Türbanın meclise girmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Türbanın meclise girmesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

0|0
16|15

En İyi Kız Görüşü

• her nekadar birdaha basimi acarak kirlenmeyecegim diyerek kirli zihniyetlerini ortaya koysalar da bas örtüsüyle girilebilmeli meclise.

2|4
    0|0
    • Sitede ki beyinsiz sayısını ele aldığımızda, az eksi yemişim panpa:)

• ben sadece başörtüsü ile değil bütün dinlerin uydurma olduğu ile ilgili mücadele veriyorum, şu da unutulmaması gereken bir konu ki bu halk bunlara çanak tutmasa zaten şu an bunu tartışıyor olmayacaktık dini din kitabından değil şarlatanlardan öğrenmelirinin önüne geçilmesi gerekmektedir bunun içinde burada ve başka platformlarda ayetlerle cevap verilmesi gerekmektedir, dini güzellemeler yapan şarlatanlar hükümetin diyanete 4,6 milyar gibi bir paradan nemalanmakta ve istediği gibi at koşturmakta

• bir kaç gündür giremedim cevap yazdığın için teşekkür ederim zaten bu konuda güncelliğin yitirdi yeni açılan konularda herkesin okuyup görebileceği şekildi tartışmaya anlatmaya devam edeceğiz benim bildiklerimi zaten sizde biliyorsunuz "körler sağırlar birbirlerini ağırlar" gibi oluyor ikimizin arasındaki muhabbet :)) benim sizden isteğim konuları lap lup laba laba larlar geçiştirmemeniz doğru bildiğiniz ne varsa dobra dobra anlatmanız doğru olan budur ... kal sağlıcakla

Kızlar Ne Diyor 15

• Meclis ile alakası yok. Kapanmak Farz'dır ve Farzı yani Allah'ın emrini yerine getiriyorlar. Kim ki kapanmaya karşı çıkıyorsa Allah'ın emrini inkar ediyordur.

Yani kapanmak saçmadır demek bir kulu kötü duruma düşürmez aksine diyeni kötü duruma düşürür çünkü Farzı inkar ediyordur.

2|2
    1|2
    • Sonuna kadar katılıyorum.

• evet bende katıldım

ama gülmekten katıldım hatta dahada ileriye gidip yarılma aşamasındaym :))))))))

• İslam düşmanı matrax06 eminim ki yaşın 20 yi geçmez. Allah hidayet nasip etsin sana.

• Türbanlıların kafasının içi laikse benim için sorun yok .

2|2
    0|1
  • Turbana bisey demiorum, olabilir. Asil sorun meclisde o turbanlilarin bir is yaptigi yok

1|3
    1|1
  • Türbanın şuraya girmesi,açık birinin şunları yapması diye bakmam olaylara asla.İnsanların düşüncelerine,fikirlerine bakarım.Kafası kapalı demek beyni de kapalı demek değil.Başı kapalı ama laik düşüncelere sahip bir insan olabilir.Açık ama geri kafalı bir insanda olabilir veya tam tersi hiç farketmez.

Benim için önemli olan düşünce ve fikirlerdir bunlara bakarak anlayabiliriz insanların nasıl olduğunu.

3|2
    0|1
  • Özgür kalsınlar beyinlerini kullanmaları önemli

3|1
    0|0
  • Ülkeye giren girmiş, meclise bir eşarp girmiş çok mu?

1|3
    2|1
  • Millet uzayı bırakıp venüse gitcek biz hala türban

3|4
    2|0
  • bEN BAŞÖRTÜlü biri değilim Fakat nasılki başı acıkalr yıllardır özgür dolanıp heryere giriyorlar o halde başı kapalılarda girmeli özgür herkes böyle yobaz kısıtlamalar saçma

2|1
    1|0
  • Türbanın ne işi var orda ya..

0|4
    5|1
  • Din özgürlüğünün gereğidir.Çok normal bence.

0|1
    0|3
  • güzel sorun yok

0|1
    0|0
  • Herkes özgür . Kimsenin giysisine karışmamalıydı

2|1
    0|0
  • ben karşıyım .

0|2
    3|3
  • Türbanlı kaşarlar gelmesin meclise

2|5
    3|0
  • Bu güne kadar girememeleri hata.

1|1
    1|2

Erkekler Ne Diyor 15

• link Bu kadın protezinden dolayı meclisten pantolon giyme izni alamıyorsa, meclis o eşarbı alıp münasip... neyse.

3|7
    0|2
  • Kadınları kapamak erkekler için adeta bir zafer. Ne yazık ki bu kadınlar farkında değil, keyifleri yerinde başlarını örtüyorlar. Yarın arkasından ne geleceğini hiç birisi tahmin etmiyor. Dinimizde "kadın başını örtmediği zaman Müslüman değildir" demiyor. İslamlıkla ilgisi yok. Ne "başını örten cennete gidecek" ne de "başını örtmeyen cehenneme gidecek" diye bir şey yok! Bu hocaların uydurması, bu uydurmadan da siyasetçilerin istifadesi. Şimdi memlekette büyük bir geriye dönüş var. Bizim yaptığımız o güzel devrime bir karşı devrim yaşanıyor.

0|1
    0|0
  • Meclis içinde teröristleri açıkça destekleyenler varken, onlarla anlaşma yapanlar varken, ordunun en üst düzey şerefli komutanları ve sadece gerçeği dile getirdikleri için tarafsız gazetecilerimiz hapisteyken 3-5 türbanlı girmiş de ne olmuş?

0|1
    0|0
  • seçildikten beridir bir defa yasa tasarısı getirmeyen

kürsüye çıkıp konuşma yapmayan

seçilip sadece maaş alan başka bir pok yapmayan

vede meclise türbanla girmeyi hizmet sayan

geri zekalı andavalların önde gidenleri, şarlatanlıkta snır tanımayanlar bir ağız dolusu küfürü basıyorum onlara

0|1
    1|0
    • mücadeleni bas örtüsüyle degil bas örtüsünü kullanarak at kosturan serefsizlerle ugrasarak ver. basi kapali herkes gerici seriatci degildir. akpnin amaci belli, özgürlük adi altinda getirmek istedikleri yönetim sistemi belli bunu görmemek icin kör olmak gerek. ama akp bunu yapiyor diye bas örtülü insanlarin egitimine meslegine bir bez parcasi takiyor diye kisitlama getirmek de akp zihniyetinin yan subesi gibidir. insanlari kisitlamaktan vazgecilmeli.

• herkes diledigine inanmakta özgürdür elbet ama dedigin gibi neye inandiklarini bilmeyen insanlarla dolu ortalik. nisa suresi 3. ayet örnek verdiginde o öyle degil zor durumda savasta vs birkac kadinla evlenilebilir diye inkar ederler, halbuki ayet gayet aciktir " begendiginiz" kadinlardan 3er 4er alin der.

• daha önemli sorunları var türkiyenin.türban takılmış takılmamış ne önemi var isterseler donsuz gitsinler meclise

0|0
    0|0
  • Ben dindar değilim. Öncelikle bunu belirteyim. Ama türbanın meclise girmesine açıkçası çok sevindim. Kimse mesleğini yapmak için başını açmak ya da başka şeyler yapmak zorunda bırakılmamalı bence. Ancak "Bir daha başımı açıp kirlenmeyeceğim" gibi sözleri dolayısıyla türbanlı milletvekillerinden hoşlanmıyorum. Bana göre bir insan dindarım diyorsa, önce dininin söylediği gibi 'hoşgörülü' olmayı becerebilmeli. Hem kendin gibi olmayanlardan nefret ediyor hem de başını kapatıyorsan ben sana dindar diyemiyorum kimse kusura bakmasın.

0|0
    0|0
  • Geç kalmış bir özgürlük...

3|0
    0|4
  • muharrem incenin cevabı yeter buna

0|1
    0|0
  • bu tarz saçmalıklarla artık zaman kaybedilmemeli. amaç sadece insanların eline oyalanacak bir konu vererek gündemi meşgul etmek. hiç kimse bu konuda sesini çıkarmaz ise siyasilerin nasıl bir boşluğa düşeceğini tahmin bile edemezsin.

0|0
    0|0
  • turbandan öte her fikir var saten kafasına takıp gitse ne olacak

cok komigime gidiyor ya bu turban oraya girmez buraya girmez diyenler

bildigin ezik yani hepsi

1|0
    1|0
  • Çirkin.

0|0
    0|0
  • İnsanların giyimine karışılmaması açısından güzel bir adım.

Bu özgürlük laikliğe bağlanacaksa başka birinin dini çıplak gezmeyi emredebilir. Bu kişi de laiklikten ötürü dini emrini yerine getirebilmelidir.

0|0
    0|0
  • saçmalık işte

0|1
    2|0
  • Başörtü sorun değil de zihniyetlerini de sokarlar. Inançları verecekleri kararları etkileyecektir. Içki yasasında olduğu gibi inancına haram olan her şeyle savasacaklar ve diğer insanların özgürlükleriyle oynayacaklar. Endişemiz bu yoksa bize ne başından poposundan.

0|0
    0|0
  • saçı açıklar ve gavur izmirliler bu duruma üzüldü

2|2
    3|5
Yükleniyor...