Yabancıların Türkçe konuşmaları ve öğrenmeleri

Yabancıların Türkçe konuşmaları ve öğrenmeleri çok ilgimi çekiyor, bu tarz videoları izlerken bir yandan da çok hoşuma gidiyor, bize ait bir şeyi dilimizi öğrenmeleri ve konuşmaya çalışmaları gerçekten çok güzel ve takdir edilesi işte bu nedenle hoşuma gidiyor, telaffuzları da ayrıca eğlenceli şirin güzel oluyor :) bu konuda sizin düşünceleriniz nelerdir?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• kesinlikle telaffuz etme girişimleri çok eğlenceli :D

inglitere'de tanıştığım Kore'li bir arkadaşım Türkiye'ye gelecekti bana en çok ihtiyacı olacağı kelimeleri öğretmemi istedi. gerekli kelimeleri öğrettim bide ekledim eğer sana ''çekik'' diyen olursa s*ktir git diye cevap ver dedim. çekik gözü açıkladım filan. sitir git diye telafuz ediyordu sokakta millete sitir git filan diyordu :D çok eğlenceliydi. de gizli cevaba izin verseydin iyiydi be :D

0|1
    0|0
    • :D evet aslında gizliyi açsaymışım keşke :) neyse artık oldu bir kere :) bizimkiler zaten küfür de öğretiyor yabancı arkadaşlarına neyse kültürel etkileşim işte dil de önemli bir kültür öğesi :)

• iyi sağolasın :D senin yabancı arkadaşlar var yurt dışı bağlantıların kuvvetli demekki :D

Kızlar Ne Diyor 3

• aynı fikirdeyim sürekli biz başkalarının dilini öğrenmeye çalışıyoruz ama bizim dilimizi öğrenmeye çalışan ve bundan zevk alan yabancıları gördüğümde sürekli bişi öğretesim gelir dayımın sevgilisine epey türkçe öğretmiştim :D kız almandı çok tatlı konuşuyordu

0|1
    0|0
  • link favorim kesinlikle bu :D

0|1
    0|0
    • bunu izlemiştim :) çok gülmüştüm :D ama bir kız var Kanadalı olması lazım bir Türk çocuk kıza Türkçe öğretiyor bir kaç kelime söyletiyor çok güzel o video küfürsüz bir video çok hoşuma gitmişti Türkçe kelimeleri söyleyiş tarzı falan

• bittim buna ya :D kadın çok mutlu oluyor sanki küfr edince :D

• evet hem dilimizi öğrenmelerinin verdiği gururla beraber konuşmalarıda çok sevimli oluyo

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Aynen ilgi çekici ve eğlenceli. Mesela her yıl Türkçe Olimpiyatları'nı düzenli olarak takip ederim sırf bunun için :)

0|1
    0|0
  • ah dostum ah,keşke bizde akıllansak ta türk ismini her alanda rezil eden recep ivedik tarzı yaşayan (ki recep ivediklik sadece spor veya hiç bir hobi ile uğraşmamakla olmaz,kişilikli,kültürlü,aynı zamanda normal yaşamında mantıklı konuşan örneğin hayat kadınları sırf kendileri zevk için ilişkiye giriyorlar deyip onları kurtaracağına bu hayattan onun yerine onlarla ilişkiye giren saf insanlarda RECEP İVEDİKTİR bana göre) insanlardan olmayan türkler saçma film dizi yapıyor deyip,kendisi yukarıda saydığım rezillikleri yapan insanlar yabancı film ve dizileri izliyor o filmlerden aldığı keyfi bile hak etmiyorlar,keşke bunlarıda yapmasa

%90 insnaımız yabancıları hak etsek onların yaptığı yabancı marka tv,cep telefonu pc kulllanmayı işte yok hem türkü kötülerler,bizim halk yani ama kendileride türk ismini rezil edecek davranışları yaparlar ama türkü eleştirenede diklenirler sende dikleceksin şu anda bana ne diyorsun arda ne saçmalıyon diyip :)

0|0
    0|0
  • Biz öğreticiyiz, köyümde birkaç aile var hepsi de Türkçe biliyor

0|1
    0|0
  • gayet sevimli oluyorlar gerçekten de :)

0|1
    0|0
  • Toplumsal eziklik sadece sende yok bu.

Şu gazete ekinde bahsetti,

Bu kanalda Türkiye gösterildi,

Türk seçmen-vekil önemli v.b.

adamlar sevinmiyor bizden bahsediliyor diye. Bizde haber.

0|0
    0|0
  • Güzel tabi severim türkçe konuşursa.

0|0
    0|0
  • Acaba biz de yabancı dil öğrenirken onlarına hoşuna gidiyor muyuz lan? Yok canım sanmam.

0|0
    0|0
Yükleniyor...