Zekasına güvenen gelsin

metoroloji açıklama yapıyor yarın hava bugunden 2 kat daha soğuk olcak hava bugün 0 dereceyse yarın kaç derece olur bilene öpücük

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• sıfır santigrat'ı kelvin'e çevir, -2 katını al, tekrar santigrata çevir cevabı bul, uğraştırma beni.

0|1
    0|2
    • düşündüm de bu cevap da doğru değil. kelvin'in aralıklarıyla santigratın aralıkları eşit değil.

ama belki şu mantıkla gidilebilir. mesela hava 5 derece iken iki kat soğursa 5-(2x5)= -5 derece olur. bu yöntemle 0-(2x1) dersek -2 olur, doğru mu :DD kelvinle fahrenheitla gidersek başka sonuçlar çıkar sen hangi derecenin cinsinden soruyon :DD

• doğru cevabı buldum sonunda; verdiğin şukuyu alıyor ve şuraya gönderiyorum: link

• düşündüm de gittiğim mantık da yanlış. N sayısını kat olarak alırsak, 5 derecenin bir kat soğuması ile 30 derecenin bir kat soğuması arasında fark olmaz, N=1 için hep sıfır çıkar 30-(1x30)=5-(1x5), mantıksız. N=2 kat dersek, farklı dereceler için farklı sonuçlar çıkıyor, yöntem bu olamaz yani. Sıcaklık aslında maddenin kinetik enerjisi olduğuna göre Kelvinden gitmek lazım. 0 santigrattaki kinetik enerjiden iki kat daha az kinetik enerji şeklinde soruyu çevirirsek o zaman birşeye benzer.

Kızlar Ne Diyor 8

• Sırf öpme diye cevaplamicam.

0|0
    0|1
  • şimdii 0 derece 32 fahrenhayt değil mi. iki kat soğuk olcaksa 16 fahrenhayta düşer. buda yaklaşık 9 derece eder.

not: öpücük istemez :)

0|2
    0|2
    • sadece sen fahrenayt ve celcius arasındaki sayısal farkı çıkardın kelvin ve celcius yapsan aynısı çıkmaz öpücük yok :D

• denedim olmadı derken dediğin gibi eşit çıkmadı demek istemiştim.. gerçekten denesem olmaz diye bişey yok. uğraşmak istemiyorum :)

• çok egolu grdüm seni :D

• 0

0|0
    0|0
  • Öpmesen cevabı verecektim :/

0|0
    0|1
  • Meteroloji hiçbir zaman 2 katı soğuk olur demez , atma öyle bir yerlerinden .

Cevap da 0 , etkisiz eleman .

Neyle çarparsan çarp yine 0 .

Ister 100, 000 olsun , ister 1.000.000 .

0|0
    0|1
  • Öpücüğü nerde alicaz?

0|0
    0|2
  • sıcaklığın iki katı diye bişey olamaz yani 1 derecenin 2 katı da 2 olmuyo

0|0
    0|1
  • Eksi iki oluyor tabiki :D

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 14

• Metoroloji böyle bir açıklama yapmadığına göre ve iki kat soğuk olma gibi bir hava durumu olmadığına göre ?

0|1
    1|1
  • Isı sıcaklık konusuna girer. Meteoroloji yarın bugünden daha soğuk olacak derken ısı miktarını kasteder, sıcaklığı değil. Derece ise sıcaklık birimidir. Isı birimi kaloridir. Soğuk bir havanın da kalori değeri vardır ve 0 değildir. Bu yüzden. Diğer sorun kullandığımız derece sisteminden kaynaklanır. Kimyada genelde kelvin kullanılır. 0 derece 273 Kelvin eder. Almanlar da Fahrenheit kullanıyorlar. Öpücüğünü istemem sana kalsın. :)

0|0
    0|0
    • cevap istedik kelime oyunu yapma :D

• Bir de sanal ortamda nick arkasına sığınıp bulunamayacağını düşünüp kişilere olur olmaz şeyler söyledikten sonra yapılan şikayetin ardından savcılıkta kendini ifade veriyorken bulanlar var hukukta. Hatırlatayım dedim. Hadi kendine çok iyi bak. :)

• ahhaha korktm özür dilerim abi affet

• çarpmanın etkisiz elemanı ilkokul sorusu

0|1
    0|0
  • 0 derece 32 F ise 2 katı soğuk demek 0 F eder yani yarın hava -17 derece olur

0|1
    0|0
  • -1 diyedüşündüm

0|0
    0|0
  • Ne yani ben cevap veremiyorum diye gerizekqlominoluyorum ?

0|0
    0|2
  • kardeşim matematiği böyle şeylerle meşgul etmeyin. çıkın bakın soğuksa üstünüze kalın bişeyler giyin.

0|0
    0|0
  • pıçaklatmayın kendinizi. kafam karıştı bu soruyla cevaplayamıyom :/ gerizekalıyım sanırım ://////7

0|0
    0|2
  • Çok soğuk olur. Şaka şaka -2 derece olur. Yutan eleman termometrede geçerli değildir.

0|0
    0|1
  • soğusun be hocam. soğuktan korkacak değiliz. zaten her türlü kıçımız donuyor, sıkıntı yok yani :D

0|0
    0|0
  • teknik bilgimi gerektiriyor

0|0
    0|0
  • fuck the meterrıdfghr

cayırt

0|0
    0|1
  • -1 bence adfghjklş

0|0
    0|1