Hatun tam anlamiyla ne demek???

Dogdugum günden beri her zaman her gün duydugum bir kelime hatun. Kadin demek oldugunu biliyorum, ama hatun yerine neden bayan, kadin veya hanim kelimeleri kullanilmiyor da hatun kullaniliyor? Belki alakasi yoktur ama bana sanki biraz kaba gibi geliyor hatun kelimesi. Geçen koltukta uzaniyorum, babam gelmis farkinda bile degilim (yoksa toparlardim kendimi), mutfaga girip anneme 'bu hatunun nesi var, neden yatiyor bu saatte' dedigini duydum. Hatta alindim öyle söylemesine sanki 'koca kari' demek istemis gibi gibi geldi bana :(

0|0
2|9

En İyi Kız Görüşü

• Eski bir isim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Hatun daha çekici geliyor bana :O

0|0
    0|0
  • Esasen bu kullanana göre farklı anlamlar içeriyor bu devirde. Ama ben arada anneme diyorum bunu başkasına değil. Ama tabi bunu kro bir tabirle kullananlar da var :) Babanın kötü bir niyeti yok merak etmiş kızı hastamı diye abartma o kadar :)

0|0
    0|0
  • hatun yöentimde söz sahibi daha kudertli gibi bence sevmelisin : )

0|0
    0|0
  • Hatun öz türkçe alınma.

0|0
    0|0
  • Hatun kadının upcreate hali gibi düşün :) bir üst model ya da eksiksiz kadın anlamında...

0|0
    0|0
  • hükümdarın karısına hatun denir.yönetimde söz sahibidir.alınacak bişey yok bunda.han ya da hakan neyse hatunda odur.(argo değildir) türkçe değil diyenler bile olmuş

0|0
    0|0
  • hatun çok kıymetli bir mücevherdir

0|0
    0|0
  • Kadın, Hanım ya da Hatun hepsi aynı şey... Ama Bayan farklı

Ben Hanım veya Kadın kullanırım

0|0
    0|0
  • Argo gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Türkcemizin icine edenlerdir, bkz: Argo .

0|0
    2|0
Yükleniyor...