İncir Reçeli filmi beni ağlattı. Siz bu filmi nasıl buluyorsunuz?

İlk defa bir film beni ağlattı..

o kadar çok şey öğrendimki bu filmde..

Aşkın bacak arasında değil anlatıyor, tek bedende olduğunu anlatıyor.Dokunmanın ne olduğunu ,sevmeyi anlatıyor,pişmanlığı anlatıyor,sevginin herşeyi kabullendiğini anlatıyor.Dahası dokunmadan hissetmeyi,bakmadan görmeyi,kavuşmadan özlemeyi,seksten önce aşkı anlatıyor.Dahası,göz yaşı dökmenin ne kadar kolay ama ağlamanın çok zor olduğunu anlatıyor..

0|0
53|33

En İyi Kız Görüşü

• Filmi izlerken bu gözle bakmamıştım. Açıkçası filme konsantre de olamadım başrol oyuncusu kadının konuşma tarzı beni filmden soğuttu filmi izlerken film hariç herşeyle ilgilendim. Son da biraz çaba gösterirsem ağlarım diyodum ama yok o kadının konuşma tarzı bütün duygusallığın içine etti ben yine ağlayamadım. Sırf bunun için bile öfkelendim "ben duygusuz değilim nan senin o abidik gubidik ağzından emziği alınmış çocuk gibi konuşman yüzünden ağlayamıyorum diye duygusuz konumuna giriyorum" diyesim geldi. Diyemediğim için kendi kendime söylendim film bitti o yüzden de bu mesajların hiçbirini çıkaramadım ne yazık ki.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 52

• ne buluyorlar anlamadım bi izlim dedim 3 kere denk geldim hepside yarım kaldı.sonra izledim de hiç bişey anlamadım beğenmedim ben be =S

0|0
    0|0
  • evet güzeldi beni ağlatmadı halbuki çok da sulugöz bi insanım ama sanırım herkes çok ağladım falan diyince ağlama beklentisi içinde izledim o yüzden ağlayamadım. cinsellik olmadan da aşkın çok güzel yaşanabildiği özellikle bu devirde böle bişeyin olabileceğinin anlatılması hoş olmuştu

0|0
    0|0
  • Gerçeklerden uzak uyduruk bir film.. Çok yapmacıktı..

0|1
    0|0
  • Ciddi anlamada mükemmel bir film ısrarla herkesin izlemesini tavsiye ediyorum. Halil Sezai'de bu film sayesinde tanındı iyi ki de tanınmış sesi oyunculuğu vs mükemmel. Bu arada filmin en sevdiğim repliğini paylaşıcam :)

- Bir şeyler söylemem gerekiyor dimi ?

+ Gerekmiyor bir şey söylemek sana göre değil. Sen bir şey söylemeden gidersin dimi? Hemde öyle bir gidersin ki, bırak yaşamayı insanın nefes alması bile yarım kalır. Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki üstüne milyonlarca şey söylenir. Sen bana bir şey söyleme, git. Sadece git.

- Gitmedim.

+ Yanlış. Sen hiç gelmedin…

0|0
    0|0
  • ben bunları düşünmemiştim oysa. ağlamayı bırak duygulanamadım bile. ya bende sıkıntı vardı izlerken ya filmde

0|0
    0|0
  • Bütün bunları anlatan çok film var ama sen incir reçeli demişsin malum yaşın küçük. Bir bilsen gerçek aşkı anlatan incir reçelinden katbekat daha etkileyici daha güzel ne filmler izledim.

0|0
    0|0
  • tek başıma izleseydim kesin ağlardım ama kuzenlerimle izlemiştim :)..kesinlikle çok beğendim.. kızın diyor 5 kuruş vermeden savurduğunuz yargılarınız diye bu sözü de çok beğendim.. filmi yazın izlemiştim söz tam olarak böyle olmayabilir :)

0|0
    0|0
  • Ağlamadım.

0|0
    0|0
  • Ben çok beğenmedim.

0|0
    0|0
  • link

Bu sahnesinde hıçkıra hıçkıra ağladığımı biliyorum,hala duygulanmak için sadece bu sahnesine bakmam yetiyor.Cidden çok beğenmiştim.

0|0
    0|0
  • izledim cokta begendim gercekten..

0|0
    0|0
  • ve tabi ki en önemlisi de önyargılı olmamamız gerektiğini,bunun bize çok şeyler kaybettirebileceğini öğretiyor. Ağlamadım ama güzel anlamlar yüklü bir filmdi.

Benim bu derdim

Ne yağan yağmurda

Ne yalancı sonbaharda

Ne bomboş sokaklarda...

Kırılmış her yanım

Kaybolur zaman saçlarında

Gözlerim sokaklarda

Sebebi isyan aşkım...

İçim yanar, içim kanar da

İsyan!

Geriye bir avuç yalan

Beni bu derde sen attın da, gittin ya kafam hep duman...

0|0
    0|0
  • salak bi film :D

0|1
    0|0
  • Çok beğendim benide ağlattı açıkcası ama kasımda aşk başkadır filmine konu olarak benzediğini düşünen bi tek ben miyim ki?

0|0
    0|0
  • "Aşkın bacak arasında değil anlatıyor" devrik cümle olmuş. bence sen filmi çok yanlış anlamışsın. vermek istediği mesaj sevişebiliyosanız sevişin biz yapamadık diyo.

0|1
    0|1
  • güzel film en de beğenmiştim

0|0
    0|0
  • İzledim,harika bir filmdi.

0|0
    0|0
  • mükemmel bi film

0|0
    0|0
  • Ben hiç beğenmedim

0|0
    0|0
  • 5 defa ızledım sanırım.hepsınde de ağladım. Çok etkıleyen bı fılm bence anlayana.

0|0
    0|0
  • İlk izlediğimde ağlamamıştım, herhalde hissizlikten. İkinci izleyişimde daha anlamlı oldu benim için. Güzel film.

0|0
    0|0
  • Ağlamak için kendimi zorladım, yok yani. Belki son sahnesinde bir duygulanırım, bir ağlarım falan dedim, arkadan "aaaaay aay aiiy aaiy aaaaay" diye bir ses. Belki insanları duygulandırmıştır o, benim soğumama sebep oldu resmen. Filmi sevmedim kısaca.

0|0
    0|0
  • Bu filmi yonetmenine tum gonulden tebriklerimi sunuyorum... Cogu erkek askin farkli tarafini gormus gibiye benziyor :)

0|0
    0|0
  • acıklı olduğunu bildiğimden izlemedim..

0|0
    0|0
  • bende çok ağladım sonunda.gerçekten anlamlı sevginin bir başka boyutunu ele almış.ve önyargılar ...

0|0
    0|0
  • büyütüldüğünü düşündüğüm filmlerden.ne ağlattı ne saydığın ifadeleri hissettirdi

0|0
    0|0
  • ''incir reçeli güzeldir'' :)

0|0
    0|0
  • Bende ağlamıştım :) Film gerçekten çok güzel.

0|0
    0|0
  • Sıradan insanların izleyeceği sıradan bi filmdi

0|0
    0|0
  • çok güzel bir filmdi. ağlamadım ama

0|0
    0|0
  • Kızlar Devam
    22

Erkekler Ne Diyor 33

• bu soru senin sorun değil :) incir reçeli filminin altına bi vatandaş yorum yapmış sende onu alıp sormuşsun hiç kendin değilsin k.bakma, inanmıyan baksın bu yazı 4 ay önce yazılmış burdaki ilk yoruma link

0|0
    0|1
    • tabi gerçeği söyleyince adamın zoruna gitti - verdi :D yani yalan değilki baskan yerden altın yapıpı kendin soruyor gibi göstermen çok yersiz ve aptalca.

• beğenmedim. hatta bence tam bir fiyaskoydu.

hikaye ve senaryosu çok basit, hiçbir numarası yok. hele filmin ilk yarısı zaman geçsin diye yönetmen otu boku çekmiş diyebiliriz. bence bu hikayeyi kısa film şeklinde çekseler çok daha iyi olurdu. bundan sonrası spoiler ;)

adam kızla tanışır. kızın aids olduğu anlaşılır. adam kızın cinsel ilişki yoluyla aids kağtığını düşünür. kızı takip eder. sürekli gidip geldiği evdeki adama bi güzel saydırır. sonra anlarız ki o adam kızın babasıymış. önyargılı olmamamız gerekirmiş deriz. sonra kız ölür. adam bunu senaryo haline getirir.

tam kısa film :) uzun metraj yapmışlar bayık bayık izledik. puanım 10 üzerinden 4.

0|0
    0|0
  • yapmayın yahu gerçekçi olun biraz..tek yapacakları kondom takmaktı, 1liralık şey için bin tane

takla attılar..

0|0
    0|0
  • İzlemedim .

0|0
    0|0
  • requiem for a dream ve fight club'ın yarattığı his. aşırı popüler olan ve içi boşaltılan birtakım değerler.

0|0
    0|0
  • Issız adam ve İncir reçeli sevgilimle gitmiştim ulan nerden gittim iki filmdede gözyaşlarımı tutcam diye hıckırık krizine girdim.yandaki koca adam ağla dio sanki cocuga seker verio.film güzel ama kendini tutabilene rezil olmakta var

0|0
    0|0
  • ben pek beğenmemistim izlediğimde belki izlediğimde duyguyu yakalamayamısımdır

0|0
    0|0
  • açıkçası incir reçelinde pek etkilenmedim ama aşk tesadüfleri sever de bende ağlamıştım. Bilmiyorum belkide aşk tesadüfleri severden 2 gün sonra incir reçeline gittiğim içinde etkilenmemiş olabilirim

0|0
    0|0
  • aynı şekilde benim de gözümden yaş geldi çok hoşuma gitti gerçekten film ve kurgu

0|0
    0|0
  • apartman kapıcısı ve metinin arasında geçen diyalog

- gunaydın metin bey

- gunaydın canım

- ee dün akşam tvde yine sizin skçeleri izledik çok güldük ya :) metin bey nerden uyduruyorsunuz bu kadar espiriyi.?

- götümden

- değilmi tabi, buyrun ekmeğiniz kolay gelsin :)

0|0
    0|0
  • Filmi izlemeyi bitirince hemen sevgilimi aradım ve kendisini ne kadar çok sevdiğimi bir kez daha söyledim. Herkesin izlemesi gereken bir film bence.

0|0
    0|0
  • izlemedim ama dram bana göre değil ...

0|0
    0|0
  • güzeldi ama aglanacak kadar degil

0|0
    0|0
  • "kasımda aşk başkadır" dan ne farkı vardı yaa aynı zamanda aids hakkında yanlış bilgiler veriyodu beğenmedim.

0|0
    0|0
  • Film güzeldi.

Adamınıda tam bulmuşlar.İncir reçeline çok benziyor :D

0|0
    0|0
  • ııiiiisssyyeeaannn :) en iyi sahne oydu güzel film

0|0
    0|0
  • Aman ya çok abartılan bir film başroldeki eleman son derece artist film için bile çok itici. kağıtların arasında şarkı söylemeler falan çok bayık anca "ay incir reçeli bayıldım süpeardi" diyen bir topluluk oluşturmaya yetti.

0|0
    0|0
  • Ağlamadım ama, konusu itibariyle biraz etkilendiğimi söyleyebilirim. Ama mükemmel bir film fikrine katılmıyorum.

0|0
    0|0
  • çok güzel bi filmmiş ama ben daha seyredemedim.

0|0
    0|0
  • Issız Adam'da, Melis Birkan'ım oynadığı için o filmin yerine veya üstüne geçmesini istemediğim için izlemeye cesaret edemiyorum İncir Reçeli'ni :)

0|0
    0|0
  • Bende çok beğenmiştim bu filmi. Ağlamamıştım ama gözlerim hafiften dolmuştu. Bi an adamın yerine kendimi koydum offf içim daraldı. Not: Reçel sevmem bende Halil reyiz gibi.

0|0
    0|0
  • rakının viral reklamı. :)

0|0
    0|1
  • Şanslıyım lan! Hem de çok... İzlemedim çünkü...

0|0
    0|0
  • otobüs durağındaki camı yalıyorlardı ya..

kondomdan bihaberler

0|1
    0|0
  • valla sonlara biraz gözyaşı döktüm cok güzel bir film olmuş. bazen gözyaşı dökmek iyi geliyo.

0|0
    0|0
  • İzledim hoş film ama böyle şeyler sadece filmlerde olur:)

0|0
    0|0
  • aglaıyorum sımdı..

0|0
    0|0
  • Bende çok sevdim güzel bir film

0|0
    0|0
  • hmmm. eğer anlattığın gibiyse gerçekten çok ucuz ve kötü bir filmmiş...

0|0
    0|0
  • dramatik aynı zamanda trajedik. güzeldi ben izledim ama ağlamadım.hüzünlendim biraz.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    3
Yükleniyor...