''Ne Mutlu Türküm Diyene'' tabelası kaldırıldı

Batman Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Atatürk Heykeli'nin altındaki, 'Ne mutlu Türküm diyene' tabelası ''halkı rahatsız ettiği'' gerekçesiyle kaldırıldı. link

Bu olayı nasıl yorumluyorsunuz?

0|0
5|16

En İyi Erkek Görüşü

• ne yaparlarsa yapsınlar her zorluğa rağmen biz inadına TÜRKEŞ GELECEK diyoruz. Bu şarkıda benden sana armağan olsun. link

2|0
    0|1
    • Saol :)))

HEPAR'da gelecek inş

• Bu halk Aziz Nesin'in dediği gibi gerizekalı maalesef.

Böyle olunca bunların başta olması normal

Erkekler Ne Diyor 15

• Batman'da yaşayan insanlar kendilerine türküm demeyen insanlar öyle bir yerde me mutlu türküm diyene gibi bir tabela olması türklerin yoğun olarak yaşadığı bir yerde ne mutlu ingilizim diye bir tabela olmasına benzer.Almanya'da 2,5 3 milyona yakın türk var.Hemen hemen herkesin türk olduğu bir kasaba olduğunu düşün oraya ne mutlu almanım diye bir şey koysalar hoşuna gider mi bu da aynen öyle bir durum.Halkı rahatsız ettiği gerekçesiyle kaldırılması çok yerinde bir karar olmuş.

2|1
    1|3
    • ''Almanım'' diyen Türklere saldırıyor zaten NPD üyeleri ve neo-naziler :)

Almanlarda istemez, onların ''Almanım'' demelerini :)

• tartışma zaten engellemişsin pkk'yı savunma ben de savunmadım zaten.mesele pkk'yı savuma meselesi değil.dış mihraklar diyeceğini iyi biliyordum ne kadar sığ ve resmi ideolojinin sana ezberlettiği şeylerle düşündüğünü bildiğim için eğer bir üşkenin içinde haksızlığa uğramış bir azınlık varsa o ülkenin rakipleri gelir ve o kartı oynar bu dış politikada bir kuraldır sen önce kusuru kendinde arayacaksın devlet olarak tüm vatandaşlarıma eşit mesafede durabilmiş miyim diye

• Ben burada ezbere değil beynimle ve bilgimle konuşuyorum ezbere değil.burada benim sana yazdıklarımı ve senin bana yazdıklarını okuyan zaten kimin ezbere kimin düşünerek konuştuğunu anlar.bana da ezberletmişlerdi bir ara koyu türk milliyetçisiydim.sonra okuyup ve düşünüp geliştirdim kendimi.sizin gibi ezbere konuşan düşünmekten nasibini almamış biriyle tartışmak gereksiz gerçekten güle güle

• Bizde Trakyada batmanlıalrdan rahatsız oluyoruz bacım onalrıda ortadan kaldırsak olurmu acaba :)

3|3
    0|1
  • aslında bazı konularda haklı buluyorum hükümeti bunu önceden de belirtim bazı sorularda

tabi siz yıllarca mustafa kemal in türkcü politikaları ile devam ederseniz kürtlere dersim de şeyh sait isyanında olmadık yerlerde hem bürokratik hem psikolojik olarak sindirme yaparsanız katlederseniz kutuplaşma olur bu ülkede bölünme olur bu bölünmenin ilk temelleri mustafa kemal döneminden dir onun başarısız politikaları yüzünden biz yıllarca terör belası ile ugraştık birde onu kahraman olarak görenler ondan kahramanda olmaz liderde

ayrıca bu sitede kemalizm sorusu soran gizli var o sen misin

ben burada araştırmacı kemalizmi o denli derinligine gören bir üye pek görmedim hepsi genelde yüzeysel bakıyorlar o sen misin acaba çok merak ediyorum

0|1
    1|5
    • Kemalizme sürekli giydirin gizliyi mi diyorsun.

Haha kemalist değilim, ama gizli hesap alsam sizin cepheye giydirirdim daha çok Kürt kardeşim.

• Yarın ola hayrola :)

• :) gelecek ne getirecekse güzelini getirsin

• Kaldırılsın normal...

Burdaki sarı kırmızı yeşil bileli takan kürtçe konuşanları da bizi rahatsız ettiği için kaldıracaklar mı?

1|3
    1|1
  • Rahatsızlarsa adı TÜRKİYE olan bu ülkeden defolabilirler çok guzel ya yakında ülkeyide satar bunlar böyle sessiz kalmaya devam edilirse bunlar daha neki

3|5
    0|2
  • Normal seçim geliyor tayyip izmirde ne mutlu türküm diyene der,diyarbakırda ne mutlu pkklıyım diyene der artık.

2|1
    1|2
    • Tayyip, karadeniz mitinglerinde ben milliyetçiyim diyor.

Diyarbakır mitinginde, milliyetçiliğe karşıyız diyor :)

Kabın şeklini alan sıvı misali

• adam başka nasıl oy toplayacak =) iki yüzlü,yalaka olması lazımki oy toplasın,ama bunu akplilere anlatamazsın =) tayyibin taharet suyunu içerler =)

• Net vatan hainliği . Başka hiçbir şey değil .

2|2
    0|2
  • doğru bir eylem..demokratik devletlerin resmi sloganları olmamalı..statükoculuk bu ülkeye yakışmıyor...ulus devlet ve uniter yapıyada tehdit olarak görmüyorum aksine zenginliklerimiz ortaya çıkacak..

0|2
    1|1
  • Bir yerlere doğru gidiyor ülkemiz sonumuz hayr olur inşaellah :(

2|0
    0|3
  • Batman öyle bir yer, çok bir şey beklemiyorum

0|2
    0|1
  • Atatürk Heykeli'ne dokunulmadığı sürece #SikintiYok

1|1
    1|3
  • bu daha fırtına öncesi sessizlik arkadaşım sen daha dur daha neler neler olacak bak gör

bi tahmin darbe olacak yakında

1|1
    0|0
  • Kendileri kürt olduklari icin bunu yedirememisler ama Türk'ün üstünlüğünü inkar edemedikleri icin Atatürk'ün yurtta sulh cihanda sulh yazisini asmislar benim babam asker batmanda yasiyorum ger yerde Türk bayragi asili bir avm var boydan biya Türk bayragi ölçüleri: 20m 7m , evet degisen biseyler var pkk bitti artik herkes bu ayragi annina koyuyor dalgalandiriyor

0|0
    0|0
  • ne diyim NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

2|2
    1|3
    • ben eksileyen kürtler hepinizi dat diri dat dat

• Normaldir...Kürtlerin gözünün içine baka baka ne mutlu türküm diyene diyemezsin demi ? Ama ortak paydamız olan ne mutlu müslümanım diyene olsa daha iyi olmaz mı ?

1|1
    1|4

Kızlar Ne Diyor 5

• Türk düşmanı kürde ( her kürt türk düşmanı değildir ) kendi halkından daha çok değer verirsen tepene çıkmasına şaşırmamak lazım.

2|4
    0|1
  • Artık yorumlayamıyorum bile.İnsanlar böyle şeylere nasıl göz yumabiliyolar.Irkçılık falan değil bu tamamen istediklerini yaptırabilmenin vermiş olduğu rahatlık.Nasıl olsa tayyip her istediklerini yapıyor zaten tayyip'e oy veren kıllar koyunlar var her dediğine inanıyorlar kimse ses çıkartmaz diyorlar.Ses çıkaranları da polis öldürür böyle sadece onların istedikleri olur.Düşünce bu.Gerçekleşmiş mi evet çünkü bahane hazır ''çözüm süreci''.Bunlardan aldıkları cesaretle istediklerini yapıyorlar.Kimin söktüğü bilinmiyormuş bir de.Yalan söylesinler de mantıklı söylesinler kamera yok mu koca meydanda istediklerini ışık hızında buluyorlar işlerine gelmiyor hiç birinin.

1|0
    0|1
  • yıllardır bu sözü söylerken ne kadar işkence çekiyorlarmış meğer.hem bu topraklarda yaşasınlar hem bu ulusun ekmeğini yesinler sonra ne mutluyum diyemesinler yazık.

2|1
    0|1
    • Bu ne kadar sakat bir zihniyettir ya bu ulusun ekmeğini yesinler ne demek kişi çalışıp kendi emeğinin karşılığı olan alnının teriyle kazandığı ekmeğini yer sen merak etme sen mi veriyorsun onlara parasını.sen türküm demekten mutlu ol o türküm demekten değil kürdüm demek mutlu olmuyor sana ne keyfinin kahyası mısın milletin bu topraklarda senin tapulu malın değil.Türkler bu topraklara gelmeden kürtler yaşıyordu burada.Bu arada ben türküm.

• Bahaneden ibarettir ha sen bir insanın kendini ait hissettiği etnnik kökenini söyleyememesi onu nasıl etkiler yaşamadın tabi en azından empati yap.buranın ismi kürdiye olsa bana da zorla ne mutlu kürdüm dedirtseler ne yapardım diye bu işin arkasında dış mihraklar var mı diyeceksin bak sana öğreteyim.sen eğer böyle faşist politikalar yürütürsen o dış mihraklar da gelir.senin içindeki sorunu kaçır.git çanakkale'ye orada batman'dan urfa'dan gelip şehit olmuş insanlar var mı o insanlar torunlarına

• zorla ne mutlu türküm dedirtsinler diye mi öldü yoksa islam için mi erbaka'nı sev sevme adam yerden göğe kadar haklı atatürk'ün cumhuriyetten önce vurgusu türklüğe değil islama idi sonra tersine döndü ne mutlu türküm dedirtmeye başladılar.600 Yıllık Osmanlı'da böyle bir şey mi vardı.Ezberlenmiş lafları tekerleme gibi tekrarlamaktan başka bir şey yaptığınız yok.

• Tek kelime ''Tiksiniyorum'' . Sanırım ben de artık yıldız verip kaçıcam :/

2|3
    0|2
  • ben bir türk olarak bunu garipsemiyorum edirnede ne mutlu kürdüm diyene diye bir yazı bulunsa türkler rahatsız olmaz mıydı. böyle ırkçı söylemlere gerek yok hepimiz insanız kimsenin ırkı için mutlu olması gerekmiyor

0|2
    1|1
    • Irkçılık öyle olmaz. Nazi Almanyasında bir yahudi ''Ben Almanım'' dese hapse atılırdı.

Kültürel asimilasyon var diyebiliriz anca.

• Aradaki fark burası Türkiye Cumhuriyeti , kürdistan cumhuriyeti değil bu bizim devletimizin değerleri kurallara uymak zorundalar 80 milyon nüfuslu bir ülkede 30 milyon hadi diyelim 40 olsun imkansızda istedi diye bu tarz şeyler kaldırılmaz .

• iyi insan olmaya çalışın

Yükleniyor...