Seytan cennete nasil girdi ?

Merhaba.

Bildiginiz gibi Seytan (Iblis) Cennete melekler arasi yasayan bir Cin'di.

Adem önünde egilmek istemedigi icin (Cünkü o atesten yaratildigi icin kendisini üstün görüyordu) Allah tarafindan Cenneten kovuldu ve Cehenneme atildi ve hayatini orda sürdürmesi gerekir..

Neyse.

Soru bu.

Allah Seytani cenneten kovdu, kovulu seytan Cennete nasil geri döne bilir ? Kisaca nasil yilan olup Adem ve Havvayi kandira bildi ?

Allah onu kovdugu halde cehenneme lanetledigi halde o Cennete geri döne bildi.

Bu nasil olabilir ? Yoksa Allahin gücü herseye yatmiyor mu ? :)

Güncellemeler:
Yani sizin cevapiniz.

Allah seytani insanlari kadirsin diye cennete girmesini izin veriyor. Sonra Adem ve Havva kandirildi diye onlara kiziyor, ve siz artik Dünyada ensest yapip cogalacaksiniz diyor.

Cok mantikli, nasil inanamiyorsunuz :(

0|0
4|6

En İyi Erkek Görüşü

• Mitolojide mantık mı arıyorsun ?

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Adem ile Havva, cennette mutlu ve mesut yaşarlarken, şeytan bir yolunu bulup Cennete girer ve yasak elmayı yemeleri için Adem ile Havva'yı kandırır. Havva'nın eliyle Adem yasak elmayı yer ve ceza olarak ikisi de Dünya'ya gönderilirler.

Allah bu yolla insanın Adem ile Havva vasıtasıyla Dünya'da çoğalmasını sağlar ve Dünya İnsan için bir sınav yeri olur. Günahlar'dan uzak duran sınavı geçer Cennete gider, günaha bulaşan ise Cehenneme.

Buraya kadar her şey güzel.

Günah kavramı ve Cennetle ödüllendirilip Cehennemle cezalandırma kavramı yerli yerinde.

Dünya'da şeytanın olması ve insanı günahlara yönlendirmesi de anlaşılır.

0|0
    0|0
  • Hristiyanlık inancından ŞEYTAN, istediği yere girip çıkabilir;cennete bile.

0|1
    0|0
  • Ensest ? Manyak mısın ya ?

0|0
    1|1
  • yazık sana çok acıyorum.

0|0
    0|0
    • Dedigini Türkceye cevirirsek. : Aslinda haklisin, amag*tkorkusundan, Dine karsi cikacagim korkusunda bunlari düsünmeye korkuyorum.

• hayır,senden farklı olarak bende g*t korkusu değil,dinime saygıda kusur etmek korkusu var.tırsaklık sizin gibi kafirlere ait bişey.

Erkekler Ne Diyor 5

• Benim naçizane düşüncem şu, lütfen saygı gösterin sadece düşüne :)

Evet şeytan lanetlenmişti, çünkü kibir yaptı ve insandan daha üstün olduğunu düşünüyordu. Daha sonra İnsanları yoldan çıkarmak için İlah ile iddiaya girdi. Yaratıcı sadece basit insanları kandırabileceğini biliyordu tabi. Allah insanı yaratacaktı, onların iradesini ölçecekti, şeytan sadece aracı bence.

1|0
    0|0
  • Cennetin bugini bulmus :)

0|2
    0|0
  • mitolojik hikayelerde mantık aranmaz.

0|1
    0|0
  • allah sınadı onları baktı şeytanamı inanıyolar yoksa banamı

0|0
    0|0
    • Herseyi bilen Allah Adem ve havvanin nasil düsündügünü bilmiyor mu ? ;)

• böle bişe yapmasa bize kadar gelmezdi hepimize ders olsun diye

• Bilmiyorum kardeşim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...