Diksiyon dersi hakkında bilgi verir misiniz?

Benim sorunum;

1.Sesimin ince olması.

2. Yanlış vurgulama yüzünden, kelimelerin ağzımdan ergen teeneger gibi çıkması :(

3. Kelimeleri yutarak konuşmam.

Bu sorunları çözmek için uygun diksiyon dersleri almak istiyorum. TRT sanatçılarının almış olduğu eğitimler hakkında bilgi verebilecek var mı?

Teşekkürler.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• bayanda sesin ince sorun değildir, daha çok ince ses kullanılır hatta ama kulak tırmalayan ''cırtlak'' diye tabir edilen bir sese sahipsen bu da itici gelebilir ama orada sesi doğru kullanmayı öğretiyolar yani ses kalınlığı değişmez ama düzgün bir kullanımla etki yaratabilirsin. bir de öyle her yere gitme derim başkent iletişim akademisi gibi yerlere bakmanda fayda var

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Kilo mu aldn sen kız :)

0|0
    0|0
  • Kursa gitme imkanın yoksa, internetten teorik bilgilerine bakarak evde kendi kendine uygulayabilirsin. Eğer İstanbul'da isen, İSMEK'ler ücretsiz diksiyon eğitimi veriyor.

0|0
    0|0
  • diksiyonu bırakmalı insan içinden geldiği gibi konuşmalı evrilen zaman zaten bizi mekanikleştirdi yapmacıklıktan sıkılmadınız mı bırakın doğal olsun biraz her şeyi domatesi bile doğal organik yiyelim diyoruz neden organik davranmayı amaçlamıyoruz.

0|0
    0|0
    • Canım zaten kelimeleri yuvarlayarak konuşurken ve yanlış yerde vurgu yaparken istemeden yapmacık durduğu için diksiyon eğitimi istiyorum. Neredeyse cicişler gibi konuşuyor olmak ürkütücü

• Düzgün oturma, düzgün davranma, vurgulu konuşma. Bunların yönlendirme olduğunu düşünmüyorum. Düşüncelerini düzgün bir şekilde ifade etmek seni sen yapmaktan çıkartmaz. Sonuçta düzgün konuş ya da kötü konuş her şekilde savurduğun kelimeler sana aittir. Kelimeleri güçlendiren ise söylenme biçimidir.

• söylediklerine kısmen katılıyorum

• Mesajlasmayi ve sacma sapan kisaltmalari birak,kitap oku ve adam gibi seyler izle

0|0
    0|0
    • Nerede kısaltma yaptığımı gördün? Kitapla bağlantısı yok, dünya kadar kitap okuyorum zaten cümlelerim düzgün, vurgulamamda sorun var. Yanlış teşhis doktor ;)

• saygilar efenim

Kızlar Ne Diyor 1

• Aynı kursun kalın sesli versiyonunu da benim almam lazım galiba... Google'a yazınca en popüler sonuçlar olarak bu link ve bu link çıktı... Kolay gelsin...

0|0
    0|1
    • Teşekkür ederim bu kuşdili eğitim merkezini değerlendirmeye alayım neyseki gelecek ay izmir'e taşınıyorum :)

• Aa yazık...

Ama mutlaka bulursunuz düzgün bir yer hele de İzmir'de...

• Baya araştırmam gerekecek. Bende öyle umut ediyorum.

Yükleniyor...