İçinde bolca bas ritm dinleyebileceğim caz parçaları önerebilir misiniz?

Bas gitarın veya kontrbasın çok çok arkalarda kalmadığı, kendini adamakıllı gösterdiği parçalar dinlemek istiyorum. Arz ederim.

Güncellemeler:
paylaşımlar için hepiniz sağolun (araya karışan bir dallama bunun dışında. yazdığı ikinci cevap saçmasapan hakaretler içeriyordu,ikinci cevabı kaldırıldı ve üye engellendi. neyse...) esasen bu tarz bir şeyler gelse daha çok sevinirdim link ama zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

• vuhhhuu :) caz dinleyen insanlar görmek çok güzel :)

link

1|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Biraz seksi olacak ama şimdilik razı gel : link

0|1
    0|0
    • lanet olsun,dayanamadım bir anda havaya girip seksi dansımı yaptım yine! güzel parçaymış ayrıca,teşekkür ederim.

• gülü seven dikenine katlanır derler ;)

• adonismi ovvv bende fazlasıyla var :D şaka bir yana bu parça güzeldir arada dinlerim ama daha cok benim işim reggy blues ama genelde Hardcore çalmayıda cok severim hardore şimdi bizene diyceksiniz bende neden yazdım bilmiyorum :D

• Buyrun . link

0|1
    0|0
    • tam kastettiğim gibi bir şey değil ama yine de çok teşekkür ederim.

• buyur beter amca:

billie holiday - strange fruit

kurt elling - norwegian wood

jane monheit - honeysuckle rose

lester young - ad lib blues

parov stelar - chambermaid swing

0|1
    0|0
  • link

santana dinle

0|0
    0|0
  • link ?

0|0
    0|0
    • pek olmadı ama teşekkür ederim,güzel parça.

• 0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Bas gitar jazz müziğe gerçekten yakışıyor , bu zaman kadar rock, metal ve diğer müziklerde arka planda yardımcı olan bu enstruman bu müzikte konçerto olanağını daha çok sağlıyor.Jazz ve bas denildiğinde aklıma gelen ilk kişi Marcus Miller olur.Bu videoda Jimi Hendrix'in Purple haze'sini iyi coverlamışlar. link

0|1
    0|0
    • şimdi dinledim,gerçekten çok iyiydi. sağol.

• Arctic Monkeys - Do ı wanna know? bu güzel bir parçadır ama jazz değil girişteki bas benim kulagıma hoş gelir

0|1
    0|0
    • konu dışı ama güzel parça.

• Nu Jazz öneririm. DePhazz falan araştır.

0|1
    0|0
  • Bu kadına Bayılıyorumm nina simone Tavsiye ederim ... Sesi Çok güzel Kafa Dinlmek için Birebir

0|1
    0|0
  • Biraz alakasız ama youtube.com/watch?v=rswKZ0PNY_0

0|1
    0|0
    • ratatat diye grup vardı di mi?

• teşekkür ederim, biliyorum bunu.

• dinletmişlerdi bir kere, gerçekten güzeldi. sayende hatırlamış oldum tekrar,iyi oldu :)

• Bas gitar denilince ilk önc gelen isimlerden biri Jaco Pastorious olmalı bence.. Günümüze gelirsek Kamil Erdem , Brooklyn Funk Essentials, Güro Ağırbaş, Dave Holland (kontrbas), Jamiraquai parçaları sağlam bas rifler içerir..

0|0
    0|0
Yükleniyor...