Aranızda gemilerde vardiya zabitliği(2.kaptan/4.kaptan)yapan var mı?

Yapan, bunun kursuna gidenler varsa bakabilirler mi?

iş imkanları ücretleri, sosyal imkanları yaşamı nasıldır?

0|0
0|1

En İyi Erkek Görüşü

• Bitik bir iş tavsiye etmiyorum.Vardiya zabitliği yapanda bizlerden başka yapan kalmadı ben ve babam yapıyoruz fakat ben bıraktım yakın bir zamanda.Maaşlar düşük ve şirketler dolandırıcı paranı alamazsın,adam gibi kumanya gelmez perişanlık çekersin ve sigortayıda kafalarına göre yatırırlar.Tavsiyem başka bir meslek edinmen yönünde çünkü denizcilik işi bitti Türkiyede.

0|0
    0|0
    • çok fazla ilan görüyorum gazetelerde 10 12 milyar civarında kurslar düzenleniyor, düşünüyorum birkaç bu işi yapanla da görüşüyorum hiçbiri bitik olduğundan bahsetmemişti,

sadece sürekli denizde olmanın zorluğunu anlattılar. maaş düşük derken ne kadar düşük ?

• en azından gemilerde olmasa da başka alanlarda da iş bulanlar oluyormuş bu belgelerle,

bilmiyorum lisans mezunuyum ama çalıştığım yerler beni parasal olarak da sosyal olarak da memnun etmiyor doğrusu, sanırım türk şirketleri maaş ödemeyenler doğru mu?

genelde vardiya zabitleri yabancı şirketlerde çalışmayı tercih ediyorlarmış.

• Doğrudur Türk şirketleri maaş ödemezler %90 ı maaşı ödemez veya geciktirir ödese bile eksik öder.Binlerce kişi bulabilirsin böyle parasını alamamış.
      Vardiya zabitleri yabancı şirketleri seçerler çünkü Türk şirketlerine göre daha güvenilirdirler ve döviz olarak maaş alırlar bu da bir avantajdır ama benim tavsiyem denizi işinden uzak durulmasıdır.Hem ağır iş hem maaşın güvenli değil aile kuracaksın hep uzaktasın 3 4 ayda bir geliyorsun eve çoluk çocuk perişan olurlar.Karada iş en güzeli ama yinede sen bilirsin.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...