Erdoğan: ''Kız ile Erkek aynı evde kalamaz.''

siyaset.milliyet.com.tr/basbakan-erdogan-i-kizdiran/siyaset/detay/1786887/default.htm

Ben kendi kulağımla duydum televizyonda bunu dediğini.

___

Ne düşünüyorsunuz?

0|0
11|22

En İyi Erkek Görüşü

• Dediği şey aslında doğru bir önerme. Zira özellikle öğrenci kız ve erkeklerin tamamının ev kiralayıp dost hayatı yaşadığını bir düşünsene.Onlardan olacak pijlerin memlekete nasıl bela olacağını hayal bile edemiyorum. Bu haber eminim aklı fikri uçkurunda olan kız ve erkeklerin çok canını sıkmıştır. Ancak bir husus var ki o daha önemli. Halk bu ''Kız ve erkek aynı aynı evde kalamaz'' önermesini ahlaki ve vijdani olarak destekliyorsa ne ala. Ama yok eğer kadınlarımızı kara çarçafa sokma erkeklerimizi sakal bırakmaya zorlama zihniyeti eşliğinde destekliyorlarsa eyvalar olsun demekten başka elimizden bir şey gelmez.

0|0
    1|1
    • ben bir erkeğin bir kızla ne olursa olsun arkadaş kalabileceğini düşünüyorum. aklı fikri uçkurunda olanlar kimler belli

Erkekler Ne Diyor 21

• Vaaay serefsizler , kizli erkekler ayni evde kaliyorlar. HEMDE KIZLI ERKEKLI.

Önemli olan bu degil, bunu dedigine göre yakinda ya yeni vergiler geliyor, ya da busefer marmara denizini satacaklar.

Gelecek olayi örtmek icin gündeme yeni olay getirmek gerek.

1|4
    0|0
  • kız erkek birlikte yaşayanlar kendi rızaları olmadan, zorla mı beraber kalıyorlar? cevap hayırsa kusura bakmayın, bunun adı despotluktur,toplum mühendisliğine kalkışmaktır. stüdyo daireleri de türk aile yapısına uygun değil diye engelleyenler de bu kafalar değil mi? ama siz daha duruuun, çok daha fazlasını hakediyorsunuz ve bu gidişle göreceksiniz de... ama sonra bir eliniz ardınızdayken sakın demeyin "bu şemsiye neden açılmıyor" diye...

1|3
    0|0
  • Kız ortaya bir soru attın ortalık birbirine girdi. Helal olsun. Gerçekten de tartışılması gereken bir konuymuş.

0|0
    0|0
  • kim kiminle şey edicek onu da gelsin ayarlasın

0|2
    0|0
  • beyimizin muhafazakar yapısına tersmiş. tecavüz serbest, istediğin kadar kadın almak serbest; ama kız erkek beraber yaşamak bize ters...

2|3
    0|1
  • Ona bakarsa böyle bir insanda doğamaz, fazla kurcalamasın.

1|1
    0|1
  • valla biz birsürü şey düşünüyoruzda diğer %50 düşünemiyo işte düşünseler bunu diyecek diyebilecek bir boşbakan olmayacaktı

2|2
    0|2
  • başbakan madem 3 çocuk yapın diyor. Nüfus artsın istiyor

O zaman erkekle kadının aynı evde kalması onun işine gelmesi lazım =)

1|1
    0|1
  • Yeni anayasada evlilik ertesi kanlı çarşafın bir kısmı il nüfus müdürlüğünde saklanacak...

3|2
    0|0
  • Kendi fikrime göre onlar her yerdeler.

rte:"kız ile erkek aynı evde kalamaz"

ks:"kız ile erkek aynı yere yorum yazamaz ikisi ayrı olmalıdır"

0|0
    0|0
  • ben onu demedende aynı fikirdeydim.

benimde ev arkadaslarımın hepsi bu gune kadar bayan oldu bu seneye gelinceye kadar

ve hiç hoş olmayan durumlarla karsılastım .illaki oluyor.

ilerde kızım ya da oglum olursada aynı fikri besliyecegim

dunya döndukce dahada igrenclesiyor

0|1
    0|1
    • demek ki biraz zorlamışsın şartları

• neden şaşırmadım acaba!

• yeterli olduğunu sanmıyorum

aman boşver senin laflarının devamı ne zaman gelebildi ki zaten :)

• saane mk şeklind bir tepki verdim :D

0|2
    0|0
  • Kuranı Kerime göre yaşamak lazım ve Kuranı Kerimde bir erkek ile bir kız evlilik bağı olmadın aynı ortamda kalamazlar diyor.Ve çok doğru bir uygulama bencede böyle olması lazım.

0|1
    2|8
    • Kiz erkek ayni evde yasamak yasak ama 9 yasindaki kizlan evlenmek helal.

Senin Kuranin sende kalsin kanka ben onsuz daha iyi yasiyorum.

• Ya bir git işine beşik kertmesi diye birşey var öyle evlendirilebiliyorlar.

Bide küçük yaşta iki kişi evlenebilir mesela kız 13 yaşındadır erkek en fazla 16 yaşındadır olabilir ama yinede küçük yaşta evlenmek sakıncalıdır.

Ama sen 5 yaşındakı bir bebekle 30 yaşındaki bir adamı evlendiremezsin zaten böyle birşey olamaz zaten.

Küçük yaştaki evlilikler ancak şöyle olabilir iki bireyinde yaşları biribirne çok yakın olur.O zaman olabilir.

• Hayir. Öyle olmasina gerek yok ? Nerden cikartin bunu ? Islami bir kaynaklan destekleye bilirmisin ?

Cevap acikti. Islamda belirli bir evlilik yasi yok. Istersen 5 yasindaki kizlan evlen, onlan ama vajinal veya anal iliskiye giremezsin.

Ama diger türlü her sapikligi yapa bilirsin. Bak bu acikca ortada. Yaslari yakin olmasi gerekli niye birsey söz konusu degil.

• Bu gidişle yatçağın kişiyi bile o belirleyecek.

0|2
    0|0
  • Karı koca da ayni evde kalamayacak yakında.

0|0
    0|0
  • babana sor o ne diyor bakalım bu duruma..

0|1
    0|5
  • atasözünden ela aırsak dogru '' ateşle barut yan yana durur mu ''

Ama günümüzde gayet rahat kardeş arakdaş gibi durmusluguda var ama çok az

0|0
    0|0
  • Vali Mutlu gelsin bizi denetlesin. Yiyorsa.

0|0
    0|0
  • Kimin babası kalmasını ister. sizin babanız kalsın diyorsa erdoğanın umrunda mı?

0|0
    1|1
  • Ahlaki açıdan kalamaz, doğru söylemiş.

not: Ateistim, yobaz değil.

1|0
    1|8
  • istegim kızla kalırım kimse karışımaz biri bişey yapacak olsa her yerde yapar bunu herkes aklına soksun

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• sen gel andi kaldirirken trde bilmem kac farkli irk yasiyor herkes türküm demek zorunda degil de, sonra cik biz muhafazakariz kizli erkekli ayni evde kalmak bize ters denetim su bu gerek de.

e andi niye kaldirdin madem denyo, onlarda biz türküz türkcüyüz bize ayak uyduracaksiniz diyorlardi.

1|3
    0|1
    • Yine vermiş ayarı köpüklü başkan...

• NPD etnik milliyetçi bir parti. CHP ise etnik milliyetçiliğe karşı kültürel milliyetçi bir parti. Fark burada. Herkesin Türk olup olmaması görüşü burada yatıyor.

Almanya'yı AKP'ye ideolojik olarak tamamen benzeyen bir parti yönetiyor şuan. Hristiyan Demokrat partisi. Hem dindarlık, hem demokratlık iddiaları var :)

Liberalizmin tanımın ne bilmiyorum. Liberalizm kabaca kapitalizmin ta kendisidir. Liberalizmin özgürlükçülüğü, bireysel ve maddi açı ağırlıklıdır. Bu açıdan da AKP liberaldir.

• Siyasi arena programı bu gece sona erdi. Gene aynı gün ve aynı saatte görüşmek üzere. (:

• off offf ne günlere kaldık...

0|1
    0|0
  • insanın fikri neyse zikride o oluyor haliyle.. beynini kullanmaktan korkmak bu olsa gerek

bence başlamışken şehirleri de ayırsınlar toptan daha "ahlaklı" oluruz

2|2
    0|0
  • Ahlaki açıdan söylemiş. Bende bir erkek öğrenci ile aynı evde kalmam. Bu da benim yapım.

1|2
    0|2
    • öğrenci olmasan kalacan yane:)

• Tamam kalma. Ama başkaları kalabilir. Biz de bunu elestiriyoruz zaten. isteyen kalır isteyen kalmaz. Denetlemek, millete orspu damgası vurmak niye ?

• kal diye zorlayan yok zaten ama kalanada karışılması yanlış.

• kalmam ama kalana karışmam.. herkesin kendi fikri.. o kim ki karışıyor yaa, herkesin allah ile kendi arasında, millete iş bulsunlar ahlak bekçiliğini bıraksınlar, öğretmenler intihar ediyo iş bulamayıp, onun hesabını nasıl verecek onu düşünsün.

1|0
    0|0
  • :D bu adamın iyice çivisi çıktı :D güldüm saolsun

0|0
    0|0
  • kim ne isterse yapar kimseyi de ırgalamaz o kadar

0|0
    0|0
  • onunla kalmak isteyen var mıacaba .P

0|0
    0|0
  • Tek sorun dogru bir olayın kimin söyledgi .geçenlerde sevglimin ev arkadaşı eve kız getiryor sorusuna heran herşey olabilir diyenler şimdiyse modernlik taslar olmuş

0|1
    1|3
  • Ne var bunda doğru söylemiş. Bakınız ateyizler bile kabul etmiş

1|0
    1|4
  • Kalamaz doğru.

0|0
    0|4
Yükleniyor...