Çok gezen mi çok kültürlüdür çok okuyan mı?

Kalıplaşmış "Çok gezen mi çok bilir yoksa çok okuyan mı?" sorusunda ufak bir değişmeyle size soruyorum. Devamlı tartışılan bu konuda siz değerli kızlarsoruyor.com üyelerinin değerli cevaplarını merak ediyorum. Teşekkürler :)

0|0
16|13

En İyi Kız Görüşü

• İkisi de birbirinden beslenir bence.

Bu arada çok gezen mi demiyorum ama,

bana göre yaşayan, tecrübe edinen daha kültürlü olabilir.

pek çok şeyi okuyabiliriz, ama yaşayarak tecrübe edinmek, başka bişii diyorum..

ama okumakta yabana atılmamalı tabi :)

hem gezen hem okuyan hem yaşayan olmak lazım

o zaman tadından yenmez.

öyle birini bulursanız bırakmayın :P

0|0
    0|0
    • "o zaman tadından yenmez.

öyle birini bulursanız bırakmayın :P "

harfiyen katılıyorum :D

Kızlar Ne Diyor 15

Erkekler Ne Diyor 13

• Bazı bilgiler vardır ki gezerek öğrenemezsin. Okuman gerekir.

Bazı gezginler de var ki gittiği ülkede salak salak fotoğraflar çektirmekten ziyade bir şey yapmazlar. Gezmeyi öğretici hale getirmekten kasıt oranın insanını, kültürünü ve yaşayış tarzını anlayabilmektir.

Ben yurtdışına çıkmaya başlayalı beri gördüklerimden dolayı çok fazla şey öğrenip geliştirdim kendimi. Önemli olan bunu becerebilmek.

0|0
    0|0
  • yolculukları sırasında not alıp, kitap okuyan bilir.

link bu marşıda çok severim

0|0
    0|0
  • Rehber eşliğinde gezmiyorsa hatta öyle bile olsa insanın gezeceği yer hakkında önceden okuyup bilgi,fikir sahibi olması sonra da orayı gezmesi en güzeli.en kültürlü bunu yapandır

0|0
    1|0
  • Çok gezen, ancak gezdiği yerlerde de doğru iletişimi sağlaya bilen...Yoksa dünyayı gezip görmüşüm ama tek kelime konuşamadan ne anlamı olur ki...?

0|0
    0|0
  • tabiki de çok gezen. ayıp sölemesi 64 ülke gördüm, bi süre sonra bağımlılık yapıo.

0|0
    0|0
  • Çok okuyan daha bilgilidir ama çok gezenin işi tecrübeyle sabit bilgidir.Çok okuyan kişi sümerleri bilir ama günümüzde çok gezen kişi sümerleri bilmez.Sonuç olarak ikisinin de olması makbuldur.

0|0
    0|0
  • gereyi gezdiği ne okuduğu önemli

0|0
    0|0
  • ... Gezerken okuyan.

0|0
    1|0
  • YAŞAYAN BİLİR..

0|0
    0|0
  • gezerken yolda okuyan..otobüste trende merobüste uçakta heryerde egitim şart...

0|0
    0|0
  • İkisini harmanla.

0|0
    0|0
  • İkiside olacak..Teki yeterli değil bence.

0|0
    1|0
  • anı yaşa

0|0
    0|0
Yükleniyor...