Şive li konuşmak ve dalgalar :))

yörelere göre herkesin az çok şivesi var :) ankaralılar k yi g bigi söyler mesela :) böyle şivlerle çevrenizde iş yerinizde bir yerde bir kişiye dalga geçermisiniz ...

• Evet
    43% (3)25% (1)36% (4)Oy Ver
  • Hayır
    57% (4)75% (3)64% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
herkes dalga geçmem gülerim demiş :) e gülmek o insanı kırmazmı :)
olay şu arkadaşlar ben güzel bir kurumda çalışıyorum :) allah şüküe elimi yüzüm düzgün ama bir o.ç var benim konuşmamla sürekli dalga geçiyo benim arkamdan :) çok sinir oluyorum.. konuşmamdan utanmıyorum ... seviyorumda ama onun gibi pislik birinin benle dalga geçmesini sitemiyorum ne yapsam ki

0|0
16|4

En İyi Erkek Görüşü

• ben karadenizliyim antalyada okuyorum ilk zamanlar kimse anlamazdı beni soru cevaplardım hocalarım 3-5 kez tekrarlatırdı :D ama alıştılar bana dalga geçmezlerdi benimle aksine daha çok hoşlarına giderdi :)

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 16

• Siz utanmıyorsanız sorun yok.O utansın, sonunda biri onu uyarır. Peki o nereli ? Yani şivesi falan yoksa onu böyle bir taraftan vurabilirsiniz.Benim en azından bir ayrıcalığım, bir fazlalığım var, bir şivem var, senin neyin var?Bunu sorun bakalım, cevabı ne olacak? Şiveli olmak güzel bir olay ya...Herkesin bir şekilde bir şivesi vardır. Kimi okulda, kimi de sonradan ders alarak düzeltmiştir. sonradan diksiyon dersi almışsa bu adam zaten konuşması belli eder.O zaman ona akıllıca bir cevap vereceğinizi umut ederim.

Ayrıca yeter artık güncellemeyin.

0|0
    0|1
  • Ben Konyalıyım, biraz Ankara şivesine kaçar aslında, fakat ben yurtdışında yaşıyorum. Konya'nın iöinden gelmiş biri olarak, çoğu merkezdeki insanlar gibi şivesiz konuştuğumda kimse anlamaz. Fakat şiveli konuştuğum zamanda gonya gonuşmasını bilmeyenler angara'lı sanıyor beni:)

0|1
    0|0
    • konya ank yakın ya :)

• İşte o yüzden şiveler benzer. Zaten Angora yünü dediği eskiden Adı 'Angora' olan başkentin koyununun tüyünden yapılır:)

• Dalga geçmem ama DİKSİYONA çok Özen gösteririm. Bir insanın ses tonu ve konuşma tarzı çok önemlidir benim için.

0|0
    0|1
  • Şive ile konuşanları çok tatlı buluyorum. Bir kaç arkadaşım var öyle hep onlar konuşsun ben dinliyeyim diyorum. :)

0|1
    0|0
  • Dalga geçmem erzurumlularin siveside cok hoşuma gider ara ara kendim bile takli ederim ... Yerin. GGöre konuşmak bence hoş ama kişinin kendini gelistirmeside onmeli tabi olmuyorsa zorlamanın anlamış yok

0|1
    0|0
  • Gülerim ama onun alınacağı şekilde bir şey yapmam :)

0|1
    0|0
    • e fark etse ve kırılsa ne olcak ayıp olmazmı ... onun dili kültürü o :)

• Kütahyalıların ağzı komik geliyor. Bazen gülüyorum. :)

0|1
    1|0
  • gırıggaleli vardı :D iyi gülüşürdük

0|1
    0|0
  • Birşey yapma kıskanıyor seni

0|1
    0|0
    • ben işte ondan daha iyiyim ama işte yediremiyorum ya

• Bol bol kitap oku kendi kendine sesli sesli konuş ya da sesini tele kaydet kendin dinle kulağına siveli gelen kelimelerinin üzerinde dur ve düzeltmeye çalış eminim yapabilirsin tabi böyle bir istiyorsan

• Dalga gecerim ama hosuma gidio siveli konusanlar :-D

0|1
    0|0
  • kisisel fikrim sive ( daha dogrusu agiz, aksan) dilin zenginligidir. dili besler gelismesine imkan sunar. . nitekim insanlar bna asagilayici biseymis gibi bakiyor. sanki bir eksiklikmis gibi. ama memleketinin agzini konusmassanda orali olduuna inanmiyorlar. misal ben karadenizliyim. herkeste bir "aaa hicte karadenizli gibi kinusmuyosun nidalari" konussan " seni laz usaa" ... insanlarin agiz konusnda bir fikirleri yok. cevrrsindekilerin verdikleri tepkileri tekrarliyolar.

1|0
    0|0
  • Bizim burada da ''h'' arfini söylemezler. :)

0|1
    0|0
  • nödüyon

0|1
    1|0
    • beyaz showu izliyom :) sen nörüyon :)

• Doğulu tarih hocamla dalga geçiyorum

0|0
    0|1
  • Hayır dalga geçmem

ama bazen güldüre bılıyorlar.

0|0
    0|0
    • gülmek dalg a degilmi :)) krılmazmı karşındaki :)

• Dalga geçmek takliti yapmak eğelnceye almak vs gibi.

gülmemkdekı sebep ise o anda ortamda anlık ve istemsızce olan bır şey dalga geçmek olduğunu düşünmüyorum.

• ben ankaralıyım :D k leri g gibi soylüyorum evet. mesela biri nerelisin diye sorsa "angara" diyorum :D

0|0
    0|0
    • bende öyleyim :)) senin gibi :) ama bir kendini bimez üzüyo beni ilk dafe böyle bir adamla karşılatım takmıyorum ama üzülüyorum arada

Erkekler Ne Diyor 3

• Bende angarılıyım la ama hep İstanbulda yaşadığım için pek bilmem şivesini ama trakya şivesi çok komik arkadaşımın nabıyon bea demesi yeter gülmeye

0|0
    0|0
  • Dalga geçmem. Gülerim ama aşağılamak için değil.

0|0
    0|0
  • Arada bende yaparım ufaktan takılırım ama bazı kişilerin şiveleride çok tiksinç

0|1
    0|0
    • senin gibi tiplere gıcık oluyorum

• teşekkür ederim ankaralımısın :D

Yükleniyor...