Fetih 1453'ü izleyen var mı?

fetih 1453 izleyen varmı aramızda yada gidecek olan ben bu hafta sonu gideceğim güzelmi acaba çok ilgi duyuluyormuş

0|0
7|9

En İyi Erkek Görüşü

• guzel film yeni seyrettim onu gayet iyi bir film olmus..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Gidildi.

Notlar:

1) Filmde "Yüzüklerin Efendisi", "Cennetin Krallığı", "Truva", "Matrix" gibi filmelerden sahne esinlemeleri bir hayli fazla olarak mevcut.

2) II. Mehmet'in eğitim, kültür, bilgi seviyesi ve strateji bilgisine dair bilgiler çok az.

3) Bu filmi çekenlerin zeka seviyelerinden maalesef olumsuz olarak şüphelerim vardır.

a)İşgal altındaki bir sur devletinin hala içkili yemekli alemler yaptığını bize yutturmak istemeleri

b) Düşmanı küçümseyerek değil överek daha doğru iş yapılmış olurdu. (belki Yunanistana da pazarlamak için)

c)daha fazla islamiyet vurgulu çekilebilirdi. (arap ülkelere pazarlamak için)

4) önemli olay ve savaşın ana stratejisine çok az zaman harcandığı halde kılıç sahnelerinin uzun tutulması filmden kopukluk yaratmış.

5) ortodoks rahip ve din görevlilerinin ah keşke Türkler gelse tarzı yaklaşımı ve Fatih'in sözlerine itikatla bile yaklaşmadan hemen inanmaları ise komik olmuş.

6) Fetih için deniz kuvvetlerinin oynadığı etkin rolü ihmal edilmiş.

7) Molla Gürani filmde yoktu.!

8) Filmdeki gibi Fatih ile Konstantin görüşmesi yoktur. O görüşmede padişah adına Mahmud Paşa vardı.

9)Keşke gereksiz uzun bazı sahnelerin yerine Fethin sonuçları da biraz işlenebilseydi.

0|0
    0|0
  • ben izliyemedim ama giden arkadaşlar çok beğenmiş

1|0
    0|0
  • Kahpe Bizans filminin biraz efektli hali olmuş diyor arkadaşlar...Bilmiyorum...

0|0
    0|0
  • gidin bari de adam parasını çıkarsın 17M $ dile kolay :)

0|0
    0|0
  • bişey anlamadım ben bu filmden.

0|0
    0|0
  • gına geldı artık bu fılmden

0|0
    0|0
  • Aynen bizde gidicez cevapları bende bekliyorum :)

0|0
    0|0
  • çok güzel filmdi izle hemen

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Tavsiye ederim ben iki kez izledim.

1|0
    0|0
  • Bence güzel salonlar zaten full

1|0
    0|0
  • Aynı soruyu yüz defa sormayın gardeşim :D

0|0
    1|0
  • Gitmedim ama en kısa zamanda gideceğim.

0|0
    0|0
  • hala izleyemedim ya

0|0
    0|0
  • Okulda tarih hocamız götürücek gelecek cuma, 3 saatlik bir filmmiş ama bakalım.

0|0
    0|0
  • ızledım montajı harıç cok begendım

0|0
    0|0
Yükleniyor...