman olarak yetiştiriliyor devletin baskısıda bunlara yönelik olcak zaten , ayrıca kızlı erkekli her evde olmasada çoğonda hatta sade erkek veya kızlı evlerde bile fuhuş , uyuşturucu almış başını yürümüş buna tabiki el atsın devlet , ben öğrenci evinde kalan birisiyim özel evde ve öyle şeyler görüp duyuyoruz ki insan şaşırıyor , biz köklü bir medeniyete ahlaka örfe ve İslamiyete sahip bir milletiz gençliğin bozulması demek sonraki neslin çürütülmesi demektir , milletin ve devletin değerleri için elbette önlem alınmalı gereken neyse yapılmalı ..

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    1
Yükleniyor...