Kuranı okuyanlar baksın!!!

Kuranı anlayarak mı okuyorsunuz yoksa anlamayarak sadece arapçasını mı okuyarsunuz? Sizce anlamayarak okumak iyi midir?

Güncellemeler:
Yorumu yapan arkadaşlar çok iyi söylemiş bende kehf suresini bitiriyorum.Yani yaklaşık 18 suresi bitirdim öyle güzel öğütler aldım ki fakat çok derin düşünmek gerek.Ki bu konuda Kuran şunu diyor

"Kuranı ağır ağır düşünerek oku"

0|0
9|7

En İyi Kız Görüşü

• bikere kuran-ı okumak iyi birşey ki ahirette seni sıcaktan korumaya çalışacak

anlayarak okumak en azından yüce Allah'ın ne sitediğini ve ne yapmamız gerektiğini bilmek için tabiki anlamak gerek

en önemlisi ne arapça,ne kürtçe,nede türkçe en önemlisidir ki tecvidli okumak

0|1
    0|0
    • Lokman 19 : Yürüyüsünde tabii ol, sesini alcalt, cünkü seslerin en cirkini elbette eseklerin sesidir.

Kızlar Ne Diyor 8

• Arapçasını da okuyacaksın mealinide oku. Mealini de okuman neden güzel olur çünkü hayatına uygularsın ve Allah'ı neden sevdiğini ve neden emrettiklerini yapmakla yükümlü olduğunun bilincine varırsın.

0|1
    0|0
  • bir insan anlamayarak okuduğu bir şeyi nasıl hayat tarzına uyarlayıp da "ben müslümanım" diye gezebilir? hoş, bu insanlar normal şartlarda kuran'ı anlayarak okusalardı, kafalarına bir şeyler dank edebilirdi...

2|1
    0|0
  • çok kez meali bitirdim ama hala cevabını tam öğrenemediğim sorular var. aklım karışık bu konuda

0|0
    0|0
  • ben normal halini de okuyorum,ama şuan da mesela türkçe mealinden hatim ediyorum anlamaya çalışarak ve hıçkırıklara boğuluyorum bazen çünkü RABBİMİN ne demek istediğini daha iyi anlıyorum o zaman

yani iki şekilde de okunmalı hem arapça haliyle hemde türkçe haliyle

0|1
    1|0
  • Türkçesini tamamen okudum. Bir sorun olursa yazabilirsin.

0|0
    0|0
  • Zaten kuran anlamak ve hayatına uygulamak için okunur. Genelde meal okurum ben, şöyle düşün sen sana verilen reçeteyi okuyup habire ezber mi yaparsın yoksa ne anlamını öğrenip uygular mısın? Hangisi hastalıktan kurtarır?

0|0
    0|0
  • Arapça okumakla olmaz. Anlayarak okumak daha önemli. Adam hatim ediyor ama bir kaç süre dışında çeviri bilmiyor. Bu yuzden mesela yanlarında türkçe çevirisi olan Kuranlar daha iyi

0|0
    0|0
  • Kuranı anlamayarak okumamız için harf degiştirildi.bence herkes arapça ögrenmeli

0|1
    3|2
    • Anlamadım ne demek istediğini.Arapça öğrenmek zordur.Kuran arapçasını anlayarak bilmen için 15 sene çalışman lazım

• malsın kızım itiraf et

Erkekler Ne Diyor 7

• Anlamayarak okumak saçmalıktır. Ayrıca okurken hıçkırıklara boğulanlar varmış. Sanki aşk romanı okuyor, deli.

1|0
    3|1
  • Anlamayarak okumak sadece Dini otoriteler icin iyidir cünkü bu sekilde Islamdan haberiniz olmaz ve sizinlen herseyi yapabilirler.

Türkce mealini okumak iyidir seni Dinden cikartir ve gözlerini acar herkese tavsiye ederim.

Ben kendim sadece Türkce,ingilizce ve Almanca Mealini okuyorum.

0|0
    0|1
  • bn anlamasamda mealine sık sık bakarım çünkü allah onu süs olsun diye indirmemiş okuyup dinin emir ve yasaklarını öğrenmemiz için indirmiş...

0|1
    0|0
  • Anlayarak okumak ilim + sevap, anlamayarak okumak sevaptır sadece. yanı anlamını bılmesende sevabı coktur madam.

0|1
    0|0
  • ''Bunu okuyanın taaa...'' diye yazıyorsa ne olacak? Okuduğunu anlamamak sade İslamiyet'te var ve sonuçlarını görüyoruz.

1|0
    1|1
  • kuranı derinlemesine düşünmek lazım.

0|1
    0|0
  • Bunlar sırf arapçasını okumaktan kaynaklanıyor keşke türkçe okusalardı

0|0
    0|1
Yükleniyor...