Evet burda gerçek cevap çıkarmı bilmem ama soruyorum peygamberimiz hiç kurban kesmişmidir?

peygamberimiz hiç kurban kesmişmidir ve nerde kesmiştir?

birde bilen varsa nerde yazıyor

0|0
6|5

En İyi Kız Görüşü

• Hz. Muhammed kaç kez kurban kesti?

Hulki Cevizoğlu, Kevser Suresi’ndeki “Allah için namaz kıl ve kurban kes” ayetinin Mekke’de ve Hz Muhammed’in peygamberliğinin ikinci yılında geldiğine dikkat çekti. Cevizoğlu, “Bu ayet var ve bu dönemde peygamber kurban kesti mi kesmedi mi?” diye sordu?

Saim Yeprem, peygamberin her yıl iki kurban kestiğini, birini kendisi birini ümmeti için kestiğini ifade etti. Peygamberin “Kimin gücü yeter de kurban kesmezse mescidimize girmesin” şeklinde bir hadisi olduğunu belirten Yeprem, Kevser suresindeki nahr kelimesinin kesinlikle sadece kurban kesmek anlamına gelmediğini söyledi. Bunun da bir rivayet olduğunun altını çizen Yeprem kurban konusu Kevser suresine bağlanırsa hükmün değişeceğini açıkladı. Yeprem’e göre Diyanet İşleri Başkanlığı’nın meali de bir hükmü temsil ediyor, o da bir yorum olarak sunuluyor. Prof. Dr. Yeprem “Biz onu Allah için namaz kıl ve kıyam dur” olarak yorumluyoruz. Kıyam ayakta kuran okumaktır” dedi.

ALINTIDIR..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• link

link

Zahmet edip şu linklerede bakabilirsin

Aslında googleden araştırman için hiç bir engelin yok ama.Yinede oralara inanmanıyp bize sorduğun için tşekler.Bende google inanıp sana buldum

0|1
    0|0
    • çok teşekkür ederim

bu bir tartışma sonucu

sordum

biri kesmemiştir dedi

biri kesmiştir ama ikiside

kaynak gösteremedi

bende bilgili birinden

bilgi istedim

kaynak bulamamış sadece

hacda kestiğini biliniyor

• Peygamber efenfimiz Allah rizasi icimde ummeti.icinde her yil kesmis

Ayriyeten evlatlari dogdugunda ve evlendirdiginde kesmis

Bunu sohbet te islemistikte biliyorum sen onu diyene degil bana bak hoca var karsinda :D

0|1
    1|0
    • kaynak var mıpeki

• Hz. Peygamber (s.a.) hiç aksatmadan bizzat kurban kesmiştir.�Resülullah (s.a.) kurban kesmek istediği zaman iki tane büyük şişman çift boynuzlu alaca, hadımlaştırılmış (burma) koç alırdı. Bunlardan birisini ALLAH’ın birliğine ve kendisinin peygamberliğine şehadet eden ümmeti adına keser, diğerini de Muhammed ve �l-i Muhammed (ailesi) adına keserdi (Kütüb-i Sitte, no: 6887).�

• Bu yaplastigim.din.kitaplarindan alinti

Ama ercekten.merak.edilirse tefsir li.kuran larda kuran bolumun de turkce anlatir mutlaka

• hz.peygamber hic aksatmadan kurban kesmistir: resullullah kurban kesmek istedigi zaman, iki tane buyuk sisman cift boynuzlu alaca, hadimlastirilmis koc alirdi. bunlardan birisini allah in birligine ve kendisinin peygamberligine sehadet eden ummeti adina keser, digerini de muhammed ve al-i muhammed adina (ailesi) keserdi.( kutub i sitte no;6887.)

0|0
    0|0
  • alt mahallede su çekilen kuyunun başında

0|0
    1|1
  • Deve ve koç kestiğini biliyorum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Peygamberimiz kurbanlarını bizzat kesmiştiro yüzden kişinin kurbanını kendisi kesmesi sünnettir.tabi bu işi bilmeyen birinin kurban kesmesi lazım anlamına gelmemeli nasıl yapılacağını biliyorsa sünnete uyup kendis kessin bilmiyorsa hayvana eziyet verecekse bilene kestirsin.

0|0
    0|0
  • link :D

0|0
    0|0
  • Biz Peygamberimiz in (S.A.V) kesip attığı tüy olamayız kesse ne olacak kesmese ne? Keserse de Allah emrettiği için keser kesmese de Allah kesme demiştir ondan kesmez O öyle bir mükemmel insandır ki Allah ile her zaman irtibat halindedir o yüzden böyle polemiğe girmemek gerekir diyorum...

0|0
    0|0
    • biz onun yüceliğini tartışmıyoruz o bizim hadimize değil

peygamberimiz kurbanın büyüklüğünü anlatmıştır bunu biliyorum

bu başka bir şey

• yanlış hatırlamıyosam akabe biatindan önce. fazilet neşriyat siyer nebi.

0|0
    0|0
  • Veda haccında 100 deve kestirdiği söyleniyor

0|0
    0|0
Yükleniyor...