Fetih 1453 filmine giden oldu mu?

Güzeldi sonuçta tarihimiz ya arkadaşlar

pazar günü eşimle gittik güzeldi ok ama tarihimizi çok basite almışlar.

0|0
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• Gidildi.

Notlar:

1) Filmde "Yüzüklerin Efendisi", "Cennetin Krallığı", "Truva", "Matrix" gibi filmelerden sahne esinlemeleri bir hayli fazla olarak mevcut.

2) II. Mehmet'in eğitim, kültür, bilgi seviyesi ve strateji bilgisine dair bilgiler çok az.

3) Bu filmi çekenlerin zeka seviyelerinden maalesef olumsuz olarak şüphelerim vardır.

a)İşgal altındaki bir sur devletinin hala içkili yemekli alemler yaptığını bize yutturmak istemeleri

b) Düşmanı küçümseyerek değil överek daha doğru iş yapılmış olurdu. (belki Yunanistana da pazarlamak için)

c)daha fazla islamiyet vurgulu çekilebilirdi. (arap ülkelere pazarlamak için)

4) önemli olay ve savaşın ana stratejisine çok az zaman harcandığı halde kılıç sahnelerinin uzun tutulması filmden kopukluk yaratmış.

5) ortodoks rahip ve din görevlilerinin ah keşke Türkler gelse tarzı yaklaşımı ve Fatih'in sözlerine itikatla bile yaklaşmadan hemen inanmaları ise komik olmuş.

6) Fetih için deniz kuvvetlerinin oynadığı etkin rolü ihmal edilmiş.

7) Molla Gürani filmde yoktu.!

8) Filmdeki gibi Fatih ile Konstantin görüşmesi yoktur. O görüşmede padişah adına Mahmud Paşa vardı.

9)Keşke gereksiz uzun bazı sahnelerin yerine Fethin sonuçları da biraz işlenebilseydi.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Tarihimizi çok basite almışlar sözüne katılmıyorum. Eldeki malzemeyle yapılan en iyi yemek bu. Kimse mükemmel, kusursuz demiyor ama eksiklerine rağmen güzel film. Gerçekte aylar hatta 2 yıl öncesinden başlayan fetih hareketini 2,5 saate sığdırmak bile bir başarıdır. Hollywood tarzında, sürükleyici, insanı sıkmayan, Cennetin Krallığı gibi bir film ortaya çıkmış.

0|0
    0|0
    • aynen çok doğru yüzüklerin efendisi harry pothr flminden çok alıntı var çok basit olmuş

• garip gelecek bu diyeceklerim belki, fakat kısa tutulması gerekenler çok uzun, uzunlar çok kısa idi. ÖRN : Gemilerin karadan yürütülme olayı. Aksemsettin gelio hadi fatih kendine gel toparlan dio gemiler karadan yuruyor... pehhh

1|0
    0|0
    • Hiçte garip değil bende aynen senin gibi düşünüyorum... Ulubatlı Hasan ve sevgilisin sahneleri gereksiz uzun tutulmuştu bence.. izlettrmek için aşk olmalı belki bi parça buna bişi demiyorum ama haddinden fazla geldi bana.

• iyi soyledin. Fetih 1453 yerine ulubatlı hasan ve İstanbul'un fethi daha mantikli olabilirmis isim olarak. Bu da baska bir boyutu...

• aynen çok doğru bunu demek istedim çok basitleştirmişler

• 16 şubatta girmiş vizyona ama, ben de gidemedim. daha dün gördüm cevapları, 16. şubatta çıkmış. sanırım pazartesinden sonra gidebilirim. ki o zamana kadar vizyondan kalkacaktır.

0|0
    0|0
  • Filmde hata çok ve kurgu iyi değil.Kronolojik olarak hatalar mevcut.Ve o kadar iyi yansıtmıyor o dönemi ve kişileri.Yine de tarihi savaş filmi olarak bir ilk olduğu için şimdilik görmezden gelmek gerek, bence devamı gelecek bu tarz filmlerin.

0|0
    0|0
  • Ben burdan izledim facebook.com/photo.php?v=3429455979151&set=vb.1352881806&type=2&theater

0|1
    0|0
  • Katılmıyorum bence çok hoş bi film. 2-3 eksik var ama film gerçekten çok kaliteli :)

0|0
    0|0
    • ya görsellik süper ama konuyu basitleştirmişler ulubatlı hemen kadını hamile birakıyo yani genel filimi magazinleştirmişler

• Ben daha gitmedim ama gitmek istiyorum.

0|0
    0|0
  • guzel dıyorlar gıdıcez bakalım.

0|0
    0|0
  • güzel filimdi beğendim ben

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Bence Gayet güzeldi o filmde abartıya kaçan birşeyde yoktu.

ve kötü olsa bile desteklenmeli , desteklenmeliki yine tarihimizi başka bir padişah dönemini anlatan filmler çekilsin en azından tarihimizi millet az da olsa böyle izleyerek öğrensin.

Türkiye'den çıkmış en iyi filmdi.

0|0
    0|0
  • Neresini basite almışlar. Koskoca fethi 3 saatlik filme sen daha iyi sığdırabilirsen ne ala

1|2
    0|0
    • Bak sen. Neredeydi çıplak erkek ve kadınlar ben iki kez izledim görmedim. Siz direk aklınızı çıplak vücutlara,olmayan sevişme sahnelerine takıyorsunuz çünkü aklınız hep oralarda. Fikir neyse zikir o oluyor. Ayrıca bu bir film belgesel değil. Belgesel çekselerdi saatler süren bir çekim izlerdin. Üç saate ancak bu kadarı sığdırabilmişler. Vücut çalışmışlar diyorsun ne yapacaklardı? O zamanı yerin dibini kazan insanlar,sürekli kılıç sallayan kollar cılız mı olacaktı yapmayın Allah aşkına

• sen ciddimisin ben genelde sinemada çıktıktan sonra kendimi yeniden doğmuş gibi hissederdim ama çıktım strese girdim ben filmin her yönüyle ilgiliyimdir dediğim gibi görsellik süper ama konuyu anlatamamışlar bu kadar basit mi ya en dokunaklı sahne ulubatlının bayrağımızı koyduğu yerdi başka ilgimi çeken yer olmadı zaten faih sultan mehmet hiç yoktu

• bende izledim ve cok begendim gercekten..

0|1
    0|0
  • En kısa zamanda gideceğim.

0|0
    0|0
  • Bence anlatılabilecek en güzel şekilde anlatılmış film.Görsel efektler sesler falan çok iyiydi.Kimisi de Ulubatlı Hasan denseymiş filme daha iyi falan diyolar da o toplu savaş sahneleri için o sevgilisi falan olaya gerekiyodu.Hasan ın nasıl bir devlet sevgisinin olduğunu göstermek için hepsi gerekliydi bana göre.Şahsen çok beğendim böyle kaliteli yapımlarla karşımıza gelseler keşke hep.

0|0
    0|0
  • izlemedim henüz

0|0
    0|0
  • güzeldi ben beğendim

0|0
    0|0
  • Gidenler güzel dedi çok merak ettim gidicem bende.

0|0
    0|0
  • Gittim.

0|0
    0|0
  • Gitmedim daha.

0|0
    0|0
  • sahsen montaj harıç cok begendım

0|0
    0|0
Yükleniyor...