Matrix felsefesine bakış açınız nedir?

sizce gerçeklik nedir?duyu organlarımızla hissettiğimiz seyler gercek midir?yoksa beynimiz mi buna gercek hissi vermektedir?

Güncellemeler:

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Her şeyi beynin hilesi olarak yorumlayıp, meseleyi "Bu dünya hikaye, koyverin gitsin"e getirmeye çalışan kof bir felsefe

İki farklı canlı türü, bir nesneyi farklı renklerde algılayabilir. İki türden birisi o sesi / kokuyu duyamayabilir, birisi duyabilir. Bu gibi farklılıklardan hareketle "Demek ki o nesne yok, beyinlerin hilesi" demek fazlasıyla kof bir düşüncedir

O nesne vardır, bütün mesele de duyu organlarının frekans aralığıdır. Evrim kimisinin aralığını geniş, kimini dar tutmuştur, yaşama ortamı ve yaşam şekliyle ilgili. Karışık konular bunlar

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 5

• tek gerçek öleceğimiz gerçeğidir..olay tamamen beyinde bitiyor..

0|1
    0|0
  • Felsefenin binlerce yıldır sorduğu soruyu gelip buraya sorman biraz saçmalık. Cevap verilebilecek bir soru olsa cevabını bulabilirdi bu zaman kadar.

0|0
    0|0
    • amaç sorulara cevap aramak önyargısız olarak düşünceleri geliştirmek

• Duyu organlarımızla hissettiğimiz şeyleri anlamlandıran beynimizdir. Duyu organları ajan gibidir. Dünyayla beyin arasındaki bağlantıyı sağlar işlevi budur. Ha sen ne kadar düşmeyeceğim diye kendini inandırsan da yer çekimine karşı gelemezsin. Bkz=kendini pikachu sanan çocuk. Aynı şey değil. Fizik kanunlarına karşı gelemezsin.

0|1
    0|0
  • herşey sayıdan ibaret abi katılıyorum

of ya acaba kaç harf yazdım buraya

cayırt

0|1
    0|0
  • hayatta gerçeklik artık duyu organlarımızla değil etin ete nasıl değdiği kadar değerlenen bir çağdayız kardeş

0|1
    0|0
    • sinir sistemimiz zarar görse acaba nasıl olurdu

• sinirlenmezdin bunudamı ben söliim :D

Yükleniyor...