Sizce Türkiye'nin gerçekten derin bir devleti var mı?

derin devlet ne demektir?gidip üç kişiyi infaz etmek midir?yoksa akıl ile olayları oluşturmak;yönlendirme yapmak;dünya üstünde devletini güçlü ve söz sahibi kılabilmek,süper güç yapabilmek için atacağın ya da atmayacağın hangi kurbağayı/kurbağaları ürkütüp ürkütmeyeceğini bilmek ve ona göre hareekt etmek midir?yoksa Türkiye'de derin devlet diye üstü örtülen olgu ABD'nin ya da AB'nin sadece Türkiye içindeki gözükmeyen değişik birer yüzü müydü?sizce nedir derin devlet?olması iyi birşey midir yoksa kötü birşey midir?

0|0
5|5

En İyi Erkek Görüşü

• Devletlerin istihbarat servisleri vardır.O saydığın şeyleri onlar yaparlar.Tabi bunları yaparken yasaların dışına da çıktıkları olur ama Türkiye'de yıllardan beri sandıktan kim çıkarsa çıksın bu ülke bizimdir.Sandıktan çıkan parti sadece yol,hastane,köprü v.bşeyler yapsın ülkenin dış siyasetinin,anayasal düzeninin ve her türlü stratejik işinin nasıl olacağına biz karar veririz diyen bir derin devlet vardı. ma son ergenekon ve balyoz gibi davalarda gücünü büyük ölçüde kaybetmesine rağmen tamamen yok olmadı.

0|0
    0|0
    • peki bu derin devlet tavrını bugüne kadar kimden yana koyuyuordu?küresel sermayeden yana mı?yoksa ABD orfusu ve Rusya'nın yanından mı?Acaba kartı yanlış tarafa oynadığından dolayı dönüştürülüyor olabilir mi?

• Evet birilerinin işine gelmeyen bir şeyler olduğu belli.İlginç kelimesini ilgi çeken bir durum anlamında kullandım yoksa yaşananların seyri içinde doğal bir şey bence de zaten artık yeni dünya düzeninde savaşların istihbarat servisleri arasında olacağına dair tezler var ki haklılık payı yok değil.

Kızlar Ne Diyor 5

• Derin devlet her devlette vardır.Olmalıdır ki o memleket ayakta kalabilsin.Zaten derin devleti bitirmeye çalıştıkları için bu kadar olay yaşanıyor. .Elbette var ve iyi birşey...

0|0
    0|1
    • kim bitirmeye çalışıyor peki ve neden? ; )

• Herkesin kendine göre doğrusu ve yanlışı vardır. Herkes nasıl isterse öyle konumlandırma yapsın...

• ona itirazım yok zaten : ) doğrudan kastım benim ki doğru seninki yanlış değil.sadece doğru konumlandırmayı yakaladığında sonuç hiçte dediğin gibi olmayacaktır demek istiyorum..

• olmaz mı , her şeyin bir kaynağı var ...

0|0
    0|0
  • Derin devlet biraz yeraltı dünyası ile baglantılıdır.hakiki siyasi devlet ise dahada derinlerdedir.Türkiye siyasetini kimse bilemez içinde olmadıkça.Medya ne verirse.

Derin devlet ya israile işler ya da kendi ülkesine.

0|2
    0|0
    • israil oltanın ucundaki bir yemdir.yakında kapatacaklar onu.merak etmeyin.çok açık emareleri var..

• Bizimkiler yine dünyaya gösteriş olsun, diye suriyelilere yaptıkları gibi kapımız açık, derler. Yine devletin, memurundan emeklisinden keserler, onlarada herşeyi bedava verirler.Onlar bedava yaşarken bizim kendi insanımızı ezerler.Bu konuyu başka yöne öekmek istemem.Fakat böyle birşeyde ırkçılık, yapıyorsun, derseniz, deyin.Bu konuda evet, arkadaşım ben ırkçıyım.

• ırkçılık yapıyorsun demeyeceğimde senin gibi uzun perspektifle bakan bir hatundan açıkçası pekte beklemediğim bir düşünce şekli oldu bu..

• Var diye düşünüyorum .

AKP'ye ters giden herkes cezasını çekiyor ki , bu haksızlık .

2|1
    0|1
  • Bence derin devleti var.

Ama abartıldığı kadar güçlü değil. Neden abartılıyor? Kapitalizme, ümmetçiliğe; kısacası iktidarın ideolojilerine zıt giden düşüncede olan ve yüksek bir mevkide olan insanları içeri tıkmak için.

0|0
    1|2
    • senin en büyük zaafın ne biliyor musun(sen dediğime bakma.Kişisel olarak söylemiyorum.Yani ideolojilere ister solculuk olsun,ister sağcılık,ister Leninizm,ister Liberalizm,isterse de ümmetçilik olsun önem verenler manasında..)?İDEOLOJİLERE ÇOK ÖNEM VERİYOR OLMANIZ.oysa ki bunlar sadece birer süstür.temel amaç devletini güçlü kılmaktır.bugün amerika,komünizm onu dünya üstünde en güçlü kılacak yapı olsun bir dakika düşünmezler.şimdiki düzenlerini yıkıp geçerler.işte derin devlet,kendi yıkılışına

• Küresel Sermaye, kimin elinde peki?

• belli bazı aileler ve devlet olarakta İngiltere.Ayrıca bunun yanına Almanya,Fransa ve Çin'de katılabilinir.Borsaları speküle ederek para kazananlar.Karşılarında da başta ABD ordusu ve ona hizmet eden silah,petrol,ilaç sanayii gibi kuruluşlarla Rusya var.

Erkekler Ne Diyor 4

• Binbaşı erseveri uğur mumcuyu muhsin yazıcıoğlunu infaz eden

Yıllarca pkkyi besleyen pkkya karşı başarılı askeri birliklerin görevine son veren pkkya her türlü desteği veren

Hrant dink i birkaç çocuğa öldürtup ıhaleyi türk devlet ve miletine bırakan

Kimsenin dokunmadığı dokunamadiğı bir güç var çoğu kişinin bildiği tabiki big brother...

0|0
    0|0
    • herşeyi abd'nin üstüne atmamız ingiltere'ye bu ülkede çok operasyon yapma imkanı tanıdı.ve bu dediklerinin arkasında da abd değil.esasta hep ingiltere vardı.

• 155 i mı arasam bilemedim nerde eğitim aldin oxford? :-):-):-)

• yok be kardeş.dandik sakarya üniv. :D

• Olmazmı bunun dünya çapında olan "derin gezegen"i de var

0|0
    0|0
  • serbest piyasa ekonmisini benimsemiş kapitalist bir dünyada derin devletsiz olmaz ama derinde olsa devletin ölçüyü kaçırıp kontrol dışıda olmaması gerekir. hukukun üstünlüğü ilkesi geliştikçe adı derin ya da başka herneyse tüm yapılar güçlerini sınır ötelerine taşıyacaklardır abd gibi.

0|0
    0|0
    • bunun hukukun gelişmesiyle falan alakası yok bence dostum.siz derin devlet deyince mafyatik yapı olarak algılıyorsunuz.oysa ki derin devletten kasıt gidip birilerini kesmek biçmek değildir.derin devletten kasıt 100 sene sonrası için bile projeleri olabilen DERİN BİR AKILDIR.misal winston churchill,cumhuriyet kurulurken ismet inönü'ye şunu demiştir:bu yüzyılı kurtardınız.ancak bunu ancak 100 yıl devam ettirebilirsiniz.bu zamanı kendisinin söylediğini hiç zannetmiyorum.bunu ona söyleten

• vasıtasıyla buralardan kaçırılıp oralara götürülecek.ne demokrasisinden bahsediyoruz.bu ancak tatlı bir rüyadır..

• size de iyi geceler buarada.

• "Derinlik" öncesinde de vardı ama bu kavramın hakkını verecek ölçüde 1952'den beri var

0|0
    0|0
Yükleniyor...