Adem ile havva ilk insanmıdır

bu ikilinin hangi tarihte yaşadıklarını bilen varmı... ilk insan dediklerine göre, bulunan insan fosilleri 100binlerce yıllar öncesine dayanıyor. nasıl bir çelişki...

0|0
4|7

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ikili yaşamadı, sadece inançlarda yer edindi

0|2
    1|0
    • aldığım en inandırıcı cevap..

• detayına girebilirim, bilgisayardaki bir PDF'de daha inandırıcı şeyler yazılı

Kızlar Ne Diyor 4

• Neresi çelişki? Dünya oluşalı milyonlarca yıl oldu zaten. Bizim bildiğimiz çağlar da artık hafif hafif medeniyetin oluşmaya başladığı çağlar. Ondan öncesi karanlık çağ, yani bilinemeyen. Dolayısıyla bu tarihlerde yaşayan insanların doğum yıllarını bilmiyoruz. Biraz tarih bilgin olsaydı, çelişki olmadığını bilirdin.

0|0
    0|0
    • tarih bilgisi değil onun adı.. arkeoloji bilimi... milyonlarca yıl önce bulunan insan fosillerine ne diyeceksin.. o insanlar dinden yoksun mu bırakılmışlar.. asıl senin tarih bilgin olsaydı m.ö. den önce 40000 li yıllara denk geldiğini bilirdin.. benim sorguladığım noktayı henüz idrak edememişsin..

• arkeoloji dediğin kazı araştırması. benim dediğim tarih. sen bulunanlara göre fikir yürütüyorsun. milyonlarca yıl önceki fosiller bulunmadan evel, demekki o zamanlarda insanın yaşadığına da inanmıyordun. Yani bulunan kadarına inanıyorsun :) Ne saçma.

• İlk insanı fosillere bakarak çözemezsin arkadaşım bunun dinde ve birçok yerde yeri var aç oku bence daha net bir cevap istiyosan yani pek kafa patlatabileceğimiz bir konu değil resmi kaynaklardan öğrenebiliriz ama bu konuda ne kadar fikir yürütsek boş

0|0
    0|0
    • bu sorunun bağlamında aslında sormak istediğim din olgusunun ne zaman yerleşmiş olduğudur. bu platformda amacım sadece soru sormak değil, insanları inandıkları şeye neye göre inandıklarını sorgulamak. kültür başlığı altında çok mu ağır geldi... biraz düşünmek...

• Resmi kaynak Belediyeden alınır! belediyenin de böyle bir hizmeti yoktur. kültür başlığı altında sorulabilecek ve merak ettirip, insanları inandıkları şeye, neye göre inandıklarını sorgulatmak istedim. amaç insan çözmek değil. arkeologlar, dinazorların ne yediklerini bile bulabiliyorlar. yani milyon yıl öncesine gidilebiliyor. ama adem ile havva'nın tarihi bilinmiyor. bulunamıyor da.

• Resmi kaynak sadece belediyedenmi alınır? Ciddimisin ya ansiklopediler hatta internet vikipedi bile resmi bir kaynaktır. Ayrıca sorgulatmak istediğin şey gayet iyi ama soru bu değil yani soruda anlatamamışsın kendini o yüzden insanları düşünmemekle ya da ağır gelmesiyle suçlayamazsın her neyse bu konuşma bir yere gitmiyo burda bitsin.

• Bayanın elleri güzel değilmiş.

0|0
    0|0
    • seninkiler mutlaka daha güzeldir... o kızın kendisini görmeye cesaretin varmı?

• o değil de, sen tırnaklarına oje mi sürüyon gardaş ?

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Onlarda önce insanlık alemi yoktur.İlk insan toprak yaratılmıştır. O da hz.Adem as dir. Kuran- Kerimde 25 peygamberin ismi geçmektedir.Çeşitli dönemdeler toplamda 124 bin e yakın peygamberlik görevi verilmiştir. Hz.Adem a.s 1000-2000 sene yaşamıştır. En basit örneğinde sana ortalama bir yıl hesaplaması verir. Ama Hz. Adem a.s öncesi insanlık alemi dünya da bulunmamıştır. Çelişki yoktur. Bakış açısı vardır ne görmek istersen onu görüyorsan .Her nefes alıp vermede ağzında çıkan he sesinin bir anlamı vardır .Araştırmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Ya kardeş adem ile havva zamanın içine konmamıştır onlar zamanın dışındadırlar ve insandırlar tabikide.

0|0
    0|0
  • Islama ve diger adem ve havvaya dayanan dinlere göre insanlik yaklasik 7000 yildan beri var bu dünyada.

Bu bilinir, örnek olarak cübellide bunu böyle diyer.

youtu.be/XgQV_pRerDA

Ama dedigin gibi insanlar tabiki daha uzun seneden beri var. Böyle diyelim. Kutsal kitaplarda dogrular yazmiyor ;)

0|0
    0|1
  • dünya 6 mlyar yaşında son 1 milyon yılı insana ait. ama bu dönem hakkında hiçbir bilgi yok. tarih öncesi dönem 10 binli yıllara kadar gider.

0|0
    0|0
  • onlar farklı adem ve havva ilk yratılan insandır tabiyki ama zamanın dışında yaratılmışlar zamanın dışındayken aynı anda her zamanda oluyolar

0|0
    0|1
  • Ben bilmiyorum aga ben ikisinide görmedim

0|0
    0|0
Yükleniyor...