Eğitim sisteminden memnun musunuz?

Ben şahsen hiç memnun değilim.Bir çok eksikli ve aksaklıkla dolu.Siz neden değilsiniz bunu örneklendirerek açıklayınız.* (10 P)

0|0
11|11

En İyi Kız Görüşü

• evet sinema tv tıp puanlarıyla yarışırken arkeoloji okumak isteyen biri sayısaldan full çekmesi gerekiyor yabancı ülkelere bakıyorum proje vs istiyorlar bizde bütün dersler iyi olması gerekiyor okutmamak için çabalıyorlar başka birşey yok nefret ediyorum buranın eğitim sisteminden adam hukuk okumak istiyor tm okutuyorlar yazık ya

1|2
    0|0
    • Yarama tuz bastın be kardeş bende arkeoloji okumak istiyordum hemde 5. sınıftan beri sonra... :(

• yav günahtır ya liseler 4 yıllığa çıktıgında neymiş herkes bütün derslri okucakmış bırak insanlar sevdiği işlerde başarılı olsun nedir bu gerizakalılık yani bırak ya da insanlar sevdiği dersleri seçsinler böyle sistem yap neden bu kadar zorlaştırıyorsunki ?

• Çünkü istemiyor düşünebilen kimseyi istemiyor.Onlar desinler dinleyelim.Onlar desinler yapalım.Hiç sorgulamayalım.Allah aşkına hangi ülkede kıytırık bir romanın fiyatı 20 küsür lira.

Kızlar Ne Diyor 10

• Lise son sınıf öğrencisiyim ygs lys var başımda büyük bir dert.Okulda işleri çok zorlaştırdılar.Geçme notu 50 oldu ama buna uygun eğitim okulda veriliyor mu diye bakmıyorlar bile.Sözlü notu kalktı performans ödevi geldi her ders için dönem ödevi yapmak gibi bir iş bu.Bir de asıl dönem ödevi olan proje ödevleri var.Devamsızlık azaltıldı okula gitmeyip sınav zamanı evde çalışmak gibi bir seçeneğimiz yok.Ama lisede evlenmek serbest böyle bir düzen varken eğitim sistemi diye bir şeyden söz edilebilir mi bilemiyorum.

Başka ülkelerde eğitim sistemi tektir ya da en azından bizdeki gibi sıkılınca değiştirilmez.İnsanların hayatlarıyla oynanmaz.Üniversiteye gidince de rahat yok kızlı erkekli kalıyorlar diye basılma ihtimaliniz var.Kısacası memnun değilim ve bence memnun olmak mümkün değil.

0|1
    0|0
  • 0|1
    0|0
  • bu anlatacagım olay ne kadarda kötü bir eğitim sisteminin varoldugunun kanıtı

dün yeşil elmada bir kız vardı en genç aşcı secilmiş daha 17 yasında kız anlatıyor dersleri kötü oldugu için sınıfta kalmış veya buna benzer bişey sonra buda aşçılık üzerine egitim almış belliki hem hevesli hem yetenekli 17 gbi bir yasta en iyi ve en genc ascı unvanını alıyor bu sınıfta kalmasa ygs,lys,kpss,ales,dgs daha sayabileceğim biçok salakça sınavla ugrasacak üstüne üstlük İŞSİz unvanıyla gezecekti. sistemimiz bize yarıs atı olmayı öğretiyor yanız tek farkla; atda,filde,yılanda ,kamlumbağa da aynı kulvarda koşuyor .

0|1
    0|0
  • Başarıyı matematiğin belirlediği bir sistem, kesinlikle yanlış. Memnun değilim. Dil sınavı olarak da sadece okuduğunu anlama ve kesin bilgi soruluyor, yabancı ülkelerdeki sınavlar writing listening speaking gibi bir çok bölümden oluşuyor. Avrupalılaşmaya çalışırken daha da batan bir düzenimiz var

0|2
    0|0
  • bi insan lise hayatını nefreet ede ede okuyabılır mı okurmus onu yasadım ben

0|3
    0|0
  • valla milli eğitimin ya da okulun eğitim sistemi beni ilgilendirmiyor diyemem uymak zorundayım ama öğrencilerim benden ve eğitim sistemimde memnunlar :) çok seviyorum onları :)

0|1
    0|0
  • bn hiç memnun değilim öğrencileri dney olarak kullanıyolar her yıl sınav sistemi değişiyo hangisi tutarsa hesabı ama hiç biride tutmadı bugüne kadar

0|1
    0|1
  • Bu Tayyip mahvetti eğitim sistemini .

1|2
    2|0

• deglm çok saçmaaa

0|1
    0|0
  • Değilim

her yıl sınav sistemı değişiyor pes!

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• En basitinden açıklamaya çalışıyım tabi kendi görüşüm geçen sene üniversiteyi tutturamadım bu sene bir daha hazırlanıyorum mesela eskiden katsayı farkı vardı herkes kendi bölümünden sorumluydu,kimse kimsenin bölümündeki soruları çözmezdi. geçenlerde deneme sınavındayım(ygs denemesi) bu arada ts bölümündeyim kendi bölümümü(Türkçe ve sosyal) bitirdim zamanım arttı matematike bir bakıyım dedim açıkçası hiç bişe anlamadım sonra yanımda sayısalcı bir arkadaş vardı o da kendi bölümünü(matematik-fen) bitirmiş Türkçeyi çözmeye başladı çözüyo falan adam zaten kendi bölümünü hallediyor diğer bölümdeki sorularda daha çok yorum yapmaya dayalı zaten e bize siz 80 sorudan sorumlusunuz diyo adam 160 soru çözüyo biz bu yüzden eşit şartlarda yarışamıyoruz. matematikde zaten doğru dürüst göstermiyolar kendi bölümünüzü bir halledin diye acaba zamanında kat sayı farkı kalksın diye bir taraflarını yırtanlar artık neredeler ?

0|1
    0|0
  • Öğrenci sadece okul ile üniversite kazanamıyor, dershane şart deniliyor. Bu eğitim sistemin yetersizliğinin en büyük kanıtı

0|2
    0|0
  • Hiç birimiz değiliz. Senelerdir anlamsız gelmiştir bana sayısalı sevmeyen birine dayatılan zorunlu matematik dersleri ya da sırf puanı yetıyor diye yerleşilen bölüm insanlar ideallerine göre değil puanlarına göre yer tercih ediyor ve bu hiç değişmiyor değişmez

0|1
    0|0
  • değilim...sistem bomboşk...öğretmenim ben...karsın bir köyünde gelen gidiyor...eş durumu hastalık özrü vs...acilen çözüm lazım...çocuklar her yıl başka sını föğretmeniyle okuyorlar...benim branş fen teknoloji...her sene farklı bir sınıf öğretmeni olan çocuğun hiçbr yeteneği tam gelişmiyo...7 .sınıflar var altın gibi...neden çünkü 4 sne aynı hoca okutmuş...öğretmenler de karaktersiz...adam atanamıyor atanmadan hakkari osla giderim diyor atanıyor beğenmiyor...sktrolup kalıbına uydurup gidiyor...hakkımı hiçbiirsine helal etmiyorum...şerefsiz insanlar...geliyor ben hastayım diyip görevlendirme vs..istiyor olmuyor bir rapor hop sağlık özrü...ulan sen demedin mi sağlıkğım türkiyenin her yerimnde çalışmaya elverişli diye...ne jhakkın var milletin hayatıyla oynamaya...içinde bulunduğum durum bu...bugün bizim müdür de dei...fuck your system...aynen katılıyorum...oktay kardeşime selamlar...

0|1
    0|0
  • Bir karikatür paylaşıcam hoş bir cevap link

0|2
    0|0
  • Egitim sistem bilerek cökertiyorlar. Egitim Seviyesi artikca, AKPnin Oy orani düsüyor bu kanitlanmis birsey.

Bu nedenle Egitim sisteminin icine ediyorlar. AKPli bir cahil nesil geliyor.

Suna bakin.

link

0|1
    0|1
  • ben çok memnunum. eğitim sadece okumak deyildir ahlaki eğitimde çok önemli mesela ben eve kız atınca abilerin beni izlemesinden zevk alırım. hatta gel beraber olsun diyesim gelir ohhhyşş

abiler: bit.ly/18dIF8c ;)

eğitim sistemi hiçbir zaman iyi olmadı. diyorum ve hükümetin gerçek sloganını tekrarlıyorum: "biz daha kötüsünü yapana kadar en kötüsü bu"

0|1
    0|1
  • değilim önüne gelen üniversitede...

0|1
    0|1
  • Eğitim sistemi aklı başında 10 liseli gence verilse çok daha iyi olabilir

0|1
    0|0
    • Gençlere verilmese bile düşünebilen insanlara verseler yeter .. :)

• Değilim!

0|1
    0|0
  • ici bosaltılmış egitim sistemi var.

niye mi.

Devlet okulları özel okullar,dersaneler,kolejler

gibi egitim vermedigi surece

ulkemizde issizlikte artar,hırsızlıkta,cahillikte.

0|0
    0|0
Yükleniyor...