Neden müzik dinliyoruz?

Dünyadaki her insan müzik dinler muhakkak ve bir sürü farklı tarzda müzik türü var binlerce şarkı var peki neden dinliyoruz?

Ya da kişisel olarak neden dinliyosun herhangi bi şarkıyı? Kendine ait bişeyler bulduğun için mi, rahatlamak için mi, duygularını anlatmak için mi, ya da ne bilim herkes bir şeyler dinlediği için mi?

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• Kulağında kulaklık olan bir arkadaşıma.

-Selam ne dinliyorsun? diye sordum.

Adam

-Kafamı dinliyorum dedi.Hakkattende müzik yoktu kulaklıkta :)

Müzik ekseriyetle ritim duygusunu tatmin için dinlenilir. Şarkıların sözlerinin anlamsızlığı da bu yüzdendir. Dam üstünde un eler tombul tombul memeler.. :) Ne alakası var? Ama fonetik olarak kulağı tırmalamıyorsa, melodi güzelse problem yok. Önemli olan müziğin ritmi, sözlere pek dikkat eden yok zaten. Anlamadığımız halde yabancı şarkı dinlemekde böyle bişey.

Hani ben yabancı dinlemem, ya anamıza sövüyorsa diyen bir dede vardı ya GORA da o aklıma geldi şimdi :)

Peki neden ritim duygumuz var? Valla sokakta yürümemiz, kalbimizin atışı bile bir ritme bağlı. Yani ritimle iç içeyiz. Sanırım ondandır.

0|0
    0|0
    • Bir yönden katıldım bir yönden katılmadım. Katılmadığım, şarkı sözlerinin anlamsızlığı.Anlamlı binlerce vardır sanırım. Katıldığım nokta esas olan ritmdir müziktir. Şarkılarda sözlere fazla değer verilmesi bana da anlamlı gelmiyor, şiir oku o zaman. Olay müziktir ama ülkemizde bu yönde üretim düşük olduğu için şarkı diyince akla sözler geliyor çünkü müzik yok ortada ne yazık ki.

Kızlar Ne Diyor 4

• O anki ruh halime ve duruma göre değişiyor.

Belli bir sebebi yok, beklentim de yok müziğe karşı.

lakin galiba rahatlamak için dinliyorum genelde.

0|0
    0|0
  • Çünkü yaşayamam müziksiz!Nokta...

0|0
    0|0
  • şuan evde ses olsun diye.

bazen rahatlamak için.

bazen çok dolu oluyorum şarkı dinliyerek boşalıyorum.

genelde de şarkı güzel olduğu için dinlerim.

0|0
    0|0
  • müzik ruhun gıdasıdır

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ortaokulda başladım sigaraya arkadaşlardan özenerek tabii.. bi kaç havalı çocuk kullanırdı sadece.. hiç tanımasanız bile sınıfta hocalara karşı asi duruşlarından belli ederlerdi kendilerini.. otlakçılıkla başladık, paket almaz onlardan tenefüs aralarında bi dal alır onu tüttürürdük.. yeni başlamanın heyecanı başka tabi, her markayı denemek istiyosun ağzına en yakışanı , dumanı beynini uyuşturanını arıyosun.. zamanla bünye alıştı kültürlendik, onu yeme beni ye diye başkalarına ahkam kesmeye başladık.. tabi dışardan bakınca hepsi aynı gibi ne kadar çeşit olabilir ki diye soruyolar, ama içenin kafası başka oluyo. kendini buluyo onda ve kendini kaybediyo.. tadına güzelliğine alışınca da bağımlılık yapıyo hani, kim yapmıyo derse yalan olur.. müptela oldum ben, olanıda suçlayamıyorum.. sanki o olmasa ruhumdan bi parça eksik..

şimdi günde iki paket içiyorum banamısın demiyo..

bi dakka paket mi? sigarayı mı anlatmışım ben ? pardon ya muzik olucaktı o..

0|0
    0|0
  • 1) İnsan belleğinin yansıması. Geçmişteki bir olayı-duyguyu vs direkt anımsatır, o ana ışınlar.

2) İnsan için kendisini ifade etmek önemlidir. Bir şekilde başkasına ya da kendine ifade aracıdır.

Bu ihtiyaçlar hep olacağı için müziğin önemi de hüküm sürecektir.

0|0
    0|0
  • Ahhh bu şarkıların gözü kör olsun zaten hep onlar anlar derdimizi ... :)

0|0
    0|0
  • Bazen gaza gelmek, bazen sakinleşmek, bazen ise zamanı geçirmek için...

0|0
    0|0
Yükleniyor...