Türk milliyetçiliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Soru üstteki gibidir evet fikirleriniz neler?

0|0
2|12

En İyi Erkek Görüşü

• archement güzel yanıtlamış ümmetçilik sözcüğü hariç.ben bu ümmetçi lafına gıcığım.bir insan müslüman ise taşıması gereken başka bir dini sıfata gerek yoktur. fazla uzatmaya gerek yok.Peygamberimizin veda hutbesinde belirttiği gibi arabın arap olmayana kırmızının karaya üstünlüğü yoktur.hiçbir milletin diğerine üstünlüğü yoktur.Üstünlük ancak takva iledir diyeKuran-ı Kerim'de de yazılı ben sizi isteseydim tek bir kavim olarak yaratırdım.kavim kavim yarattım ki birbirinizle tanışasınız kaynaşasınız diye yani birbirinize üstünlük taslayasınız diye değil.Mensub olduğu miliyetten ötürü kendisinde üstünlük iddia eden Müslümanım diye ortalarda dolaşmasın.Bu ahirette hiçbir fayda vermeyecek milliyetçilik türklük,kürtlük v.s gibi şeylere çok takan ve bu işleri araştıran da boş işlerle uğraşan boş bir insandır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Zamanında 12 milyonluk nüfusu müslüman olmayanlardan temizleyip, Kırım'dan Balkanlar'dan Kafkaslardan toplanan müslümanları Anadolu'ya sıkıştırıp, Kürtlere de Kürtlüklerini unutturup, elde edilen ahaliye "Siz Türksünüz, Orta Asya'dan geldiniz, gittiğiniz yere medeniyet saçtınız" diye aşılanmak istenen bilinç

Güneş-dil teorisi gibi aşırı zorlamalar da mevcut

2|1
    1|0
  • Vatan millet aşkı ayrı kafatasçılık ayrı diye düşünüyorum.

0|0
    1|0
  • ne olsun işte hep iyilik güzellik

0|0
    1|0
  • Güzeldir, candır, aşktır...

1|0
    0|1
  • Milliyetçisosyalist çok fena yaa =)) Türk milliyetçiliğini bugun savunan insanlara faşist diyorlar ama faşist olsalardı faşist diyenleri çoktan dograma yapmışlardı.

0|0
    0|0
  • Otekilestirme cabasi olarak goruyorum sadece turk milliyetciligi degil, kurt milliyetciliginden amerikanina kadar butun tiplerdeki milliyetcilik.

1|0
    1|1
  • elbetteki her vatandaşta vatan ve millet aşkı olmalıdır ama ben milliyetçiliğin fazlasını zararlı buluyorum

0|0
    0|0
  • el işaretlerini seviyorum :)

0|0
    0|0
  • çok güzel şeyler düşünüyorum

0|0
    0|0
  • çok güzel ve ulvi bir olgudur fakat fazlası çok zararlıdır

0|0
    1|0
  • mıllıyetçiliği sevmem ben ümmetçi takılırım :)) yanı yaradılanı yaradandan ötürü severimm

0|0
    2|1

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu konuda oldukça subjektif düşünüyorum

0|1
    0|0
    • anlamadınmı gerçekten =)) sana günde 15 soru sorma hakkı vermesi lazım yönetimin =)

• islama aykırıdır yani kültğrel milliyetçilikten ne anlaşıldığına bağlı

• rica ederim ne demek :)

• atatürk milliyetciliği aynı toptak üzerinde yasayan aynı cıkarlar aynı dil ve aynı bayrak altında yasayıp aynı cıkarları koruyan insanlardan olusan topluluğa millet demiş. bence yararlı birsey. vatansever olmakla ırkcılıgı karıstırmamak gerekir.

0|0
    0|1
Yükleniyor...