''Milliyetçilik'' ve ''Sol'' yanyana gelebilir mi?

Ne düşünüyorsunuz? Bu iki siyasi kavram yan yana gelebilir mi? link

0|0
2|26

En İyi Erkek Görüşü

• Harika bir ideoloji ortaya çıkacağı kesindir.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 25

• çok siyasi tartışmaya girmek istemem ama etiketler iyi değildir.illa bir tarafta olmak zorunda değilsin aslında düşüncelerde.solun iyi olduğunu düşündüğün yanlarıyla milliyetçiliğin iyi olduğunu düşündüğün yanlarını alır harmanlarsın.ama gerek hedef göstermek gerekse destek bulmak için etiketliyorlar düşünceleri.

1|0
    0|0
  • yanlış hamle bence

cok zor bir ihtimal tabanları ilkeleri tamamen zıt iki kutubun birleşmesi zaten eskiden beride sürtüşmeler vardı ayrıca mhp kimle birleşecek hangi sol partinin yanında olur ki chp mi ?

isci partisi hayatta olmaz bdp olmaz mhp çok kan kaybeder bu durumdan ve bir zamanlar oldugu gibi solda küskünler oluşur şuan chp nin bu kadar oy almasının tek sebebi sol partilerde var olan parti olmasıdır bu hamle chp , mhp nin sonunu getirir

sol bu kadar mı kan kaybetti ya da bu kadar mı caresizde sag parti ile yani mhp ile birleşiyor :S

bence bu hamle ileriye dönük solda , sagda oy kaybına akp nin merkez sagda tek parti olmasına sebeb olacak oy kaymaları olacaktır illaki ama bunun yüzdesi kaç olur bilemem

ama şunu acık acık söyliyeyim sag , sol partiler bu hamleyi yaparsa akp sag partilerde merkez parti olur gücüne güç katar

1|0
    0|0
    • Aslında milliyetçi sol kavramanının ortaya çıkmasının sebebi şu:

Kapitalizm ile enternasyonalizmin, günümüzde ulus devletleri parçalamak için ittifak halinde olması.

Kapitalizme karşı sol, enternasyonalizme karşı nasyonalizm

• Solculara söyle onu :)

• aha buraya yazıyorum bu birleşme sonları olur ilk zaman oy kazana bilirler uzun vadede kaybederler

kısa vadeli düşünmemek yanlış olur

• İkisi biraraya gelince genelde kan dökülüyor :)

cut.

1|0
    0|0
  • olamaz efendim olamaz,bu ülkede olmaz bu ülke şekilci,Amarikan ve avrupai kapitalizm ve alaturka liberalizm çakması politikaları alıp insanları şarabını vermek için üzüm gibi ezenler göklere çıkartılır ama sosyalistim diyen bolşeviklikle suçlanır soviyet uşağı olur,hiç ama hiç kendi fikirlerimiz yok, marksist-lenist-stalinciler kendi kusurlarını ve cahilliklerini sloganlara kapatarak gizlenir, faşitler adamı döver söver öldürür adamım derler, diyalektik materyalizm bu ülkede sadece rakı masalarında olduğu için sonu kanlı ve acıdır.ancak ve ancak fikir üretebildiği zaman bu ülke bunu başaracaktır yumrukların gevşeyip anlayış ve kardeşliğin hüküm olduğu zaman olacaktır bu dediğin.

1|0
    0|0
  • Kardeş sen Hergün bu soruyu ya da bu soruya benzer sorumu Soruyorsun ya dikkatimi çekiyorda ondan sordum dünde vardı galiba buna benzer bir soru senin

0|0
    0|0
  • Mükemmel bir ideoloji ortaya çıkar.

1|0
    0|0
  • söz konusu vatan ve halk olursa yan yana gelir

1|0
    0|0
  • sanmıyorum bence milliyetçi kız =)

1|0
    0|0
  • link izle bakalım geliyormuymuş gelmiyormuymuş anlarsın...

0|0
    0|0
  • bu nasıl soru solcular Atatürkçüyüz diye bas bas bağırıyorken eğer milliyetci değilse nasıl Atatürkçü olabiliyor. Atatürk ilkelerinde milliyetcilik var

0|0
    0|0
  • ben siyasetten anlamam 5* verir kaçarım betül abla:D

1|0
    0|0
  • Kan çıkar betül :D

1|0
    0|0
  • Gelmeli,bu aklı fikri sikinde,herşeyi dine bağlayıp memleketi satan adamları indirmek için bir araya gelmeliler..Geç olmadan

0|0
    0|1
  • gelemez milliyetcilik göklerdedir tutupda solcuların seviyesine inen kişi milletci olamaz :)

0|1
    0|0
  • Soruna biraz renk gelsin: link

0|0
    0|0
  • denemeye değer. neden olmasın?

0|0
    0|0
  • Ülkücülerin başka biriyle bir araya gelmesini olumsuz buluyorum çünkü parti kuralları aşırı sağ Sol gurupla asla uyuşamazlar.

0|1
    0|1
  • size böyle aşıladılar sizde milliyetçi sağ sol diye ayırmaya devam en bakalım sonunda yan yana gelen ne olucak..

0|0
    0|0
  • kızlarsoruyor da erkekler olmaz suçtur.siiktir et milliyetçiliği solu sen.ar namus gitti elden.çok yaşa tayip baba.kralsın kral adamsın.seviyoruz seni demek isterdim

0|0
    0|0
  • özünde birdirler zaten

0|0
    0|0
  • Olabilir sanırım.

0|0
    0|0
  • insanlar şıkışınca neler yan yana gelir

0|0
    0|0
  • Hayır.

0|0
    0|0
    • MorbidCat, dostum görüyorsan: sana karşı bir hatam mı oldu? engellemendeki mantık nedir? doğru düzgün konuşmuşluğumuz bile yok.

• Peki kardeş. "komunist" ekliyken milliyetçiyi engellemek nice dava savunmaktır... herhangi bir kötü söz dahi etmememize rağmen engelleniyorsak demek doğrularımız rahatsız etmiş. ben sadece kötü bir şey mi dedim diye yazmıştım. neyse...

• Gelir tabi Betül Abla neden gelmesin milliyetçilik demek ırkçılık demek değildir her zaman :D

0|0
    0|0
  • Gelmez gelemez bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Aslına bakarsan iki tarafında vatanı milleti için deli gibi sevdalı ve çalışkan olduğunu düşünüyorum. Ben sağ görüşlü biriyim; yani din ve millet bende daha ağır basar. Ama bu, ulus ve bir parça sosyalist görüşleri savunmama mani değil. Demek istediğim, çok sivri köşelerde dolaşmadığımız sürece, bence gayet bir araya gelebiliriz. Ki benim sol zihniyetli, onlarla eylemlere gittiğim birsürü arkadaşım var. Yeter ki hepimiz adına savundukları şeyler olsun, gerisi önemli değil.

1|0
    0|1
  • Hayır gelemez.

1|0
    0|0
Yükleniyor...