Komünistler neden etrafa zarar veriyor?

Yakıp yıkıyorlar, emekçinin dükkanlarına saldırıyorlar. Ama güya emekçi haklarını savunuyor. Çelişki değil mi?

0|0
6|9

En İyi Kız Görüşü

• Solcu olduğunu iddia eden Kürtler çok yapıyor onu. Geçen senelerdeki eylemlerde kaç tane dükkana molotof atıp yaktılar. Halbuki oradaki adamlar ekmek parasının derdinde yazık.

2|5
    2|2

Kızlar Ne Diyor 5

• Amaç kargaşa işte. Gerçi karşısında polisi gören her grup biyerlere saldırmaya başlıyor çözmüş değilim.

0|0
    0|0
  • Bu yıl ülkedeki tüm vatan hainleri komünist kimliği altında toplandı.Yoksa ben zarar verenlerini görmedim konurdaki olaylarda bile çoluk çocuk olmasına rağmen gerizekalı eşşek kadar heriflere bile büyük olgunluk göstererek olaylar yatıştırıldı.

0|1
    0|0
  • Işte bunlar hep solculuk .

0|1
    0|0
  • Neyin kafasını yaşadıklarını kendileri dahi bilmiyorlar. Açıklamak güç.

0|1
    0|0
  • Amaç emekçiye saldırmak değil ama ..

birde genelleme yapma bence ..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Doğru düzgün ideolojik ve ekonomik sistemleri araştırmadan böyle sert bir eleştiri yapmak seni sadece rezil ediyor. Sosyal politikalarin yeterli olmadigi ulkelerde emek ve sermaye catismasi kacinilmazdir. Serbest piyasa kosullarinda sermaye ucret ve calisma kosullarini tek yanli olarak belirler. Emeğin emeğinden başka bir seyi yoktur boyle olunca bagimliligi artar. Ancak bunun bir dayanma noktasi vardir. O noktaya gelindiginde ekonomik sistemler kriz icerisine girer. Isci sinifi baskaldiri gerceklestirir. Bu bir felaket anlami tasir. Arap bahari nasil patladi? Yunanistanda neler oluyor? Brezilya niye karisik? Abd'de neden grevler var? Bangladeste isci neyi talep ediyor? Daha pek cok sey sayabilirim sana. Bu arada ben komunist degilim. Ancak bu onlari anlamadigimi gostermez. Okumadan etmeden arastirmadan yazmak en buyuk cahillik. Bu ulkelerde neler oldugunu bilmiyorsun belkide. Arastirmaci ol her zaman sen kazanirsin.

0|2
    1|0
    • Baş kaldıran işçiler neden emekçilere saldırıyor?

• İşçiler kendilerine saldırmaz. Sen siyasileri dinleyip körü körüne onlara inanıyorsun sanırım. Onları yapanların amacı başkadır. Örneğin gezi olaylarında pek çoğunu gördük ve hükumet de kendine yontarak olayları herkes yapmış gibi gösterdi. Emekçiler sadece meydanlarda sesini duyurur, işleri yavaşlatır hatta durdurur. Bir ülkede üretimin durması demek hayatın durması demektir bir noktadan sonra. Siyasilere körü körüne inanmak yerine açıp kitaplar oku.

• Herkesin görüşünü oku ondan sonra kesin yargılarla sorunu sor. Burada desen ki arkadaşlar böyle bir gözlemim var doğru mudur? hiç tepki göstermezdim sana. Ancak net yargılarla olaya hakim gibi sorman sana çok zarar verir. Belki bu platformda vermez ama gerçek hayatta çok şey kaybedersin. Hele ki öğrenciysen ve işgücü piyasasına yeni katılıyorsan.

• İronik varlıklar

1|2
    0|0
  • çoğunun komünizmle alakası yok. sürüden geri kalmamak, ortam kurmak için üniversitede komünist; mezun olunca da en sert kapitalist oluyorlar. davasında samimi adam gibi komünistlere lafım yok.

0|1
    0|0
  • Yanlışın var, komünistler zenginden alıp fakire verme mantığıyla yaparlar bu şeyleri..

Not:Komünist değilim

2|1
    2|6
  • Bu komünistler, komünizmi Şirinler'deki gibi sanıyor garipler...

0|1
    0|0
  • Bu soru lümpen proletarya kafasıyla yazıldığı için cevap verilecek değerde bulmuyorum.

0|1
    1|0
  • Komünistim diyip, Türkiye'de farklı millet milliyetçiliği yapanlar böyledir işte.

1|0
    0|0
    • Senin bana ciddi , ciddi bir kastın var .

Ben konuzim açısından söyledim , öyle geçinenler için konuşuyorum .

• Hani böyle kürt - arap kökenli falan olanlar için söylüyorum .

Yoksa ben , aynı ben .

• camiyede işiyoruzz kızlı erkekli

0|0
    0|0
  • onlar provakatör

0|0
    1|0
Yükleniyor...