İstanbul'da yaşamak nasıl bir duygu? İstanbul kültürü denilen şey tam olarak nedir?

Istanbul'lu olacagim çok heyecanliyim ama bu heyecanimin sonu hiç iyi gozukmuyor gibi, acaba Istanbul'dan kosarak kaçacak miyim yoksa Istanbul'a tamamen asik mi olacagim.

Yani açik konusmak gerekirse hep Istanbul'da geçirecegim gunler, is ortami falan dusunuyorum nasil olacak acaba diye. ^^

Güncellemeler:
Birde fransiz sokaginda genelde fransizlar mi var?
Ya Istanbul'lu kizlar niye soruma gelmediniz?

0|0
4|14

En İyi Erkek Görüşü

• istanbul ruya sehirdir istediğinde deliler gibi eglenırsın istediginde deıelr gıbı uzulursun ;)

istanbul insanı kısıtlamaz aradıgın her seyi bulursun isteyınce mevlanı isteyınce belanı bulursun.

Kısacası İstanbul'da insan isteyınce doyasıya yasıo isteyince doyasıya yanlız kalıo imkanları yonunden hersey mevcut.

Senin dikkat etmen gereken sey arkadas secımın olur istanbulda kotuyle olursan kotu iyiyle olursan iyi yasarsın.

İstanbula asık olcagından emın ol ;)

Fıransız sokagındada kesın ya fransa konsoloslugu vardır ya da okulu adını ole koymuslardır yoksa istanbulun her sokagında turk yasar lux yerındeyse yahudilerde yabancılarda yasar kotu yerıyse kurtude abazasıda yasar ;)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 13

• dışardan gelen ınsanlar hep sever istanbulu begenırler.Ama birde orda doğup buyuyene sor:D ben nefret edıyrm.Tamam manzara güzellik bakmından güzel fakat trafik ve hayat şartları cok kötü oldugu ıcın ıstemıyorum burayı

1|0
    0|0
  • Metroda otobuste kapilara hücum edeceksin. Yol sordugun esnaf azarlayacak. Pahali, ünlü mekanlara gidip yer bildirimi yapacaksin.

Benim Bildiklerim bu kadar.

1|0
    0|0
    • En çokta otobus falan korkuyorum yani alisik degilim.

Esnaf azarlayacaksa vay halime cunku kesin hep kaybolurum ben :/

Luks mekanlara gidp yer bildirimi yapmak ha peki onuda yapariz

• Oyle yapiyorlar şurda kahvr keyfi, burada pide keyfi, bilmem kimle ehlin keyfi v.b.

Sevmefim ben 3 gez gör kaç. Yaşanmaz orada.

• Gel bana sana istanbulu anlatim <3

1|0
    0|0
  • fransız sokağında genelde fransızlar yok tabii ki :(

ilk başta orası cezayir sokağıydı, sonra adı değişti fransız sokağı oldu. kaldırım taşları, ışık lambaları falan fransa'dan gelmiş ama gayet taksim'e gelen herkes oraya gidebiliyor.

istanbul iyidir ama küçük bir yerden geliyorsan kalabalığı korkutabilir ilk başta.

1|0
    0|0
    • Avrupadan gidicem ^^

• umarım alışırsın o zaman kısa zamanda. geldiğinde bişi olursa yardımcı olmak isterim alışman için. her şeyi sorabilirsin şehirle ilgili.

• eğer paran varsa Dünyanın en güzel şehri

ama eğer paran yoksa Dünyanın en berbat şehridir.

1|0
    0|0
  • gel gel çok güzel buralar her gün sokaklarda karnaval havası bildiğin gibi değil sende gel tam olsun çok eğleniyoruz bir bilsen ..

2|0
    0|0
  • Çok sıkılırsan bir tatlı huzur almak için Kalamış'a git. Bir banka otur iyi ki İstanbuldayım de kendi kendine

1|0
    0|0
  • İstanbul'da yaşamaya karar verdiğimde abim bana şu sözü söylemişti. "S.kildiğini , s.kildikten günler sonra anlayabilirsin orada." ayık olmalısın :)

1|0
    0|0
  • İstanbul işte ya neyini anlatım gelince görüceksin zaten bazen bıkıcaksın bazen seviceksin .

1|0
    0|0
  • hangi semtine geleceğin önemli

1|0
    0|0
    • Genelde Taksim'de olacagim ama elbette her semtini gezecegim karis karis

• Ne bilim tv'de falan Taksim diye geçiyor oyle gorup duyuyorum. Niye yasanacak yer degil ki çok heyecanli geliyor oradaki hayat bana

• umarım her şey hayal ettiğin gibi olur

• şehir güzel de... de'si var işte.

1|0
    0|0
    • De de?

• insanlar. apaçisi, krosu hepsi var. çok nadir semtler dışında tamamı böyle istanbul'un. 15 milyon tıkış tıkış. kimisinde ne görgü ne terbiye... alavere dalavere hepsi var. yoksa şehrin eşi benzeri bulunmaz bana göre.

• ceza ve nefretin bir sarkısı var istanbulu dinliyorum gözlerim kapalı diye onu dinle D:

1|0
    0|0
  • berbat.gel izmire işte

1|0
    0|0
    • Hadi ordan !

• Off komi oraya bir haftasonu gelirim artik gezdirirsin beni ?

• ayıpsın gezeriz

Kızlar Ne Diyor 4

• Sadece büyük şehirin zorlukları sana ağır gelebilir,onun dışında istanbullu olmak bir ayrıcalıktır.

1|0
    0|0
  • cok kalabalik, hos sehir

ama yasayamam

1|0
    0|0
  • özellikle mi Taksim'de yaşamak istedin?

ben iki sene kaldım. lise öğrencisiydim. her bünyeye farklı etki eder. bana yaramadı.

0|0
    0|0
  • Bazen güzel bazen çirkin ama ben seviyorum herşeye rağmen, yok fransız sokağı sembolik bişey fransızlar falan yok yani sadece gezmelik

0|0
    0|0
Yükleniyor...