Almanya yenilince biz de mi yenik sayıldık?

sık sık aklıma gelen konu. işin aslı biz teslim olduktan sonra almanya savaşmaya devam etmişti. nasıl oluyor bu o zaman.?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• dünya savaşını soruyorsun sanırım. ittifak etmek olabilir ama ittifakta bir devletin kaybetmesi ittifakın kaybı anlamına gelmez. ama sonuçta güç kaybı olur. ama hangi aptal o gün ona müsaade etmişse... 7 8 ayrı cephede savaşacak kadar geniş cephe açıp savunmaya yapmaya çalışacak akıl sahibi olmak baya zor. dünyanın en güçlüsüde olsan dayanamazsın bunca savaşa, arada kalan bir yapıda her halikarda kaybeder zaten. biz yenilince almanlar çok cephe kaybettiler. almanlar ruslara bu sebepten yenildi zaten. ama girerken yapılan aptallık o günki liderlerin en büyük hatasıydı zaten

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• yok abd wilson ilkelerini yayınladı , ülkeler o ilkelere göre ateşkes ilan ettiler , tabi sonrası malum

0|0
    0|1
    • 7. Sınıf İnkılap Tarihi dersini okumuş bir öğrenci bile, Wilson İlkelerinin Abd'nin savaşa girmeden önce ilan ettiği şartlar olduğunu bilir.

• 6 Nisan 1917’de abd savaşa dahil oldu , 8 Ocak 1918 wilson ilkeleri ilan edildi , savaşta 8 Ocak 1918 de bitti , tarih öğretmenine selamlar ...!

• 11 Kasım 1918'de savaş bitti .

• Bunu izle link

0|0
    0|0
    • Sultan 1. adolf :sdfsdfdf

Bunu ben atmıştmı dimi sana :D

• Kardinal cübbesi göreceğime Nazi botu görmeyi tercih ederim diyerekten Sultan 1. Adolf'u sevgiyle kucaklamıştır :D

Şurada kopuyorum ben :D

• Ortodoksların liderinin böyle bir sözü olduğuna bile ben inanmıyorum. Katolik göreceğime, müslüman görürüm daha iyi ne demek? Tarihi kafalarına göre değiştiriyorlar

Erkekler Ne Diyor 3

• Abd savasa girdi almanyayi yendi almanlar baris istedi..osmanli ve avus..ya silah vs her turlu savas gucunu almanya sagliyordu osmanlinin kendine hayri yokdu..almanya bitince osm ve avus ya da bitti..biz bulgaristan savastan cekilip tarafsizlik ilan edince silah yardimi alamadik haliyle erken pes ettik yenilmedigimi falan bir yerde de hikaye canakkale cephesi haric kazandigimiz cephe yok..ama iste yardim gelmeyince pes ettik almanya da direnip biryerde pes etti.

0|0
    0|0
  • Yok yahu ittifak devletlerinden ilk biz düştük.Okulda anlatılan tarih aptalca yalanlarla dolu

0|0
    0|0
  • Zaten ittifak devletlerinin yenileceği kesindi. Bizde girip araya kaynadık.

0|0
    0|0
Yükleniyor...