Günümüzde geleneklerimiz git gide önemsizleşiyor ve unutuluyor

milletin çoğu batılaşmanın kültür değiştirme anlamına geldiğini sanıyo sanki türkiyede değilde avrupadayız bazı konularda

Görüşlerinizi alayım ^ ^

• Kültürümüz unutuluyo (çoğunlukla)
    100% (11)100% (16)100% (27)Oy Ver
  • Unutulmuyo (çoğunlukla)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|21

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 7

• Teknoloji geliştikçe değer vermek unutuluyor ve bu beni çok üzüyor. Ne kadar geri durmaya çalışsamda bu mümkün olmuyor. Kültürel değerlerimize, geleneklerimize sahip çıkmalıyız. Teknoloji insanları birbirine yaklaşıyor gibi dursada aksine uzaklastiriyor.

0|2
    0|0
  • Tvde izledim bir modacı Türk bayanlar batıdakilerden açık dedi... 1. arkadaşın dediğin tam uymaz bize..

Bazı konularda özellikle medeni olmak konusunda Avrupadan geriyiz.. Bizi öyle biliyorlar

.Belki aile bağlarımız güçlü ama. Medeniyet sadece onunla olmuyor..

1|0
    0|0
    • Medeniyet sana ne ifade ediyo ?

• Sen de haklısın.. Onların teknolojisi bizim değerlerimizle birleşse dünyayı kurtarırız demek ki :)

• olabilir ;) ^ ^

• Onu bunu bilmem.Ben düğünlerde hala Ankara havası oynuyorum...

0|1
    0|1
  • Eşimizi dostmuzu unutuyoruz gleneklerimizi unutmusuz cokk mu.

0|1
    0|0
    • Eş dost unutulur asıl kültür unutulmamalı kim olduğumuzu unutumamalıIz

• Kimse yanlis anlamasin ama bazi geleneklerin degismesinde bence hiç bir sakinca yok. o Kadar saçma sapan seyler var ki çünkü. Hepsi demedim ama, bazilari dedim.

0|0
    0|1
  • malesef unutuluyor

0|0
    0|0
  • medeniyet tamamen farklı bir konu ama insanlarımız geleneklerimizi değiştirmeyi medeni olmakla çok karıştırıyorlar. eski insanlarımızdaki saygı, geleneklerimizi koruma çabası yok hiçbirimizde malesef, en basit örneği eskiden insanlar anne yerine "Valideciğim, Efendi babacığım" gibi ifadeler kullanırken bizim fırlamalar iyice suyunu çıkardılar. Kardeşim anne babama, " mother, peder diyor "

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• ee tabi millet avrupalilasiyormus elin adami uzaya cikiyor medeni oldum diyor benim vatandasim 16 yasinda bekaretini kaybediyor medeniyim diye gogusunu gere gere geziyor bir makarnaya oyunu satiyor sonra avrupaliyik diye ovunuyor hay avrupanizi bir tarafiniza monte etsinler emi

1|3
    0|0
  • böyle olmasını istiyorlardı ki oluyor...

0|2
    0|1
  • Her gelisimi Batilasmak olarak görmek bir ayri cehalet. Batinin insanlarinida cirilciplak dolasan kadinlar olarak görmekte bir ayri müslüman cehaleti.

Batilasmak gibi birsey olsada bu cok kötü olur demi, Batiyi bir Türkiyelen kiyaslayalim.

- Daha iyi bir Egitim sistemi.

- Daha yüksek hayat kalitesi

- Daha düsük tecavüz orani

- Genelde daha düsük suc orani

- Daha üstün Ahlak.

Gelenekler önemsenmiyor degil, gelenekler sadece degisiyor. Ister inanin ister inanmayin ama bir toplumun kültürü zamanlan degisir. Bunda korkucak birsey yok cünkü gelisme ancak böyle oluyor.

Biliyorum ki simdi gelisme olarak yobazlar gene cinselik ve ciril ciplak soyulmayi anlayacak.

Sizin zekaniz o noktaya kadar gidiyor.

0|0
    0|2
    • beyinsiz gördüm de senin gibisini görmedim çakma Türk seni =)

• Kendi dediğine göre almanmış türkceyide 1.5 sene burda yaşayarak öğrenmiş iblis :)

• Çocuklar duymasında çocuğun son sürat içeriye girip ayakkabısıyla oturup ayağını sehpanın üstüne koymasını göstere göstere empoze ediolar işte. Kaç dizide çorapla evde dolaşan gördük.göremedik ...

1|2
    0|0
  • Yeni nesiller üşengeç ve kolayı daha çok sevdiğinden geleneklerimiz vakit kaybı olarak görülüyor.Teknoloji çağındayız ne geleneği ayağı yapıyorlarda Güney Kore bizden 10 kat daha gelişmiş bir ülke fakat binlerce yıllık geleneklerinide unutmayıp gününde yapıyorlar.

0|1
    0|0
  • unutuluyor.

0|2
    0|0
  • bunlardan bahsetmişken aslında, kültür bakanlığının bu geleneklerin unutulmaması için çalışma başlatması gerekir.

kültür ile ilgili kitalr oluşturulmalı, belgesel çekilmeli.

0|1
    0|0
  • zamanımızda ama aslında her devirde önemli olan popülarite. bu günkü popülariteye yoz bir kültürel anlayış egemen olmuş. ne var ki bu tüm dünya için geçerli bir durum. gelenekler ise ne yazık ki popülariteye uyum sağlayamayacak kadar yaşlı ve yorgun. genç nesillerin hiç olmazsa kültürel mirastan bihaber olmamaları için öz veriyle emek vermeleri kendi gelişimleri için son derece önemli. zira çok yönlü olmak bilgi sahibi olmak farklı ve özgün estetik değerleri yakından takip etmek modern zamanların ötesine taşıyacaktır bizleri.

0|0
    0|0
  • eskiden osmanlı devletinin kültürüne özenilirdi be şimdi biz avrupaya özeniyoz

0|1
    0|0
  • Kültürümüz unutuluyo (çoğunlukla)

0|1
    0|0
  • Tabi ki unutuluyor nasıl unutulmuyor diyebiliriz ki. Ha bu arada bence unutulması gerekilen şeylerde var ama unutulmaması, yaşatılması gereken geleneklerimizde var.

0|0
    0|0
  • Gelenek diye bir şey yoktur. Toplumların ihtiyaçlarını karşılama çabası içinde yaptıklarının zamanla alışkanlıklara dönüşmesidir gelenek denilen şeyler. İhtiyaçlar kayboldukça gelenekler de kaybolur. Yeni ihtiyaçlar yeni gelenekler getirir. Kayboluyor dediklerinin yerine hangi yeni gelenek ve alışkanlıklar geliyor onu düşün bence.

0|0
    0|1
  • Evrimin kaçınılmazlığı.

0|1
    0|4
  • Oksizmete vermis zaten cevabi.

0|1
    0|0
  • Bazı şeyler önemini yitiriyor, geride kalıyor.

0|0
    0|0
  • illuminati der çekilirim .

0|1
    0|0
    • Sag ya da sol alakasi yok. Inkar edilemiyecek gercekler var. Gercek senin gibi gerici yobazlar onlarida inkar ediyor daha dogrusu kendisini kandiriyor.

• Sarazar alman olduğu için pek anlamıyo 1.5 sene türkiyede yaşamış her boku bildiğini sanıyo

• Geleneklerden nefret ederim.

0|0
    0|1
  • Avrupada yasayanlar kulturlerine daha bagli olmaxa calisiyor

0|0
    0|0
  • ülkeye batılılaşma hareketini mustafa kemal getirdi gavurdan ne farkımız var ? medeniyiz de ne oldu ?

0|1
    0|0
  • avrupanın kültürüde güzel gidip gördünüzmü hic avrupayı hepiniz kualktan dolmasınız sen hic gidip avrupayı gördünmü o anca sacma sapan amerikan filmleri ben bizaat iclerinde yaşadım ne olduklarını biliyoru kültürlü medeneyietli öyle namusuz degiller onlar bildigin gibi degiler sevgiliyken ayrılırlar evlendilerdemi kocasını cok sever ve korurlar

0|0
    0|1
    • kocum ben avusturyada dogdum büyüdüm ne diyosun sen

• Bak anlama özürlü de çıktın

• tmt kapat kardeşim

Yükleniyor...