Fotoğrafçılıkta iddialı arkadaşlara bir sorum olacak.

Böyle bir fotoğraf nasıl çekilir bilen varsa nasıl çekeceğimi bana da anlatır mısınız?

link

0|0
22

En İyi Erkek Görüşü

• öncelikle senin bir DSL makineye ihtiyacın var sağlam bir makine biranın netliğini ortaya çıkarmak istiyorsun o zaman x 3x kuralını uygulayacaksın yani birayla senin aranda mesafe 20 cm ise duvarla senin arandaki mesafe 60 cm olacak ışığı filan da ayarlaman lazım biraz

0|0
    0|0
    • X3 kuralı nedir?

• anlamadım hangi duvarla ve bu kural ne işe yarar?

• biranın daha net çıkmasını sağlar duvar yani arka plan arkada bişi olmak zorunda uzay boşluğunda çekmiceksin fotoyu dmi?

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 2

• bende normal bir insan fotosu bekledim bir an :D

0|0
    0|0
  • çok iyi bilmemekle birlikte geniş acıdan, ön plandaki perspektif fotoğrafın geri kalanını vurgular

0|0
    0|0
    • anlamadım

• bilmiyorsun yani...

• iyi olduğumu söylemedim al eline makineyi perspektife yaklaş ayarlarını yap diyorum daha nediyeyim bilemedim:)

Erkekler Ne Diyor 1

• iddialı değilim ama güzel bir makine iyi bir lens güzel ışıklandırmayla olur :)

0|0
    0|0
    • güzel ışıklandırma nasıl olur? burada nasıl bir şey yapmışlar?

• ışıklandırmayı nasıl yapmak lazım? masa lambasıyla olur mu?

• o resimdeki masa lambası değil yer lambası büyük ihtimalle yarım küre yer tipi..masa lambasıylada olabilir ama bardak yüksek masada duracak..o foto akşam hava kararmaya yakın güneş almayan bir mekanda havası veriyor..o beyazlığı öyle sağlarsın..bardağıda parlatmayı unutma..

Yükleniyor...