Kütüb-i Sitte'deki hadisler müslümanlarca...

...mutlak gerçek hadisler olarak mı kabul edilir..?

0|0
2|2

En İyi Kız Görüşü

• Bu hadisleri çoğu müslüman kabullenemiyor zaten.

Dinden çıkanı öldürün, kertenkele öldürmek sevap puanı kazandırır, kadınlar aklen eksik canlılardır, vs.

Ama ilginç olan şu ki, hadisleri reddeden biri namaz kılamaz.

Çünkü namazın nasıl kılınacağı hadislerde yazar, kuran'da değil.

0|0
    0|0
    • Bu neyin kafasıdır..? :)

• O yüzden saçma hadisleri reddedip, kuranla karşılaştırma yapıp uyanları alıyoruz.

• Namazın nasıl kılınacağı Zikirde/Kuranda yazmaktadır. Youtube'de "nisa 103 namazın kuranda kılınış şekli" ararsanız görebilirsiniz. Hadisler 200-300 yıl sonra yazılmaya başlanılmış. Hz. Peygamber zamanında ve 4 halife zamanında yazılmamıştır. Hadis toplayanlar hadis/söze bakmamışlar kurana mantığa uyuyor mu diye sadece rivayet edilen kişilere zincere bakılmış. Kaldıki hadis yazarları hadislerin bire bir kelime doğruluğuna değil ana fikir esas tutulmuş. Sahih denilen bir çok hadis başka hadisle dahi çelişiyor (hadis-hadis çelişkisi)..

Kızlar Ne Diyor 1

• Buradakiler ne bilsin Kütüb-i Sitte'i

Ben gene sorularımı aşağı tabakanın anlayabileceği şekilde düşürüyorum, cevap gelsin diye.

Sende o da yok :)

0|0
    1|0
    • Aziz,

Bazı an öyle hadislere denk geliyorum ki: "ha*lan!" demekten alamoyorum kendimi...

Fenalardayım...

Erkekler Ne Diyor 2

• Müslümanlara göre işlerine gelen hadisler doğru kabul edilir işlerine gelemyenler doğru değil

Mesela buharinin kim islamı terk ederse öldürün hadisine bu islamad yok bu uyrudrma bir hadsi diye sıyrılma hilesine giderler.

Ama aynı hadis kitiabının aynı bölümünde yahudilere ve hristiyanalra iyi davranın diyen hadisi işte gördünüüz mü islam bütün dinleri kucaklar derler

kısaca işlerine gelmeyen hadisler saçma yalan,işlerine gelenler gerçek

0|0
    0|0
  • Gercek müslüman mi, Tatli su müslümani mi niye kisiden kisiye degisiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...