Teoman'ın şarkısında geçen 'ruhun sarışın' sözü ne demektir?

Teoman'ın şarkısında Ruhun Sarışın dediği bi yer vardı . Dinlediğimden beri aklımı kurcalıyor . Şu aralar esmerliğe ve sarışınlığa takmış durumdayım (+ .

Kıssadan hisse ; ruhun sarışın ne demek ?

0|0
9|10

En İyi Kız Görüşü

• Teomana bayilirim o sarkiyi binden fazla dinlemisimdir her neyse o sarkida fark ettiysen kadinin cezbetme yeteneginden bahseliyor ondan kacamadigini dile getiriyor teoman sen seytan misin diyor mesela bu durumda kast ettigi bana gore hani sarisin kadinlar seksidir falan ya mesela ruslar seksidir (her sarisin degil tabi ve gercek sarisinlardan bahsediyorum) o da onlar gibi oldugunu ifade ediyor.Ama bunu anlamak icin teoman'in hayatini sevgililerini falan da goz onunde bulundurmak lazim. Belki o sarisinlari cok seviyordur ona cok seksi geliyordur ve bu kadini da esmer oldugu halde o "sarisina" benzetiyordur vs vs vs :)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• şarışın hatun kişi yani teoman bu şarkısında ruhun sarışın diyerek ateşli hatunu aşk kokan sevgiliyi ve bedenlerin alev alev yanmasını resmetmek istemiştir.

Tutkulu aşkı gerçek zevki ve tensel uyumu ifade etmek istemiştir.

tenin esmer yani ateşin alevi sıcaklığı yok diye düşünürsün ama o esmer tenin altından sarışın bir ruh çıkıyor ki kendini o sıcaklığın içerisinde bulmak istersin demek istemiş olmalı

yada ben böyle yorumlamışta olabilirim tabi :)

1|0
    0|1
    • bu benim şarkı hakkindaki yorumum bana katılmıyorsan bile ne alaka yazmak nerden çıktı senin bildiklerin mi doğru senin anladığın mı gerçek senin bu yorumun altığına yazdığın yorum ne alaka ?

• en iyi ve edebi yorum

• Bunların hepsi bir deyiştir ve sanat camiası tarafından üretilir. Literatüre yeni kazandırılmış sözcüklerdir. Ruhu sarışın olmak demek, aptal sarışın anlamında da ifade edilebilir. Dışın esmer için sarışın gibi.

1|0
    0|0
  • Bazı sarışınlar aptaldır derler ya. Burada kasdedilkmek istenen bu sanırım.Bazı diyorum alınmayın

0|1
    0|0
    • Doğru söylüyor her zamanki gibi.

Ama merak ediyorum Rus ların sarışını da aptalmıdır acaba diye :)

Hiç sanmıyorum da.

• Rusların sacları orjinal ve tam acık sarı genelde. onların boyu uzun ya hem uzun hem sarışın aptal olabilir de olmayabilir de çelişkili.

• teo'nun sözleriyle pek uğraşmayın işin içinden çıkamazsınız

2|0
    0|0
  • önemli olan ruhun sarışınlıgı degil. anlatılmak istenen esmerle sarışının imkansız karışımının bir şekilde bir olmsaı. sarışın kadın da güzeldir esmer kadında lakin ikisi bir bedende anca şarkı sözüyle bir olur biraz doyumsuzluk var işin içinde

1|0
    0|0
  • Swinger partylerin aranılan simaları sarışın demek

1|1
    0|0
  • Teoman'ın şarkı sözleri Niçe'nin kitapları gibidir. Hiç kimse anlamaz ama herkes anlıyormuş gibi yapar. Hatta bazen kendileri bile ne dediklerini anlamaz. O yüzden bir anlamı olsa da ehemmiyeti olduğunu sanmıyorum.

0|0
    0|0
  • teomanın irem le söylediği 'duş' şarkısı çok güzel.

0|0
    0|0
  • ama doğallar alınmasın çakma sarışnlr işte xDD

0|0
    0|0
  • çok şeyleri görmş geçirmiş demekdir bana göre.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Başıma birşey gelmiyce :PP ruhunda bir fahişelik var demek istiyor affedersin :))))

Hani derler ya sarşınların adı esmerın tadı ..

Serbest kadın dıyor rahat dıyor yatakda öyle iştee :D:D:d

3|0
    0|0
  • Bence ruhun sarışın demek aptal sarışından yola çıkarsak ruhun aptallığından =saflığından bahsetmiş .Şarkının tamamını bilmiyorum ama bu sözden bu anlamı çıkardım.

2|0
    0|0
  • Hoppa hatun.

Genelde sarışınlar dünya çapında çok iyi algılanmaz. Ona istinadendir nolcak başka

2|0
    0|0
  • boş ver onu papatya şarkısı çok güzel

3|0
    0|1
  • @diable : orada "ruhun sarışın" derken ruhun seksi demek istenmiyor. Sarışın olmayıp seksi olan hatun çok.Hem teni seksi olmayıp ruhu seksi olsa kaç yazar?Ruhun aptal demek istemiş teoman abimiz.

1|0
    0|0
  • bu şarkının sözü müge emirgil'e ait. blogunda anlatmış hikayesini ve ne anlama geldiğini. mugeemirgil.com/blog/?p=71

0|0
    0|0
  • Kendi İçinde sen bir fahişesin demek oluyor bu

0|0
    0|0
  • benim anladığım ruhen sürtük olmak galiba :))))))

sarışınlara bir şey demiyorum yanlış anlaşılmasın

1|1
    0|0
Yükleniyor...