Her iyilikte bir kötülük vardır, her kötülükte bir iyilik vardır

Bu felsefi cümleye katılıyormusunuz?

Bence çok doğru

0|0
10|25

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 24

• ben onlarca kısıye arkadaslarıma felan coook ii lik yaptım hic bir kötülük yapmadım.

normalde bole bı sey solemem ama cıdden bounu cıkarmısnız ne felsefesı yaa su malca sozu bir mallar anlıyor heralde dogrusunu anlayan vatandas bızıde analt ne olur.

ben bir yaşlı amcaya karsıdan karsıya gecerken yardım ettım veya bir teyzenın posetlerını tasıdım evıne kadar eslık ettım 2 sınıde karsılıksız yaptım bu ıyılıklerın.

kotuluk nerede yaptıgım aydınlatırsan su sozde gozumde gercekten felsefı bı soz olcak

0|0
    0|0
  • Bu uyduruk bir cümledir. Doğrusu: "“Hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır." Hadis-i Şerif'tir. “Allah şöyle buyurur: ‘Sevmediğiniz bir şey sizin için iyi ve sevdiğiniz bir şey de sizin için kötü olabilir. (Gerçeğin ne olduğunu) siz bilmeseniz de Allah bilir.’ Ayettir. (Bakara 216)

Ama asla iyilikte kötülük yoktur. Kötülükte de iyilik yoktur. İyilik iyiliktir. Kötülülük de kötülüktür. Elmalarla armutları karıştırmayalım lütfen... Sence doğruymuşşş pöhhh sen kimsin?

0|1
    0|0
    • Taoizm zaten kuranda da yazıyordur :)(

• Ben olsam en iyi cevap diyr alirdim cevabini ,iylik iyliktir kotuluk kotuluktur,mesela satanizmin icinde iylik aramam bok yemek ten baska bir sey degildir,biri bok yemek oyo derse ,o kisinin iylik anlayisini ortaya kor

• Bulunduğumuz zaman içerisinde kısmen doğru olabilir

0|0
    0|0
  • hepsinde değilde bazılarında olabilir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • burda bahsedilen herşey kendisinin zıttı ile varolabilmektedir . örneğin mutluluk mutsuzluğun ,iyi kötünün sıcak soğuğun varlığıyla açıklanabilmektedir. doğal olarak aydınlık içinde ışığın bir değeri olmaması gibi herşeyin aynı olduğu bir ortamda hiçbir şeyin değeri yoktur. siyah içinde beyaz, beyaz içinde siyah bir noktadan oluşur. varoluşu bilmek ve hissetmektir siyah içinde beyaz ya da beyaz içinde siyah bir nokta olmak.

0|1
    0|0
  • tam olarak nedemek ıstedın anlamdım ıyılık yapan kotulukte bulabılır ınsanoglu kahpedır tarzında bıseymı bu dusundugum gıbı bısey degılse her kotulukte bı ıyılık vardır. sabır eden tanrıdan mukafatını alır. her musıbet bır ımtıhandır

0|0
    0|0
  • ying yang felsefesi. Ama aslında şudur. Her hayır da bir şer , Her şer de bir hayır vardır. Fazlasıyla katılıyorum.

0|0
    0|0
  • doğruuu

0|0
    0|0
  • katılmıyorum ,

0|0
    2|0
  • yere düştün ve kolundan tutp kaldırdm sonra yoluma devam ettim sana yaptgm bu iyiliğin içinde ne gbi kötülük olur açıkla

1|0
    0|0
  • yok öyle bişey sen iylik yapmaya çalışırken kötü bir durum olsa o şey seni kötü yapmaz ama cezanı almalısın

veya kötülük yapıcam derken birine faydan olsa da farketmez yine kötü birisin yine cezanı almalısın

her durumda sen cezalandırılmalısın

0|0
    0|0
  • her şey kendi içinde zıttını barındırır

0|0
    0|0
  • bugün pek ying yang gördüm seni?

0|0
    0|0
  • Her deyip genellemenin bir mantığı yok...

0|0
    0|0
  • Laf cambazligi..

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır.

0|0
    0|0
  • Katılıyorum sadece bazen daha az kötü olanı yapmak için en kötüsünü yapman gerekebiliyor.

0|0
    0|0
  • Olabilir galiba.

0|0
    0|0
  • Nickin ilgimi çekti...Laveyan satanizmini çağrıştırdı doğru mu ?

0|0
    0|0
  • denge politikası. bir şeyin omu büyük benmi büyük demesiyle başlayan birincilik mücadelesi

0|0
    0|0
  • her kötülükte iyiliğin olması ders mahiyetindedir ama iyilikten kötülük?

0|0
    0|0
  • adamlar sembolleştirmişler inanmamak ahmaklıktır :) (yin yang)

0|0
    0|0
  • ee sen layini seviyordun iyilikle ne işin var ?

0|0
    0|0
    • Layin? Lavey'i diyorsan onun felsefesinde sürekli kötü olmak çıkarlara aykırıdır diye bir cümlede vardır.

• dur kıpırdama üstünde kutsal su çarpıcam

• gereğinden fazla takılmışsın bu iyilik ve kötülüklere seni esir almışlar zayıf iraden var

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Çok doğru...:)

0|0
    0|0
  • Her iyilikte bir kötülük vardır? Şunu şöyle açıklayalım kimse kimseye menfaati olmadan iyilik yapmaz yani sadece onun için yapmaz kesin kendinede pay vardır. ikincisi ise her kötülükte bir iyilik vardır bu kötülükler bize tecrübe olarak geri döner gibi birşey örnek vermeye çalıştım. herşey nasip hayırlıysa olur hayırsızsa olmasın. ;)

0|0
    0|0
  • ben katılmıyorum ınsanlar bunu dusundukce cıldırır bırı ıyılık yaptımı hımmm acaba ne ıstıcek dusuncesı ınsanı cıldırtmazmı bence cıldırtır

0|1
    0|0
  • tabiki katılıyorum hatta bir sözle bu düşünceyi desteklemek isterim ^_^

beyaz gülün gölgesi bile siyahtır ^-^

0|0
    0|0
  • Çok doğru ve bir o kadar da gereksiz bir cümle.felsefe yapan mi ot yoksa felsefe insani otlastiriyor mu iste bütün mesele bu.

0|0
    0|0
  • dogru kımse ıyı nıyetlı degıl artık cıkarsız ıs yapanda yok

0|0
    0|0
  • Katılmıyorum abla..

0|0
    0|0
  • inanırsam öyle olur inanmamam lazım

0|0
    0|0
  • Olabilir.