Metal müzik hakkında bilgi lütfen pls.

metal müzik nedir? felsefesi nedir? lütfen cevap :)

Güncellemeler:
yok ya tırt :) kendileri de ne dinlediklerini bilmiyorlar:)

0|0
3|9

En İyi Erkek Görüşü

• 70-80 yılları arasında bir akım oluştu. Düzene ve yasaklara isyan adı altında başlayan bu müzik zamanla bir kültür haline geldi. Kendine has tonları ve kıyafetleri heavy metal kültürünün başlangıcı oldu. Distortion sesi bu müziğin üretiminde ana etmen haline geldi. Sözleri bakımından asi şarkılar yazıldı. Bunlarda hükümetler eleştirildi, açlık, fakirlik, savaş, din baskısı, toplum baskısı, psikolojik sorunlar, yalnızlık gibi temel konular heavy metal şarkıların sözlerini oluşturdu.

Heavy metal kenarda kıyıda kalmış, dışlanmış hikayeleri baş tacı etti. Sokaklarda çöp ve kağıt toplayarak hayatını kazanmaya çalışan bir insanın hikayesini anlattı. Dikkat çekmek için de öfkeyi kullandı. Günümüze kadar farklı akımlar oluştu. Bunlarda distortion sesine, sözlere, tonlara göre farklılık gösterdi ve belli temalara yoğunlaştı.

Örn ; şiddet, cinayet, nefret, seks, uyuşturucu, din, konularını black metal üstlenirken, bu hayatta senin canını sıkabilecek ya da az da mutluluğunu paylaşabilecek konuları thrash metal üstlendi. Aşkı doom metal, rap tarzı müziği neo- metal üstlendi. Kendi aralarında da alt kategoriler oluştu.

Ben thrash metal, black metal ve depressive black metal dinlerim. Aynı zamanda kendi müziğimin de sahibiyim. Uzun yıllardır gitar çalıyorum ve türkçe & ingilizce black metal yazıyorum ve çalıyorum.

Umarım yardımcı olmuşumdur. Ama 30 yılı aşkın bir tarihi kısa sürede anlatıp buraya sığdırmak imkansız..

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Ergenli yillarin fenomeni oldugunu biliyorum.

Onu bunu birakin da, Iamx diye bi' gercek var.

0|0
    0|0
  • Felsefesi farklı olmaktır, sürüye uymamaktır.

Metal ! link

0|0
    0|0
  • müziğin höykürmeli hali.

isyankar genç modunda takıldığım zamanlarda müptelasıydım fakat bünye bir yerden sonra kaldıramıyor artık. şu an için metal namına dinlediğim tek şey, senfonik metal icra eden ablalar.

0|0
    0|0
    • aynen.böğürmeli müzik.yarım saat dinlemeye çalıştım.sinüzitim azdı:)bi de bunu dinleyip matematik çözen kız arkadaşım vardı.korkunçtu:)klasik müzik dinlemesini önerdim.daha faydalı,zihni açar dedim.dinletemedim :)

• o da zekanın başka bir oyunu tabi.

saygılar.

Erkekler Ne Diyor 8

• metal müzik yaşam tarzıdır..sadece müzikle sınırlayamassın..

0|0
    0|0
  • Metal müzik budur link dinle nasıl birşey olduğunu az çok anlarsın.Bir çok grup var fakat ben Black Sabbath severim.

0|0
    0|0
    • anlamıyor ben :)

• Rock müzik bre nesini anlamazsın :) Elektro gitar,Bass gitar ve davulcu arkadaşların birlikte müzik yapmasıdır.Felsefesi pek çok şey üzerine olabilir kimisi kişileri kimisi siyaseti politikayı kimisi küresel olayları ele alır kimiside satanist gibidir şeytani sözler içeren parçalar yaparlar.

• herkes anlayamaz, metal dinleyen birisi sadece düşüncelerinden kurtulmak istiyordur veya bazı şeylri unutmak.

0|0
    0|0
  • gothic metal , black metal , heavy metal , trash metal , nu metal , symphonic metal , death metal gibi alanları vardır.

0|0
    0|0
  • Fazlasıyla baş ağrıtan bir tarzdır

0|0
    0|0
  • Hurdaciliktir ilham kaynağı

0|0
    0|0
  • Metale baslamak icin gec kalmisin. Hizlandirilmis bir programla blues ve jazz a yonelmen gerekiyor.

0|0
    0|0
    • yok ya hayatta her görüşe açığımdır ama metal müziğe karşı bir antipatim var.doğuştan herhalde:) ısınamıyorum bir türlü.ama mücadeleye devam edeceğim :)

• müziğin felsefesi mi olmaz bence. o an ki ruh halin neyi gerektiriyorsa onu dinleyeceksin.

0|0
    0|0
    • tama o zaman.metal müzik nasıl bir ruh halinde dinleniyor:)

• metaline göre değişiyor hacı. mesala sinirli ruh halinde Death metal - brutal vokal vs.

Yükleniyor...