Sıfır stok ile optimum stok arasındaki

Farkı bilen biri çıkar mı bu sitede? Bir cümle bile yeter yani

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• sıfır stok, kanban sistemiyle tam zamanında üretim (just in time) yapmaktır. siparişe dayalı üretim yapılır. makineler çok çeşitli ürün imal edecek teknik özelliktedir.

optimum stok ise seri (kitlesel) üretimi benimser. fabrikada stok seviyesi belli bir değerin (optimum stok değerinin) altına düşünce hammadde-yarı mamul siparişi verilir. yeni sipariş fabrikaya ulaştığında stok seviyesi sıfıra inmiş olur. böylece üretim aksamadan devam edebilir.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• optimum un kelime anlamını bul çözersin. Optimus var bide trans formers in lideri onu kariştirma sakın mevzu büyür

0|0
    0|0
  • Optimum demek en iyisi en idealidir. Derecelendirecek olursak "en ideal stok durumu" "optimum stok" anlamına gelir. Stok tan bahsettiğimiz için ticari bir terim olarak ele alınması lazım.

Yani sektörel olarak piyasa şartlarına göre o an için elde olması gereken stok durumunu ifade eder kanımca.

0 stok ise stok olmadığını gösterir.

iki kelime arasında ki fark ise bir birine zıt iki anlam oluşturuyorlar.

Yaklaştım sanki biraz =))

0|0
    0|0
  • Peki Miroslav Stoch arasındaki fark ne?

0|0
    0|0
  • Optimum en iyi değer anlamına gelmektedir. Bundan yola çıkabilirsin.

0|0
    0|0
    • Uygn stok demekte fark önemli beim için

• Bundan yola çıkacak olursam optimum stok, stoklayanın yapabileceği en iyi stok (yerleştirme) miktarını yapmış olmasıdır. Sıfır stok ise, stokta olmadığının belirtisi olabilir.

• mesleki terim galiba bilemedim

0|0
    0|0
  • sıfır stok ise yemekgin günlük olması

optimun ise yarına yetmesi yani dolabını düşün yemek olması

0|0
    0|0
    • Bunu yarın sınavj ceap olarak yemek olayın katmadan nasıl yazarm

• Teşekkürler :)

• ama onu seçtin bana bile + vermedin keşke yazmasıydım sana

Kızlar Ne Diyor 2

• Optimum stok, stok maliyetini en aza indirecek stok miktarı ve yöntemi demek.

Sıfır stokta stokta ürün tutmayıp gelen şiparişe göre üretmek anlamı taşıyabilir diye düşünüyorum

0|0
    0|0
  • Stok... Aklıma Stockholm geldi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...