Sağ görüşlü müsünüz, sol görüşlü mü?

Evet anketimize katılım gösterirseniz sevinirim. Teşekkürler.

• Sağ görüşlüyüm
    43% (85)54% (138)50% (223)Oy Ver
  • Sol görüşlüyüm
    57% (111)46% (116)50% (227)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
61|112

En İyi Kız Görüşü

• Aşırı sağ

0|1
    1|0

Kızlar Ne Diyor 60

• Anarşistim, yerse?

7|6
    5|5
  • Sağcı Atatürkçüyüm.

4|5
    7|1
    • düşüncen güzel fakat bu dediğin için Atatürkçü olmak başlı başına zaten yeterlidir, o bir parti objesi değildir

• Elinize sağlık +1

• aynı fikirdeyim @sizofrenkarınca. ve Atatürk'ü savunduğun zaman da aynı şekilde solcu ya da dinsiz gibi damgalar yiyorsun.. herşey zihniyetle ilgili; sağcıyım diyen insanların da solcuyum diyen insanların da arasından yobazlar mutlaka çıkıyor, bazen savundukları görüşü de yerle bir ediyor insanlar..

• Radikal sağ veya Üçüncü görüş link

10|10
    17|16
    • Tee ne zaman söyledim ki sana yeni mi hatırlıyon asddsda :D

• milliyetçisosyalist, partileri birbirinden ayıran bir özellik kalmıyor bir noktada, herkesin ortak görüşte olması zaten imkansız ama bir görüş etrafında birleşen insanların kuracağı yeni bir parti bölgesel anlamda güçlü olabilir . ancak ülkemizde batı ve doğu... birbirinden daima farklı görüşlerde ve isteklerde taleplerde olmuşlardır. bus ebeple aynı partinin doğuda batıda aynı etkide olması zor. ben herşeyin aşırısına karşıyım , senelerce sol sağ diye millet birbirini kesmiş zaten.

• Ulusalcılık ve vatanseverlik 3. görüş oluyor günümüzde.

• Sonuna kadar sol görüşlüyüm. Atatürkümün ilkerini onun cumhuriyetini ve devrimlerini yaşatacağıma söz verdim.Ülkemizi yobazların eline bırakmayacağım,bırakmayacağız

8|7
    7|6
    • bende ne sağcı ne solcu yum bu vatan için milletı için helal kazanmaya çalışan bır vatandaş işte bırakın şu sagı solu

• Sonuna kadar ''sol'' görüşlü bir ''Atatürkçü''. Peh

• Her solcu komunist olmaz. Evet yobaz kelimesinin anlamını tam olarak biliyorum sende açıklamıssın siz tam olarak busunuz işte kendinizi anlatmıssın kelimelerinle.Atatürkün müslümandır ya da değildir bu sizi niye bu kadar geriyo ? Sonuna kadar sağ görüşlü bir atatürkçü çok daha mı normal ? İlk önce sol ve sağkavramlarını tam anlamıyla öğren ondan sonra konuş arkadaşım

• Atatürk bir parti objesi kesinlikle değildir.Atatürkçüyüm demem yeterlidir ; milliyetçilik,cumhuriyetçilik,halkçılık,laiklik... hepsini kapsar.Milliyetçilik yani kısaca vatanını,milletini sevmek diğer tüm görüşlerin temelidir.

Ayrıca eğer bugün Atatürk'ün siyasi anlayışı yaşatılıyor olsaydı bu hallere düşmezdik..

2|4
    3|2
    • bu düşüncede olan bir tek ben varım heralde diyordum insanlara senin gibi bunları söylerken, neyse bir tek ben olmadığımı bilmek mutluluk verici :)

• güzel örnekti @karaoğlan :) teşekkür ederim @antuan yalnız olmadığımı ben de öğrenmiş oldum ve mutlu oldum :) -4 e karşı +5 i görmekte güzel.. :D

• Sağ dedim :)

7|9
    4|3
  • SAG goruslu <33333333333333333333333333333333333333333333333333333

2|4
    4|1
  • Sağ görüşlüyüm.

7|7
    6|2
  • Sol görüşlüyüm

8|8
    6|7
  • ilk önce sağ görüşün ve sol görüşün ne demek olduğunu öğrenmeli insanlar...

kulaktan dolma bilgilerle olmaz bu işler solu seçebilmek için sağın görüşlerini bilmek gerek sorarım size siz karşıt görüşünüzü biliomusunuzda kendinizi öbür görüşe yakın hissediosunuz...

80 olaylarında harcanmış kesim ideolojik bir düşünceyi sahiplenip kendi canlarından vazgeçmişler... şimdi siz burda tutmuşsunuz sağcımısın solcumusun onu soruyosunuz..

4|2
    1|1
  • Sosyal demokrasi.

3|7
    0|4
  • Sol görüşlü

5|4
    6|8
  • sol tabikide. unutmayın kalp bile her zaman solda atar

8|8
    9|9
  • Sol görüşlüyüm.

5|6
    6|6
  • Milliyetçiyim ne sağı ne solu!

0|7
    1|3
  • Atatürkçüyüm ben ..

10|10
    9|7
    • dortmund lu selam:)

• atatürk ayrışmaya müsaade etmezdi onun için ondan sonra çıktı bu sol sağ meselesi... onun yapısı sola sağa uymaz zorla ölmüş adamı bir yere sokmaya çalışmayın bırakın mezarında rahat uyusun lütfen

• milliyetçiyiz kardeş

3|6
    4|2
  • solcuyum :)

7|9
    7|7
    • Kanka senden beklemezdim ya :D

• üzüldüm şuan makina kafa :(

• Ben de üzüldüm makina.

Sen boşver solu molu...

Gel sevgide birlleşelim :)

• ortanın sağa kaymış hali ...

2|5
    5|1
  • tabiki de soll

6|3
    7|8
  • ölümüne SOL SOL SOL

7|2
    5|6
  • sağcılık solculuk mu kaldı!

ne kadar meraklısınız insanları bir gruba sokmaya...

3|6
    5|1
    • alkış... tebrikler... illa ötekileştirecekler

• aynen katılıyorum siyaset millete hizmet etmeli, millet siyasete değil sağ sol öteki beriki gibi ayırmak milleti kullanmak için kurgulanmış ve kullanılmış bir oyun gibi gelmiştir bana hep

• Sol.

6|3
    5|7
  • sol..

5|4
    5|5
  • Kemalist'im

4|2
    6|6
    • kemalizm sol veya sağ görüşe girmez... içerik farklı kemalizmle ne alakası var sağ veya solun... mustafa kemal tamamen birleşimci ayrımları sevmeyen birisiydi... onun yapsında bu yoktu. onun hayatında bu tarz bir ayrıma müsaadesi olmamıştır. ondan sonra yayıldı zaten sol sağ diye. çünkü o müsaade etmezdi...

• haklısın somebodyy, mustafa kemal... birleştirici bir düşünceye sahipti... bu tarz olaylar onun düşüncesine ters.

• Sağcı ya da solcu olmadığım, din dil ırk ayırmadığım için Kemalist'im dedim zaten.. Bir alakası var demedim

• sağğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğğ

3|2
    5|2
  • Aslında 2side var bir yanda dinime bağlıyımdır şükür ki namazımda niyazımdayım ama diğer taraftan Atatürk'e de milletime de çok bağlıyımdır

2|2
    4|2
    • sağ görüşlüler Atatürk'e ve milletine bağlı değilmiş gibi bir laf ettin bilmem bunun farkında mısın

• Ne dediğinizi gerçekten anlamıyorum siyaset çok boş bir şey

• umutbulut kardeşim... tayyipçilik mhpcilik vesaire saçma... neden dersen. biz halkın bireyleriyiz, bizim görüşlerimiz olabilir ama unutmayalımki partiler futbol takımı değildir... görüş sahibi olmak ayrı bir konudur ama ona körü körüne bağlı olmak ayrı bir konudur. seçim günü gelir bakar fikrini kontrol eder vaadlere bakarsın oyunu verirsin ama bunu bir kısımdan ayrışmak için seçemezsin. siyaset işte bus ebeple saçma geliyor zaten bir çoğumuza.

• Kemalist'im... Sağcı ve solculuğa gelince ikisinin ortası diyelim.

4|3
    6|5
  • Sol görüşlüyüm

4|2
    3|1
  • Marksist Leninist düşüncelere sahibim.Kapitalizme,faşizme ve emperyalizme karşıyım...

2|1
    0|6
  • Kızlar Devam
    30

Erkekler Ne Diyor 112

• Görüşlerini sağa sola ipotek edenlerden değilim.

Devrimci dediğin zemini yaratır ve devrimi bir adım ileriye taşır.

3|1
    0|1
  • Fransız İhtilali öncesinde Fransa Genel Meclisi'nde oturma düzenine göre, sol tarafta oturanlar devrim yapılması gerektiğini ve monarşinin sonlandırılması gerektiğini savunmuş, cumhuriyeti ve laik bir düzeni savunmuşlar. Sağ tarafta oturanlar da monarşinin devam etmesi gerektiğini savunmuşlar, geleneksel devlet anlayışının devamını istemişler.

Sol ve sağ ayrımı buradan gelir.

Ben kendimi her zaman sola daha yakın hissettim. Hatta solun solundayım.

5|3
    0|2
  • Solcuyum :)

Dogmatik düşünceli biri değilim.

Şiddet içermeyen, insanları ''öteki''leştirmeyen her fikre saygı duyarım.

3|4
    3|1
  • Kemalistim.

5|2
    3|1
  • Sağ görüşlüyüm

3|2
    2|1
  • Çayanistim..mahir çayan ..radikal silahlı devrimci.

4|3
    2|4
  • Nasyonal Sosyalistim.Miliyetçi Sosyalist de diyebilirsiniz.

3|2
    0|2
  • Ben artık sağ sol kavramının ortadan kalkmasını düşünüyorum ben Atatürkçüyüm

3|2
    0|2
  • sol solum sol tarafım

4|1
    0|2
  • Anarşistim ama bu benim siyasi düşüncem. Dini düşüncem değil onu belirteyim çünkü din ile siyasi görüş karıştırılır genelde.

2|2
    0|0
  • Sağ

2|1
    2|1
  • sol nedir sağ nedir ... onu söylersen ona göre yazalım ...

dünyaya göre ben solcuyum ama türkiyedeki sol anlayışına göre ben merkezciyim... dünyada sol halk tabakasını sağ zenginleri temsil ederken, bizde sol sözde aydınları sağ gericileri temsil ediyor ama nedense sol aydınlar hep zenginlerden oluşuyor halkla çok kopuklar... ben aydın değilim 3 üniversite okumuş olsam da öyle aydın olamam...

bu sebeple açıklamasınıda yaparsan ona göre oy verelim.

1|0
    1|1
    • yapma dostum, her ne kadar seküler bir devlet olarak görünsekte bu ülkede diyanet işleri başkanlığına 4,5 katrilyon gibi bir para ayrılıyorsa ve sağlık bakanlğının bütçesinde de fazla ise dahasıda 10 bakanlıktan fazla ise bu devletin seküler bir devlet olduğundan bahsedemeyiz

• milliyetçisosyalist, ara sıra yaz sen belki akıllanır insanlar sol sağ nedir bilmeden takım tutar gibi konuşuyorlar , inandıkları şeyin manasını bile bilmiyorlar. hoşuma gitti tarzın tebrikler.

matrax zaten dini olan bir yapımız var, osmanlının devamı değilmiyiz biz... osmanlı onca camiyi boşunamı yaptı... bunca farklı kesimi din gibi bir bağ olmadan zaten bir arada tutmak imkansızdır.

• Çevremizden anlatılanları dinleyerek büyüdüm ve sağ kanatta idim. Ne zaman ki anlatılanlardan sıyrılıp okumaya, araştırmaya başladım. Sosyalizmin insanlık için tek sistem olduğunu gördüm. "ÖNCE İNSAN" faktörü ön planda. O yüzden solcuyum

1|1
    1|0
  • ülen sol %59 demiş,ben ne solcuyum ne sağcı,ama akpnin gerçekten gitmesi gerektiğine inanıyorum...

4|3
    1|2
  • sol

4|3
    1|2
  • Sağ görüşlüyüm

2|2
    1|2
  • Ben Ülkücüyüm

sağına soluna dürttürme

0|2
    0|0
  • Milliyetçi, Muhafazakar... Ama hangi parti diye soracak olursanız sol partiler hariç günün sartları ne gerektiriyorsa bakarız.

0|0
    1|0
  • milliyetçiyim ırkçı da der bazıları.

1|0
    1|1
  • asla marjinal olmam.milliyetçiyim ve özgürlüğü de savunuyorum.sağa da ihtiyacım yok sola da

0|1
    1|0
  • sol görüşlüyüm

2|2
    2|1
  • Güzel bir soru olmuş 5 yıldızı çaktım hemen ;) ben kafama yatan görüşteyim ;) ondada genelde sağ görüş oluyo :)

0|0
    1|0
  • bu sayfada sağ görüşün ne demek olduğunu bilen yok ben sol görüşlüyüm

2|2
    0|0
  • rus turk kızından sonra bı bu kaldıydı sıteler forumlar kalmıstı sıyaset konusulmayan bı bunu da soktunuz buraya... baska mevzu yokmu burda... noldu yanı mılletın sıyası egılımını ogrenınce ne gextı xper paunı ıcın bu kadar yırtınılmaz be ... sıyaset pıs bı oyun buraya bulastırmayın

0|0
    2|1
    • en azından karı kız muhabbetini aşmışız oda bir şey , birde sol sağ kavramlarının açılımını anlayabilirsek olay biter hacı :)

• türkiye için tanımlarsak solun solundayım.

1|2
    1|0
  • kelimelere yanlış anlam yüklemeyelim bence... bu algı yönlendirmesiyle toplumları çok güzel bir şekilde yıllarca koyun gibi idealize ettiler çünki... biz ona sağ bakış sol bakış diyelim ;) gören kimse ikisini de benimsemez çünki...

0|0
    0|1
  • ne sağcıyım ne solcu çapulcuyum çapulcu

3|2
    2|0
  • dev sol ama atatürkü seviyorumm

1|1
    1|3
  • antikapitalist, antifaşist, antiemperyalist, antikemalist, anticihadist aşırı solcu görüşteyim

3|2
    2|2
  • sosyalistim sonuna kadar.

2|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    82
Yükleniyor...