"Yaratmak" neye denir?

"Yoktan var etmek" ise, ben yoktan var edilmedim; vücudumdaki her bir atom "ben yokken" de vardı...

Buradan "eğer maddelere şekil vermek" ise, mühendisleri, sanatçıları vs. "yaratıcı birisi" diye adlandırmakta yanlış olan nedir ki: "Onlara yaratmak (yaratıcı) demeyelim de..." diye lafa başlayıp bin takla atıyorsunuz?

Eğer mesele "evreni yoktan var etmek" ise, böyle bir şey zaten "yok"... Buna dair tonlarca kitap ve makale bulabilirsiniz...

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• nü resimlerimde ne ucubeler yaratiyorum panpa kiminin memesi kimin kolu bacagi yamuk. sanirim mükemmel bir yaratici degilim ):

0|0
    0|0
  • sen ibda ve insa ne demek biliyor musun?!

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum...

• bence insanustu. bunca insanlikyaniliyor olamazherhlde. ben dgru yolda olduguma inaniyorum sen baska cesitsin peygambere inaniyorsan ozaman onun dediklerine inan ayni yola cikacaksin elbet. iyi geceleruyuyorum.

• İyi geceler...

• kim neyi yoktan var ediyo Allahtan baska kim yapabilir.Allah aklı bosuna mı verdi

0|0
    0|0
    • Anlamadım..?

• sen kendiliğinden mi dünyaya geldin ?

bi yaratıcı olmasa hersey bu kadar güzel biarada olabilir mi

• Neye göre güzel, kime göre güzel..?

Bir miktar annemin zahmeti ve kendi çabamla çıkıp, geldim dünyaya... ;)

Erkekler Ne Diyor 4

• varlığımı yokluktan aldım o kadr.

0|0
    0|0
  • Big bang teorisi üzerine kitap okudun ve gaza geldin dimi oluyor öyle arada beyne oksijen gidince düzeliyor doğayı gez...(umarım anlaşılır) ben inanmıyorum hiçbirşeyin kendi kendine olabileceğine...

0|0
    0|1
    • Hiçbir şeyden gaza gelmedim ama siz "maşallah" uzaktan beynime giden oksijen miktarını bile belirleyebildiniz...

Gayet de kendiliğinden olabilir... Rüzgarın amacı yaprağı düşürüp, tozları kaldırmak değildir; rüzgar estiği için olur bunlar...

Elbette herşeyin bir şebebi vardır, ama bu sebep illaki bir zekaya sahip olmak zorunda değil...

• Asla öyle bencilce bir iddiam yoktur ben herkesten birşeyler öğrenebileceğini düşünen samimi biriyimdir adamına göre muamele kavramının örneğiyim sizin gibi kibar birine asla hakaret vari konuşmam konuşamam...Ben sadece boş beleş birinin böyle sözler etmesini samimi bulmam ve kaale almam...Fakat sizinle bilgi alış verişinde bulunmak eminim birşeyler katabilir bana. Rüzgarı örnek verdiniz rüzgarının oluşumuna sizinde bedenen katkınız var desem yanılmış olmam değil mi?

• Baştan belirtmeliyim, kibar birisi değilim, en azından çoğu kez değilim... Yine de öyle düşündüğünüz için teşekkür ederim...

Rüzgar,meselesine gelince, tek bir birey bazında ihmal edilecek kadar katkım elbette vardır...

• ya öyle bir konuya girmişsin ki gelecek sacma cevapları tahmin edebiliyorum

0|0
    0|0
  • yaratmak Allahın yoktan var etmesidir gerisi yapım icat vb. şeyler olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...