Ulkemizdeki teror sorunu

kurt sorunun temeli neye dayanmaktadir sizce?Zamaninda kurtlere cok iskence yapmislar simdide haklarini ariyorlar. sizcede oylemidir?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• Yakın bir geçmişe kadar Kürtçe şarkı söylemek bile yasaktı, Kürtler her mangandaydı hep kıroydu sanki Türkler'in tümü üstün ırktı. Köyleri boşaltıldı, şehirlere gitmek zorunda kaldılar, şehirlerde de üçüncü sınıf vatandaş muhamelesi gördüler.

Çocuklar askerlerin babalarını köy meydanlarına sıra dayağına çektiğini gördüler. Eski bir iş arkadaşımın babası boku bokuna öldürüldü ve İstanbul'a teyzesinde yaşamaya başladı.

Son 20 yılda polis ve askerin kurşunuyla 350 Kürt ÇOCUĞU öldürüldü: link

Bazıları inkar etmiş olabilir, ama maalesef çok haltlar karıştırıldı ülkemizde. Yapılmasaydı PKK bu kadar destek görmezdi.

0|0
    0|1
    • kulluyen yalan inananin beyni yok

• Daha önce doğuya gitmediğimi sananlar var, gittim. Bütün bu olaylara halen yalan diyen var. Bu çocukları öldüren güvenlik görevlileri ceza bile almıyor, bunu ana akım medya haberlerinden çarptırılmış haliyle bile gizleyemiyorlar:

link

Erkekler Ne Diyor 13

• Sadece ülkemizdeki kürt sorunu değil, bir çok ülkedeki etnik sorunların temelinde emperyalist ülkeler var. Emperyalist ülkeleri bu tür çatışmaları körükleyerek silah satışı yapıyorlar, netice itibariyle o ülkelerin ekonomilerini çökertip kendilerine bağımlı hale getiriyorlar.

0|0
    0|0
  • Turgut özal a dayanmaktadır

0|0
    0|0
  • Kürtler haklarını falan aramıyorlar onlara işkencede yapılmamıştır.devlete isyan etmişler ve isyancılarında hepsi gebertilmiştir(kurtuluş savaşı sırasında bile koçgiri isyanını çıkarmışlardır) bastırılan isyanları ve gebertilen isyancıları kendilerine yapılmış bir zulüm gibi göstermektedirler.Bunlar vergi kaçakçısı,şerefsiz-aşağılık insanlardır.şeyh sait isyanıyla birlikte Musul-Kerküğü kaybetmemize neden olmuşlardır.bunlar emperyalizmin maşasıdır sadece hepsi katledilmelidir

0|2
    0|0
  • 2000 yılının baslarında bitme noktasına gelen terör.bi şekilde yeniden ortaya çıkartıldı.operasyonlar durduruldu.şimdi polisede askerede b0k atmaya hiç gerek yok.darbe döneminde herkez aynı muameleyi gördü.kürtler dayak yedide solcular el üstündemi tutuldu.hayatında doğuya gitmemiş adamlar orda kürt çocukları öldürüyolar diyo .mk..lan denyo o çocuklar evindemi okulundamı öldürüldü.dağa çıkanların çoğu zaten 18 yaşın altında çıkıyor.yakılan silahla taranan okul servislerini biliyomusun.sırf ailesi asker diye öldürülen çocukları ? benim doğuda arkadaşlarımın ailesinde mayından kolunu bacağını kaybeden vardı.o.ç pkk dan baska kim yola ya da okul yanına mayın koyar..şu an iktidardaki sktlerim olmasa bitmişti zaten.doğuya hizmet gitmiyor diyenler iç anadolunun köylerine gelin bakın okullara bi.doğuya 1000 kişilik okullar yapılıyodu köyü komple toplasan 1000 kişi çıkmaz

0|0
    0|0
  • benim kürt arkadaşım var..gerçekten darbe zamanında çok yüklenmişler bunlara..ama günümüze bakarsak kürtle türkün hiçbir farkı yok..o yüzden şu an yaptıkları şerefsizlik..ama her kürt pkk yanlısı değil bunu biliyorum..çok bilindik bir cümle olacak ama dış güçlerin de desteği var bunlara..bunların başında suriye geliyo..

0|0
    0|0
    • biliyorum öyle olmasa zaten bütün siyasi partiler kapatılmazdı..adı üstünde darbe..ama şimdi kürtler üzerine konuştuğumuz için onlardan örnek verdim..haksız mıyım şimdi türklerle aynı haklara sahipler ama halen rahat durmuyolar.

• silahla hak aramak olmaz

prim ödeyen vergi veren kömür parası harcayan benim

yeşil kart onlarda

vergi desen o ne oliki demek onlarda devletten yardım alan onlar

kömür alan onlar .. kendi ülkemde yabancı gibi hissediyorum onlar yüzünden kendimi

1|2
    1|1
  • 0|0
    0|0
  • israilin tahrif edilmiş kutsal tevratında bugünkü suriye iran ırak filistin ve tc nin doğu ve günaydoğu anadlou kısmı onlara göre allah TAN ONLARA VADEDİLMİŞ TOPRAKMIŞ.VE BİZ ONLARIN HAKKINA TECAVÜZ ETMİŞİZ.ZATEN İSRAİLLİLERE GÖRE ONLAR DIŞINDA YARATILAN BÜTÜN İNSANLAR HAYVAN VE SADECE ONLARA KULLUK ETMEMLİLER.KÜRT MESELESİYLE NE ALAKASI OLDUĞUNU ANLADINMI

0|0
    0|0
    • Aynen öyle. Helal!

• ne alaka lan israil ogularu hiristiyanlara ve yahudişere incilde öyle ibşe yazmıyor bikere

• lan fstangel kırığı,git oku öğren gel hiçbişey bilmiyosan elinin altında net var.yaz isarile vadedilen kutsal toproklar diye çıkar zaten.

• Ne Iskencesi Ya hepsi Yalan link !

0|1
    0|0
  • şimdi anlatsamda anlamayacan.ne sen sooooorr.nede ben söyliyim..

0|0
    0|1
  • devlete kılıç çekenin kafasını kesmeli demiş atalarımız

hak aramak başka masum insanlara ve devlete saldırmak

başka şeydir

0|0
    0|1
  • sen kafanı böyle şeylere yorrmak okulana git ordanda urtdış ı ukraynada ayrımcılık pamıyolar iccirlikte türk atom bombaları var kodları biz bilmiyorum amerika biliyor şimdi suriye icin bize gönderdiler istedikleri zmn kodu yazsallar bizi paramparca edebilecek kadar silahları var 1 saatin icinde

0|0
    0|0
  • bizimkilere yardım istemişler küt agalrı ürtlerin karılarını alıp pompalıyp tecavüz ediyormuş polise gidyolarmış biizm isnalarımız bişe demiyormuş ben türküm bu arada

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İşkence falan yok toprak isteyip ülke kurmak istediklerinden oluyor bunlar ülkemizden toprakmı verelim ne yani

0|1
    0|0
  • bu şekilde aramaları yanlış

0|0
    0|1
  • Haa zamaninda dedigimiz sey geri kafalilarin hak aramasi istee. türkiye bir ülke, her önune gelen pay kopartamaz.

0|0
    0|1
  • Ne alaka bızım ulkemızde hıc bır zaman kımseye ayrımcalık yapılmadı..Ama evet bırseyde ıstıyorlarsa ki yasadıkları ulkeye boyle yapmaya hakları yok .!

0|1
    0|0
    • ayrım var

vergiyi ben veririm o vermez

primi ben öderim o ödemez

ben devlete verha çalışırım o yardım adı altında sömürür

ayırım elbette var

• Peki odememe gerekcesi nedir

• Kendi ulkelerı vatanları olarak gormedıklerı ıcın bence odemeyede gerek duymuyorlar

Yükleniyor...