Rock n roll felsefesiyle yasamak

Ben bir rock n rollcuyum. Ancak ozlellikle 80 kusaginda baslayan "sex, drugs and rock n roll" felsefesi sizce ne kadar doğruydu? Bana kalirsa özgürlüğü bu müzik sayesinde iliklere kadar hissedip icinden geligi gibi kaygisiz, deli dolu yasamak guzel olsa da babasiz cocujlarda dogdu ayni zamanda.. insalar Guns N Roses, Bon Jovi gibi dev isimlerle kendilerini kaybederken sizce bunlarin bedeli ne oldu?

0|0
2|9

En İyi Erkek Görüşü

• En iyi zamanları 60 sonları woodstock zamanlarıydı .Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jim Morrison gibi insanların olduğu zamanda yaşamak istiyorum bazen.Türkiye bu yaşam tarzı yaşanır mı?İstenirse evet, fakat özgürlüğünde bedeli olacaktır.Hem toplumsal baskı hemde kapitalizmin merkezci anlayışı oldukça yaşam koşullarıda zorlaşır.Aslında bir yandan da kapitalizmin merkezci anlayışı iyi gibi geliyor bana bu yaşam tarzı açısından.Çünkü diğer insanlar belli yerlerde kalabalık yaşayacaklar RNR diyenler istedikleri gibi doğada yaşamlarına devam edecekler.(Bak şimdi canım çekti , hemen ormandan arazi bakmam lazım.)Çoğu şeyden, özellikle teknolojinin getirdiği kolaylıklardan vazgeçmek gerekiyor.Ödediğimiz bedel karşılığı ise özgür oluruz.Bence değer...

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Pek doğru değildi, bence siz kendinizce Rock'a anlam yüklüyorsunuz. Bu rock'çıların hiçbir özgürlük felsefesi yok aslında. Uyuşturucu çekip kafa bulan kişiler. Özgürlük diye uçarılık aşılanıyor gençlere.

Ben size bir rocker'ın sözleriyle cevap vereyim en iyisi:

"Yaptığımız müzikle dünyayı değiştirmek gibi bir amacım yok. Brian'ın birkaç şarkısı dışında, şarkılarımızda mesajlar gizli değil. Modern tüketime yönelik şarkılar yazmaktan hoşlanıyorum. İnsanlar dinledikten sonra kullanılmış bir mendil gibi atıp, bir sonrakine geçebilsinler diye..."

0|0
    0|0
  • dünya bir yere kadar tercihe değil yeniliğe açık. yenilik insanı düşündürmüyo. yenilik bittiği zaman eskiye dönücez tekrardan o zman bunun yanlıs olduğu anlasılacak. fakat bedeli o kuşağı yaşıyanların cocukları yasıcak.Şayet bir bedeli varsa. yani işin içine yaşam şekli giriyo din, dil,ırk,siyaset. ben her zman ne istiyosam yapıyorum ve arkaya bakmıyorum. çünkü benim mutluluğum para ya da baska bisey değil. benim mutluluğum istediğimi yapma özgürlüğü, yani insan ne ile mutlu olacagını biliyosa.sorun yok demektir.umarım anlatabilmişimdir.

0|0
    0|0
  • sağa sola carpe diem yazıp maaşlı bir işte çalışan insanların torunları olacaklar.

0|0
    0|0
  • Bence çok mantıklı ve güzel ve hala o felsefeyle devam ediyorum sex,ot,rock ve artık teknoloji var babasız çocuk olmuyor dikkat ediyoruz o kadar

0|0
    0|0
  • grunc seviyorum ben

0|0
    0|0
  • hayırlı olsun bacım

0|0
    0|0
  • Sex drugs başini ağrıtır boş ver git mims şekeri al onu ye sonrada git bon jovi veya ac&dc dinle.

0|0
    0|0
  • çok doğru felsefe rahatlık iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• kim doğdu babasız, senin bildiğin bir şeyler mi var acaba

0|1
    1|0
    • Sorulan soruya bak, senin takildigin yere bak, bir diger insanlarin yorumuna bir senin yorumuna bak. Anlatabildim heralde?

• evet insan gibi eleştiridende anlamadığınız ortada. neyse cevap vermeye lüzum görmüyorum.

• "sex, drugs and rock n roll" felsefesi 60'ların ortasında hippie kuşağı ile başladı.

Rock'n rollcu ol. ama öğrenerek ol.

0|0
    0|1
    • Ben en cok glam metal zamanlari ortaya çıktı diye biliyorum?

• yanlış biliyorsun

glam metal felsefesi de cinsel kimlik belirsizliği üzerinedir

Yükleniyor...