Kapat

Kemalizm'in devri tamamen kapandı mı?

Kemalizm tekrar Türkiye'de egemen olabilir mi?

Yoksa devri tamamen kapandı mı?

0|0
7|22

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 21

• yorum yapmadan önce yorumlara baktım.çoğu kişinin net cahil olduğunu gördüm.zaten cahil olmasa bugün iktidar farklı olurdu diyorum.halk dini sömürüye kandı.atatürk dinsiz olarak tanıtıldı.türküm diyene artık faşist damgası basılan bir ülke oldu burası.birilerinin derdi türklük olmuş.zamanı gelcek burdan hepsi defolcak sen hiç merak etme.çünkü tarihten bu yana gerek ruslar(sıcak denizlere inme hayali) gerekse balkan kafkas iskandinav milletleri buradan türklüğü silmek için ellerinden geleni yaptılar.belki çoğu şeyi sildiler.ama türklüğü silemediler.

kendi türklüğüyle gurur duyanlar olduğu sürece kemalizm bitmez.ümmetçilik moda olmuş gibi görünebilir şuan için.ama onlarında sonu vardır elbet.

link bakar mısın bu video herşeyi anlatıyor.sorsan hepsi osmanlı torun u ama hala daha kurucusunu bilmiyolar. link bir de buna bak kendileri bile anlatıyor bizim anlatmamıza gerek var mı :)

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

1|0
    0|1
    • nasıl yorum :D

• Federalizmden nefret ederim.

Ben etnik milliyetçiyim. O yüzden ''Ne mutlu türküm diyene'' lafından yana pek değilim. Demek istediğim bu.

• Özelden devam edelim bro >_<

• Olabilir. Ama kendilerinde suclari var yillar boyunca Atatürk ismini kullanarak insanlari afyonlastirmaya calistilar.

AKP, kemalizm yerine daha tehlikeli daha radikal ve daha fasist bir düsünce yaymaya calisiyor buda Dini fasizm.

Ama buda ülkenin Cahil kisminde ilerliyor, ama gercek bu ülkede Cehalet yaygin.

1|1
    0|1
    • AKP = Ümmetçi faşizm

• zaten topıcı neden actıgın boru gıbı ortada... cenabı hak partısı sız bu kafada oldugunuz surece ezık bı muhalefet partısı olmaya devam edecek.sahte ataturkculer. pardon ataturk takıyesının arkasından ulkenın kaymagını yıyen cumhurıyetcı elıtler

• Atatürk bir düşünce adamı değildir önce bunu kabul edelim dolayisiyle kemalizm esasında tanimlayamadigimiz atatürk ve cumhuriyet düşmanları için icad edilmiş bir kavramdır

M. Kemal Atatürk yüce lider cumhuriyet kadrolarını olustururken hem padişah taraftarlarını hemde terakki taraftarlarını kadrolara dahil etmedi bir nevi tasfiye bile diyebiliriz bunun bedeli ise kendini tamamlamış kimseyle çalışamayacak olmasıydı. Aynı zamanda yapılacak çok iş vardı. Bütün bunlardan tevellut eden katı seçici geçirgen bir rejim ortaya çıktı ancak başarısız olması bizim içimizdeki araplarin bugüne dek devam edebilmesi ise eşsiz dahinin sanatıdır.

Kemalizm bir ideoloji değildir eğer olsaydı bile üzerine kat çıkılmasını isterdi. ATATÜRK ise önemli ve başarılı bir devlet adamı olması dışında yeri doldurulamayacak ve efsanevi bir övünç kaynağıdır.

1|0
    1|0
  • Biri cumhuriyeti yıkmak için elinden geleni yapıyor?

Biride Dini yok etmek için elinden geleni yapıyor?

2|1
    0|1
  • chp bu zihniyetle devam edese kırmızı kar yagınca ancak egemen olur,gerçi şuanki chp tamamen komünist bir parti AtaTürkle kemalizmle alakası yok,genel başkanları bile 68 kuşagı komünislerinden..

1|0
    0|0
    • CHP komünist değil. Tam aksine son kurultaylarındaki liberalizm açılımı ile, daha da kapitalizme kaydılar.

• Oo sen ne diyorsun. Bu sitedeki bazı komünistler bile TKP'yı sevmez.

Öyle bölük börçük bir haldeler ki, bir halt olmaz bu salaklardan. İşimiz kolay :)

• ben onları takmıyorum zaten,asıl işimiz kürtçülerle

• Kemalizm bitmez sineye çekildi , ATATÜRK ebediyette ama onun düşüncesi bu ülkenin en büyük ideoljisi hala onun üzerinden siyaset ve ondan korkup siyaset yapan ona düşman olanlar var yürekte ATATÜRK sevgisi ve düşüncesi bitmez her devrin bir yezidi varsa her devirde onun kellesini alacak bir zulfükar bulunur unutma

1|1
    1|4
    • Gerçekler senin yüreğinde arkadaş ? yüreğindekini sökemezler sökerlerse o insan acizdir ideallerini satan şerefsizdir bu ülkede bir çok parti bir çok siyasi figür bir çok siyasi görüş eridi bitti 90 YILDIR ATATÜRK ve düşüncesi emanetleri bitmedi bitmiyecek

• Yüreğimdekini değiştirten insan apolitik ve cahildir zaten

• Biz kemalistler ölmedik bir varken ATATÜRK yaşamaya devam edecek... kıyamete kadar...

1|1
    1|1
    • Şunuda belirtim biz kemalistlere inatla putperest diyen sözde müslümanlar siz bize putperest diyerek dinden çıkıyorsunuz bu düşünceyle vefat ederseniz cenneti unutun...

• bağımsızlık mücadelesi ve devrimcilik hiç ölmeyecek idealler. devrim olarak yapılan uygulamaların çağı ve gerekliliği geçtiğinde yeni devrimlere ihtiyaç duyulacaktır..

1|0
    0|0
  • bir dönem Türkiye'nin ona ihtiyacı vardı stratejik olarak.ona mecburdu.hayır bitmedi.sadece kabuk değiştirmesi gerek.o kadar..

1|0
    0|0
    • Evet kabuk değiştirme şart

• Hmmm. Senin hangi partiye oy verdiğini çok merak ettim :)

• mhp sadece bağırıyor.ancak icraatleri zımnen onaylama şeklinde.bunun yanlış olduğunu söylemiyorum.akp ile aynı kadrodalar sadece.Türkiye içinde en başarılı yol budur.bende buna inanıyorum.sadece onu demek istiyorum..

• Kemalizm iyiyse gelsin. birilerini ezecekse gelmesin. gerçi dış güçler bir şeye destek veriyorsa o işte bir bokluk vardır.

1|0
    0|0
  • AKP ve CHP gibi partiler olduğu sürece zor.

2|0
    0|2
  • Kemalizm egemen olsa da bi' Atatürk etmeyecek ama :/

1|0
    0|0
  • zaten topıcı neden actıgın boru gıbı ortada... cenabı hak partısı sız bu kafada oldugunuz surece ezık bı muhalefet partısı olmaya devam edecek.sahte ataturkculer. pardon ataturk takıyesının arkasından ulkenın kaymagını yıyen cumhurıyetcı elıtler.BITEK SIZ SEVIYONUZ YA ATATURK ü..

0|0
    0|0
    • Ben Chp'li değilim. Chp'yi senden fazla eleştiriyorum merak etme link

• Sana bir SOK haberim var. AKPye karsi olan herkes CHPli degil. Bir Ateistin bilem Dinlen AKPden daha fazla alakasi var...

AKP Dini kendi cikarlari icin kullanan ve cahilerin oyunu toplayan bir grup dolandirici.

• sen kısmsın de cahıl dıye bılme hakkını kendınde buluyorsu serefsızın evladı.. sen ve senden kac tane varsa yedu sulalanızı. egıtımın ne saen kımsın lan . senın gıbı bveyınsızler halka bole tepden baktıgınız surece o sandıoga gomulmeye mahkum. senın zıhnıyetındekı ınsanlar 80 yıldır ulkewnın musluklarının basında kavalarınızı doldurdunuz sımdı muslugun basından koavulunca cıyaklıyosasunuz cıgerı bes para etmez karaktersızler

• Öfff sığ terimler arasında gidip geliyo toplumumun siyasi merakları

0|0
    2|0
  • Kemalizm komünistlerin tekeline girdiyse (İstiklal'de Mustafa kemalin askerleriyiz diye yürüyen İP'liler mesela) kemalizm bitmiş demektir.

Ne zaman tekrar 7 düvele karşı bir Kurtuluş savaşı veririz, o zaman canlanır Kemalizm.

0|0
    0|1
    • İşçi Partisi komünist değil. Marksist olduklarını reddettiler hatta. Kemalizm ile sosyalizmi birleştiren bir fikri savunuyorlar.

• her sistem tekrar yok olmak için icat edilmedimi?

1|0
    0|0
  • siyasetle ilgilenmiyorum, siyasi düşüncelerle hiç ilgilenmiyorum hepsinin gereksiz bölücü olduğunu düşünüyorum birbirimizi oycu buycu diye damgalayacağımıza insan hayvan bitki diye damgalamalıyız

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • kemalizm mi o da ne...o devir biteli çok oldu millet akıllandı tabi.

1|2
    1|4
  • Eğitim şart.

1|0
    0|0
  • öyle devirmi vardı

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• kapandı gibi görünüyor

2|2
    1|1
  • ATATURK unutturulmaya calisiliyo hepsi bu

1|1
    0|0
  • kapandi kapandi

2|2
    1|3
  • kapanmadı, kapanmaz. Atatürk'ün gençliğe hitabesini okuyun. ülke parsel parsel satışmış olabilir, içine edilmiş olabilir, gerçek kemalistler tükenmeyecek ve bir gün halk doğru olanı görecek. ben bebeklerim oldugunda ona anne babayı değil ilk Atatürk demeyi öğreteceğim.

1|0
    1|1
  • İnan bana kapanmadi ve bu zihniyet oldugu surecce kapanmayacak. İzmirde Gundogdu'daydim dun her yer tiklim tiklim izmirde adim atilcak tek bir yer bile yok. Karsiyaka'ya Mustafa Kemal'in resimleri ve gorusleriyle ilgili yasaklanan var olan her seyin standini acmislar. bizde bu genclik oldugu surece. basimiz yere gelmez.

2|0
    1|1
  • o değil de herkes neden akpye oy veren kesime cahil cahil diyip duruyor. ben de kabul ediyorum halk kesimi veriyor oy genelde ama herkes mi kör cahil be kardeşim bu ne toptancılık. aşağılama. kendi fikrinden değilse cahildir salaktır.

0|0
    0|0
  • Millet akıllandı.Kemalizm ile bu ülkeyi hep gerılediler.Kemalıym kapanmadı sadece el degistirdi

0|1
    0|1
Yükleniyor...