Yeni çıkacak kıdem tazminat fonu yasasında eski haklar korunacak mı?

son günlerde sık gündeme gelen yasa ile ilgili bilginiz var mı?ben 5 yıldır çalışıyorum alacağım yasa çıkarsa çalıştığım sürenin tazminatı yanıyor mu yoksa haklarım korunuyor da yasanın çıktığı gün mü baz alınıyor?

Güncellemeler:
arkadaşlar şimdi ben yasa çıkarsa seneye işten ayrılısam 6 yıllık paramı alabilecek miyim?

0|0
3|3

En İyi Erkek Görüşü

• Öyle bir durum söz konusu değil kıdem tazminatını devlet güvencesine alıyor hemde iş yeri ister ise istemezse aynen devam. İlk 10 yıl ben işi bırakıyorum hadi benim kıdem tazminatımı verin diyemiyor işci oda sebepsiz olursa yani askerlk evlenme vb konularda sorun yok. Tazminatın devlet güvencesine alınması bence iyi bir durum özelde bu tazminatı alabilen insan sayısı çok az yeni yasayla muhatap devlet olacak. Hükümete ve RTE ye gıcık olanlar bilip bilmeden savuruyor. AKP ile bir yakınlığım yok sadece muhalefet olsun diye ortalığı yaygaraya verenlere uyuzum. Bilmediğim yönleri varsa ve yanlış düşünüyorsam bilen arkadaşlar bildikleri kızımların linkini paylaşırlarsa memnun olurum.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• çok boktan zatne bu hükümetin hangi kararı iyiki hem hakkını yiyoyor 20 gunden kestiği için hemde fona yatırıyor güya devlet güvencesinde oalcak oda yalan .

0|0
    0|0
    • onu devlet guvencesıne alıp ındıragandı yapmanın kıbar soylemı bu yasa,tıpkı ıssızlık fonu gıbı...

• yarısını alıcaksın sadece

0|0
    0|0
  • yasa diyo ki,çalışanlar durun biraz da iş sahibi kişilerin hakkını koruyo gibi olayım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• bu yasa ıscıler ıcın degıl patronlar ıcın cıkartılan danısıklı dovus yasası,yok yılda bır ay tazmınat cok 10 gun olsun,10 gun az 20 olsun sadece makyajı,bu yasa haklarımı elımızden alıp bızı ıyıce bırılerıne kul kole yapma projesı,kım calışanın hakkına goz koymuşsa allah belasını versin

0|0
    0|0
    • katılıyorum allah belalarını versin... kimin gözü varsa ve kim çıkartıyorsa.

• Kazanılan hakların kaybı söz konusu olamaz.

0|1
    0|0
Yükleniyor...